Navijaci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Grobari su priča za sebe,njih iskreno ni ne smatram navijačima,oni su baš kriminalna skupina,davno su prestali biti navijači...a ni zbr nisu ništa bolji od njih,samo imaju manji udio na tržištu pa se kolju za prevlast...od srpskih grupa pratim Taurunume i Forse najviše,oni mi nekako imaju najbolju briju,nema ih toliko ko delija ali imaju svoj film i furaju ga maksimalno....a obje grupe su prošle dosta sranja,Forsi represiju od murije prije par godina poslije Vlasine ili kako se već zove klub kad su ih panduri skoro ugasili (koliko sam skužio).a Zemunci se pak bore sa nižim ligama,bilo bi zanimljivo da su vam i oni u prvoj ligi...

@metalni: teško je to objasniti nekome ko nije u navijačkom filmu...al da probam barem pobliže objasniti...kako se nogometaši bore na terenu,tako se mi ˝borimo˝ na tribini,a jbg i na cesti....to ti je sve stvar adrenalina i borbe neke za prestiž...recimo,ideš na utakmicu i sretneš se sa suparničkom skupinom..nećete sigurno popit čaj na benzinskoj,nego ćeš mu probati uzeti transparent koji je inače u navijačkom svijetu svetinja,to ti je tvoj identitet navijački i iza toga stojiš ti i tvoja ekipa...a oduzeti transparent je definitivno trofej kojim pokazuješ svoju nadmoć na navijačkoj sceni i stječeš respekt svih ostalih...jbg,naravno da ti protivnik neće dozvoliti da mu na fin način uzmeš krpu,već se jbg moraš potući da bi došao do trofeja....naravno,već na sljedećoj utakmici možeš očekivati osvetu,i tako se to vrti u krug....začarani krug nasilja,heheheh....
i sve bi to bilo dobro da se zadrži na šakama i tom ajmo reć zdravo seljačkom udaranju bez mrcvarenja protivnika,napada podjednakim brojem ljudi,bez palica,noževa i sl.pizdarija....ali to preraste u nešto više,jer kad jednom dobiješ batina,onda ti uvijek ideš zadati jače batine da se osvetiš,pa se često tako počinju koristiti rekviziti kojim ćeš lakše nanijeti štetu....i to je krivi način,jbg,al šta ćeš drugo nego iščupati neku dasku iz parka kad znaš da te s druge strane čeka netko tko je naoružan teleskopom recimo...nismo mi mentalitet za šake...
dolazimo sad na ovaj sukob Torcida vs BBB
nije to baš tolika mržnja koliko svi misle,to je više razvikano jer u Hrvatskoj da budem iskren imaš dvije poštene grupe a to su Torcida i BBB,ostalima svaka čast,ali nemaju tu brojnost i snagu kao ove dvije...i to su dva najveća neprijatelja/suparnika na navijačkoj sceni,i normalno je da se događaju uglavnom sukobi na toj relaciji,jer se nemaju s kim šorati i dokazivati nadmoć osim jedni s drugima...zato i je situacija takva kakva je,jer se previše sukoba dogodilo i sad se non stop osvećuju jedni drugima i ponovo se vrte u tom krugu nasilja...a da je scena malo jača i da imaš 7-8 jačih skupina,ne bi toga bilo toliko,odnosno ne bi to bilo toliko razvikano kao sad,jer ovo novinarima dobro dođe za napravit dobar spin sa stvarnih problema,a nema se o kom drugom govoriti osim o Torci i Bojsima...
a na reprezentaciji se ne drže zajedno pod ruke,nego stoje odvojeno,ali se ne napadaju,jer je pravom navijaču repka svetinja i nema sukoba na tim utakmicama....ali,mi kao mi,dosta smo puta imali sukobe i na reprezentaciji,jer su neki koristili priliku da se osvete za neke stvari od prije....za sad je kao primirje na reprezentaciji,ali to je uglavnom zato što se navija(barem pravi navijači,tu ne smatram one koji su navijači samo dok je svjetsko ili europsko i koji su tu samo kad su velike i jake utamice) kontra HNS-a koji su hrvatski nogomet doveli na niske grane,i napravili su leglo kriminala u hrvatskom nogometu...
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Koliko subjektivnosti u prethodnim postovima, bas zalosno.
Nisu svi navijaci isti, pa makar navijali za isti klub. Nas problem je u tome sto od citavog sporta fokusiramo samo problematicne i dajemo im znacaj.
Kriminalci organizovani u navijacke grupe nisu problem ostalih navijaca vec policije, a kako policija radi svoj posao nema potrebe komentarisati jer se vidi iz prilozenog stanja. Navijanje pripada voljenom klubu a postovanje za protivnicki, umjesto mrznje i sile.
Svuda je fudbal privredna grana industrije, malo je sportskog ostalo, nisu samo domaci klubovi takvi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Tu se slazem da su problem policije i pravosudja ali u nekoj pravnoj drzavi...Recimo u Srb od toga nema nista,svaki od tih vidjenijih navijaca vodja grupa i podgrupa ima 50tak prijava za sva moguca dela cak i upucavanja pa slobodno setaju i niko nije u zatvoru..nemam ja nista protiv sto ce se oni mlatiti ,upucavati i bosti ali neka to rade negde u nekoj sumi nek se dogovore i vise razciste sa tim a ne na ulicama da ispasta neko ko nema veze sa tim..u Bg je strasno ubijaju ljude po splavovima radeci kao neka obezbedjena gde prodaju narkotike,ubijaju strane navijace bacaju sa.. stepenista,pale pandure i guraju im baklje u usta,upucavaju iz kola u pokretu policajce iz zandarmerije i u njih pucaju,ulaze u lokale demoliraju ih skroz ispred trudne zene i dece,a de god se sretnu tu se sad i upucavaju nema vise tu ni tuca..a sto naj interesantnije svi su na slobodi ..pa neverujem da se to moze nazvati navijac..pa mislim da ni englezi nisu bili takvi..
