natrijumska sijalica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Znao sam....zbunio sam raju....

Hoæu reæi da iste sijalice od ovakvih lampi idu u ovaj reflektor ima od 300W i 500W (ja sam koristio od 500W) sve ukupno košta 15€ komplet sa sijalicom, a sijalica je ista kao kod ovih lampi ....
Uslikaæu kad izadjem sad još malo vani reflektor koji sam ja koristio..... on podrzava i od 300W i 500W halogeni....
 
03.09.2006
34
4
0
cek cek. Pomenute mh sijalice se dobro kotiraju na sajtu. Kapiram da nije skupo dati 100 jevreja za dobar uzgoj. Ako jos na trafo mh sijalice moze da se nakaci HPS natrijumska, kupujem obavezno. tako bi mogao da koristim MH za listanje i HPS za cvetanje. KOliko ja kapiram to je najbolje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Upravo to... možeš uraditi... kupiti MH i HPS (ALI OBAVEZNO MORAJU BITI ISTA JAÈINA). Znaèi imaš prigušnicu i sve rega HPS sijalicu od recimo 400W, možeš komotno na tu istu prigušnicu staviti MH žarulju dok vegetiraju, kad hoæeš da cvjetaju, staviš HPS žarulju i naravno vrijeme skratiš na 12 svijetlo i 12 mrak (ali mrak bukvalno)
P.S. Ja sam jedno vrijeme (10-tak dana) napravio tako kardinalnu grešku, naime, mrsko mi bilo stavljati tj. zamraèivati biljke. Tj. oko njih staviti crnu kesu (ja koristim za smeæe one) i konto sam da im neæe smetati ako ih ne prekrijem. I tako bilo neko vrijeme, kad poèela jedna da raste.... sjebo se pravo... i onda kad sam poèeo naravno stavljati ponovo kese tj. zamraèio ih skrooooz onda su brzo se vratile svom poslu :)
Mislim bile su u sobi u kojoj je TV non-stop (dan-noæ upaljen) i ima naveèe neko vrijeme (kad im je vrijeme spavanja) dolazi svijetlo iz hodnika....
A palio sam je u 8:00 - 20:00 i konto haj naveèe svakako je mrak. U toj sobi sam izvrnuo sijalicu da ne bi neko upalio sluèajno navece...ali eto šta joj je smetalo znaèi TV preko noæi i normalno sviæe rano pravo, tako da su dobijale (koliko - toliko) svijetla s vana....i to im je pojebalo foto-period njihov. Sreæom na jednoj samo (jer ona je poèela rasti, izrasla 15-tak cm a planirao je skidati za koju nedjelju....aaa vrh ponovo poèeo (bijel narano i mali :)) smijeno bilo....et' opet se ja rasprièah
hehehehheheheheh
sretno haveru
dobar uzgoj....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Bloodspiller je napisao(la):
Sad sam gledao baš. Imam tih lampi od 500w i od 1000w. Reflektor nisam mogao naæi. Probat æu ga nabavit...
Uslikaæu ti ga sad, evo pa æu ti ga okaèiti ovdje... ima ih sigurno.... :) pošto svakako idem u tom pravcu :) LOL
 
03.09.2006
34
4
0
Prodavci elektro opreme u gradu me vec mrze, jer trazim nesto sto niko nema. Sve radnje sam obisao, i naisao na par "pametnih" njuski, ali nigde nisam mogao da nadjem HPS sijalicu. Jedino sto sam uspeo da nadjem je MH 40 od 250 w koja kosta 20 jevreja sijalica i 80 jevreja reflektor sa transformatorom. Ipak prodavacica tvrdi da to nije metal halidna vec metal halogena. Meni to apsolutno nema logike. Jos nisam cuo za metal halogenu sijalicu koja kosta 100 jevreja, a da pritom nije projekciona vec kapsulasta i neverovatno lici na metal halidne sijalice koje sam nalazio na netu, pritom na njoj pise MH 40, i baca belo svetlo. Zar metal halogene ne bacaju zuto svetlo? Tako da cu da probam da uzmem tu MH 40, a preko neta cu da narucim samo hps sijalicu od 250 w, koju cu da probam da nabudzim na reflektor od MH 40. :idea: :roll: :idea:
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Rekao bih da je ova na slici kod Bezze metal halogena.
Vidiš, èudno, ja sam pre nalazio HPS nego MH. Stvarno ljudima po tim prodavnicama svetla nije jasno kad tražiš "metal halidnu" lampu pa stalno nude "metal halogene". Samo èekam kad æe neko da me pita "Misliš metal-halidovu" pa da mu kažem "da, jednog metal-Halida Bešliæa molim" pa da svi zapevamo. Neverovatna neobaveštenost. Ali dobro, to su trgovci, prodaju (i znaju za) ono što imaju.
Što se HPS tièe, pogledaj u radnjama koje su vezane za program prvenstveno neke od poznatijih firmi (Philips, Osram/Sylvania, Tungsram, GE...). Ako nemaju u radnji, verovatno se mogu naruèiti preko njih.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Tripco@ - Jeste upravo to je ta halogena koja ide u onaj reflektor što sam rekao. i sve zajedno košta 15€... Danas æu baš uslikati (sinoæ nije radnja radila....) Ovaj reflektor prima one sijalice od 300W i 500W

dr_biber@ - MH sijalice imaju SAMO plavi spektar tj. ne baca ni sek. žuti.
Ja sam imao isti problem dok sam tražio HPS sijalicu, nigdje je nije bilo. I ja fino isprint'o veeeliku sliku na A4 o njoj sve i od radnje do radnje.....i kad je lik pogledao, kaže imam naravno a prije par dana u istu tu prodavnicu pitam ima li HPS sijalica, on me gledao zbunjeno....tek kad je vidio onda mi kao poèeo pametovati da je to natrijeva sa gasovima unutra bla -bla pa rekoh....:" TOOOO ba haveru jebo ga ti, to ti tražim èitavo vrijeme (jebem te u glavu takvu) ovo sam u sebi rekao naravno :) LOL
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Halogeni reflektor od 500 W trosi puno struje i puno grije a mala je korist od njega jer nema Spektrum koji odgovara biljkama slican efekt ces imati sa nekoliko stednih zarulja koje su puno isplativije ...ja sam nabavio metal halide zarulju od 400 w i samo je stavis na mjesto Hps-a dok su biljke u vegetaciji po mojoj procjeni raste 3 puta brze..
 
03.09.2006
34
4
0
Ona sijalica za koju prodavac tvrdi da je metal halogena izgleda ovako:
t15.jpg

Na kraju cu da odem i da mu objasnim da ni nezna sta prodaje.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Slièna je mojoj HPS, ali se razlikuje unutra.... ima anetnu neku (slièno ovoj) i ima veæi kao spremnik koji se na kraju sam i gasi....ono dugacak nekoliko cm, ovdje je manji pravo
 
05.09.2006
0
1
0
Ajde botaniccari
i ostali profesionalisti???

Tungsram standard high pressure sodium???

JEl to isto HPS ili nije ?
SSta je low P S.

Mogu da je kupim i to je ullicna ali neznam jel to spektar crveni ili nije???
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Komplet za 55€ (i prigušnica, kabl od struje do nje, i kabl od prigušnice do grla) i grlo E40 sa sijalicom naravno....
Pa i nije skupo kod vas... kod nas je skuplji komplet!
Ali doduše 400W je ova što ja imam