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Papa Romeo je napisao(la):
Koliko subjektivnosti u prethodnim postovima, bas zalosno.
-možda to i je subjektivnost,ali ja ti pišem iz perspektive navijača koji je jedan period svog života bio 24/7 u tome,koji je sudjelovao u svim navijačkim aktivnostima i iz prve ruke ti mogu reći šta i kako se događalo ili se još uvijek događa...
Nisu svi navijaci isti, pa makar navijali za isti klub. Nas problem je u tome sto od citavog sporta fokusiramo samo problematicne i dajemo im znacaj.
-nisu svi isti,ali ih je većina takva,ja ti govorim o onim zagriženim navijačima koji se s pravom mogu nazvati navijači,dok si ti vjerojatno simpatizer koji voli neki klub i koji uglavnom gleda utakmice preko tv-a i zamara se nogometom onih 90 minuta dok utakmica traje...ne fokusiramo mi loše stvari,jer se toliko loših stvari i ne događa među navijačima,nego novinari plaćenici koji po nalogu pišu plaćene članke u kojem blate navijače i zabijaju ih na stup srama,očito jer to nekome odgovara(uglavnom političarima i sličnim moćnicima koji time skreću pozornost javnosti umjesto da se pozabave pravim problemima)...a narod ko narod,ispranog mozga upija sve što im mediji serviraju,pa tako u navijačima vide huligane žedne krvi koji samo čekaju da nekog razbiju,dok je stvarnost drukčija od prikazanog....i normalno da će netko tko se ne zanima za nogomet pomisliti da smo divljaci dok sa naslovnica novina vrište naslovi o tučnjavama,obračunima i sl....a toga ima u svim slojevima društva i subkulturama,ne samo među navijačima...stvar je u tome da su navijači oduvijek bili glas ulice i naroda i jedini imamo muda upozoriti ostatak ljudi na nepravilnosti i na loše stvari koje se događaju u društvu,što očito ne odgovara onima koji te loše stvari rade,pa onda šalju muriju s pendrecima zbog verbalnog delikta,upaljene baklje ili pogrdnog skandiranja...a nigdje nećeš naći u medijima to da su navijači već dosta puta napravili humanitarne akcije u kojima su se skupljali novci,hrana i ostale potrebne stvari za ljude koje je društvo odbacilo....osobno sam sudjelovao u nekoliko humanitarnih akcija u kojima smo ja i moji prijatelji u suradnji sa ostalim navijačkim skupinama od svojih usta odvajali i skupljali novce za obitelji koji su na rubu gladi....znalo se tu skupit i po par desetaka tisuća kuna koje su kasnije podijeljene najugroženijim obiteljima..ali o tome nećeš čitati na naslovnicama novina i portala,jer mi ni ne tražimo reklamu za ono što radimo...bitno je da mi znamo da smo pomogli onima kojima je pomoć potrebna i ta satisfakcija nas vodi dalje u nove akcije...
Kriminalci organizovani u navijacke grupe nisu problem ostalih navijaca vec policije, a kako policija radi svoj posao nema potrebe komentarisati jer se vidi iz prilozenog stanja. Navijanje pripada voljenom klubu a postovanje za protivnicki, umjesto mrznje i sile.
u Srbiji su pojedine navijačke skupine u dogovoru sa policijom i upravama klubova,koje usput i reketare i ucjenjuju,tako da o tome neću trošiti previše riječi,normalno da će kriminal cvasti na tribini,kad imaju blagoslov uprave,a policiju zaboli ***** jer i oni imaju određenu proviziju,ali to je kriva država koja je to dozvolila,da je Srbija sređena država,takve stvari se ne bi događale..u Hrvatskoj,pak imaš kriminalnu organizaciju koja se zove Hrvatski Nogometni Savez kojim upravlja jedan čovjek,Zdravko Mamić,koji usput financira i zagrebačku policiju,pa se tako mogu sresti slučajevi gdje dečki provedu po mjesec dana u istražnom zatvoru jer su na utakmici vikali ˝Mamiću cigane,odlazi iz svetinje˝ ...svaku utakmicu na Maksimiru za tih 200-300 momaka bude na stadionu skoro isti broj policajaca i isti broj redara koji imaju ovlasti nekome zabraniti ulaz na stadion,iako ta osoba ima čist dosje,samo zato jer je jedan čovjek(Z.M.) tako odlučio....gdje je država da takve stvari riješi??? u pizdi materinoj,eto gdje je....takve stvari odgovaraju i vladajućoj garnituri koja je na vlasti,jer postoji velika šansa da ti isti navijači koji upućuju na nepravilnosti u nogometu,počnu upućivati na lopovluk i nepravdu koja se događa u društvu općenito,a to bi već bilo frkovito da se na njihov poticaj narod digne i počne tražiti pravednu državu i vlast...a oni isti novinari od malo prije će za šaku eura napisati članak i oblatiti navijače,dok će ovce ispranog mozga koje čitaju novine i gledaju tv povjerovati u sve to i gledati navijače kao neprijatelje br.1...
Svuda je fudbal privredna grana industrije, malo je sportskog ostalo, nisu samo domaci klubovi takvi.
to se zove moderni nogomet i tu se slažem,bogati šeici koji su pokupovali klubove i u njih ulupali milijarde raznoraznih valuta i deviza su ga i sjebali,pa si daju za pravo promijeniti stoljetni grb,dres i svetu boju kluba,kod nas to nije toliko izraženo koliko u ostatku svijeta...


p.s. sad trenutno nisam u mogućnosti ali ću ti večeras staviti par slika od prošlog tjedna,pa ćeš vidjeti kako navijačko nasilje nije samo rašireno na balkanu,već je to normalna pojava i u ostatku civilizirane Europe...krenuvši od Engleske,Njemačke,Skandinavije,Italije i ostalih ˝kulturnih˝ zemalja,navijači se mlate masovno,samo kod njih se tome ne pridaje toliki značaj,narod i novinari se bave puno bitnijim stvarima od toga što se 20 ljudi međusobno potuklo....to samo kod nas tjednima o tome raspravljaju,rade specijalne emisije sa sociolozima i ostalim pametnjakovićima koji drobe o ˝problemu navijača˝...da se kod nas bave bitnijim stvarima od navijača,bili bi Švicarska davnih dana...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
ganja_farmer je napisao(la):
p.s. sad trenutno nisam u mogućnosti ali ću ti večeras staviti par slika od prošlog tjedna,pa ćeš vidjeti kako navijačko nasilje nije samo rašireno na balkanu,već je to normalna pojava i u ostatku civilizirane Europe...krenuvši od Engleske,Njemačke,Skandinavije,Italije i ostalih ˝kulturnih˝ zemalja,navijači se mlate masovno,samo kod njih se tome ne pridaje toliki značaj,narod i novinari se bave puno bitnijim stvarima od toga što se 20 ljudi međusobno potuklo....to samo kod nas tjednima o tome raspravljaju,rade specijalne emisije sa sociolozima i ostalim pametnjakovićima koji drobe o ˝problemu navijača˝...da se kod nas bave bitnijim stvarima od navijača,bili bi Švicarska davnih dana...
Bas tako !!! eto pravi primer neko ko nije uponzat sa navijackim stvarima i sve to mu je strano on upali rts rtl itd...i pogleda na vestima Navijaci ovo Navijaci ono pravi primer Ivan Bogdanov digne se citava hajka medijska svi pravi problemi se zaborave pola zemlje nema leba da jede posla nigde samo se zadvaraju radna mesta...A u ustim tim "evropskim" zemljama za koje mi mislimo da su dosta iznad nas se desavaju mnogo gore stvari!Pogledajte tursku ne moze da prodje jedna veca utakmica da nebude zrtava uvek nozem usranim,kad kod im dodje neko tu bude bar 2-3 mrtvih...Onda Englezi i Platini nam seru kako smo rasisti a sta su oni bili isti ti Englezi mislim da neam potrebe da pricamo o tome znamo svi kako je tamo bilo a ni italijani nisu nista bolji...
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
Finale Kupa Italije
Fiorentina-Napoli,više ozljeđenih,dvojica propucana pištoljem,utakmica odgođena 45 minuta,skoro otkazana...
2.jpg


7.jpg


8.jpg


n9.jpg




Njemačka,HSV-Bayern
1.jpg


3.jpg



Slovačka,finale kupa, Slovan-Košice

15.jpg


17.jpg


14.jpg



Engleska, Liverpool-Chelsea

12.jpg


13.jpg


14.jpg


wtf,zar nisu Englezi iskorijenili nogometno nasilje???naravno da nisu,samo su ga sa stadiona preselili na ulice

Italija,Atalanta-Verona

atv1.jpg


atv2.jpg


atv7.jpg



nije mi namjera propagirati i zagovarati nasilje,pogotovo ne na ovom miroljubivom forumu,već samo želim pokazati da ˝nadrogiranih huligana i divljaka˝ nema samo kod nas,nego svugdje gdje se susreću veliki rivali,jednostavno je to tako oduvijek....

u prilog tome,evo i malo povijesnih činjenica vezanih za nasilje na nogometnim utakmicama,tko želi nek si pročita ovaj tekst,moja preporuka:

http://www.azoo.hr/images/izdanja/huliganstvo/01.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Falket

Mudri Mudrac

Aktivan Član
19.03.2014
106
103
43
Evo imam jedno pitanje,zanima me kakvo misljenje imate o takozvanim preletacima ?
mrsko mi je bilo da trazim vise slika pa sam stavio ovu.Na slici su Vavic i Prelic obojica Alcz prva ekipa grobara sta drugo reci navijali obojica za zvezdu dugi niz godina i to je ono sto sam pre spomenuo ko je sve na toj njihovoj "sipci" to je smesno.
ima jos mnogo ovakovih primera al mi je bilo mrsko da tragam za slikama.
10177266_710710238989270_5107706694739911760_n.jpg
 

Tex

Aktivan Član
25.03.2014
144
182
43
Što se tiče Grobara,navijači su itekako. Što se tiče vrha grupe,manje više je ista stvar kao i sa suprotnom stranom,mislim na Delije. I jedni i drugi su pod uticajem raznoraznih moćnika,poprilična lova se vrti (nažalost) i nerijetko ostatak navijača ispašta zbog poteza svoje grupe,zašto je to tako najbolje zna taj ostatak navijača. U Srbiji naprimjer prošle godine kad su se igrači Zvezde žalili za plate nazovi navijači su po nalogu uprave (čitaj menadžera) polupali im aute na parkingu stadiona. Taj dan niko ništa nije video,slučajno kamere nisu radile i takve nebuloze. U Djenovu su otišli po nalogu istih tih nazovi menadžera i imali su plaćen put i dobar džeparac samo s namjerom da se prekine utakmica (taj dan prije utakmice već su se mogle naći takve informacije po raznoraznim forumima) i nikom ništa,onaj jedan je kao odležao neko vrijeme i poslije toga opet po starom,nigdje ne radiš a vozaju se dobra kola,kafići. Ista scena je kod Grobara pa i kod mnogih manjih grupa. Navijački pokret u Srbiji je izuzetno brojan,okuplja mlade ljude i jedini je koji može da izađe na ulice i da se pobuni protiv sranja koje nas okružuje,tako da jednostavno mafija koja vlada ne može sebi da dozvoli luksuz da ne kontroliše taj bijes. Zašto ostatak navijača trpi i ćuti hebem li ga,valjda je isti razlog zašto mi svi ćutimo i trpimo užas s kojim nas obasipaju marionetske vlade naših kvazi-državica. Uh,al se raspisah...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
metalmaniac je napisao(la):
sve je to lijepo, koreografije, pjesma, opijanja i zapušavanja, ali nikada neću shvatiti navijačke tučnjave (pogotovo unutar jedne nacije kao npr. Torcida-BBB). čemu? kada igraju Dinamo-Hajduk, onda se mrze, a kada igra reprezentacija onda se svi zajedno drže ruku pod ruku i pjevaju. tko je tu lud?

još mi nitko nije direktno odgovorio, čemu ovakva LUDOST? koji je smisao tih tučnjava, i zašto se ljudi na nacionalnoj utakmici drže ruku pod ruku, a već drugi dan na klupskoj utakmici idu na rođenu braću?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Strijela

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
e jebiga metalni,gore sam ti napisao o čemu se radi,ako ti nije dovoljno dobro moje objašnjenje,ukucaj si u google ˝subkultura navijača˝ pa ćeš vidit šta su svjetski poznati sociolozi napisali o fenomenu subkulture navijača,o međusobnim tučnjavama i o svemu ostalome što ide uz navijačku subkulturu...od kad nogomet postoji,postoji i nasilje i tučnjave na nogometnim utakmicama,tako je bilo,tako će i biti...i to nije poteklo od nas nego od onih koji su izmislili nogomet,Engleza....ja ti ne mogu u dvije rečenice dati odgovor,a valjda će ti riječ stručnjaka dati direktan odgovor.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ne zanimaju me mišljenja sociologa i ostalih "loga", zanima me subjektivno mišljenje samih navijača, želim čuti što njih tjera da se tuku sa nekime...
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
uzmi za primjer da igraju dva kluba,dođu suparnički navijači i zauzmu par birceva u određenom dijelu grada,tamo rašire svoje krpe,počnu pjevati svoje pjesme i tako daju do znanja da su došli u tvoj grad i još provociraju...naravno da ćeš se sa svojom skupinom zaletit na njih u namjeri da ih rastjeraš jer su zauzeli teritorij u tvome gradu,jer štaš se ti meni kočoperit u mom gradu i pjevat svoje pjesme,idi u svoj grad pa ih tamo pjevaj. :D sve je to ritual određeni koji prati nogomet i navijače,uglavnom nema tu nekih zlih namjera u tim tučnjavama,to je jednostavno tako oduvijek...samo problem je kod nas što je naša navijačka scena takva da imaš pojedinaca koji neke svoje frustracije liječe na tribinama i idu u krajnost s tim neredima i tučnjavama,a kad jedan krene u sranje kreću svi jer to je efekt mase gdje ćeš naravno stati iza svog člana skupine ma kakav on bio...i kad krene urnebes,jednostavno nema uzmaka...
evo ti jedan video gdje se vidi to ritualno nasilje,Englezi su u pitanju,koji se i dan danas rokaju na ulici,pošto im to nije moguće raditi na stadionima

http://www.youtube.com/watch?v=vcE05xRV6B0

pogledaj na 0:18 kako se čiča od kojih 60-ak godina zalijeće i nogom udara lika koji pada,zatim dolazi drugi i prepoznaje ga,fino mu se nasmije i rukuje se s njim,te se nastavljaju dalje šorati s drugima,to je više razbibriga prije i poslije utakmice....nema tu nekog prevelikog objašnjenja,ili ja to ne znam drukčije objasniti..
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa manje vise svuda u svetu se desavaju te navijacke tuce,ali manje vise bez hladnog ili vatrenog oruzja..dok recimo sto sam u par predhodnih postova navela evo opet se dogodilo evo sinoc u Bg opet upucan jedan navijac,pa ako se svi oni mogu i nazivati tim imenom..i to sa ledja upucan u ledja,prava sacekusa...ono sto je naveo marihuana ma to i nije toliko strasno jer muskarci vole odmerivati snage na neke svoje nacine,a ova pucnjava i upucavanja to je sramota i po meni to nema veze sa navijanjima niti sa navijacima..a mozda nekad i srb postane pravna drzava i mi to dovedemo u red,a do tad gledacemo ovo...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.177
358
Eo jedna prepuruka malo iz ženskog kuta. Film se zove Green Street Hooligans i radi se o sukobu londonskih navijačkih skupina. Scenarij i režiju potpisuje žena :) i film je zapravo prava višestruka drama i to još po stvarnim događajima. Jako, jako tužan film koji super ocrtava te navijačke strasti i šta sve stoji u pozadini....pravi film za pustit malo suza...
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Evo za par dana razlike druga zaredom pucnjave nazovi nasih navijaca..samo sto je sad sinoc ubijen jedan od vodja navijaca...ispred splava seo u dzip Bmw i ispalili ceo sanzer u njega samo steta bila i neka devojka da njim pa je i ona upucana..eto nasi navijaci u Bg svi voze dzipove i to Bmw,samo sto je ovaj imao preko 40 krivicnih prijava i dalje setao slobodno gradom i pored toliko krivicnih prijava..i na kraju ovako zavrsi..svi oni sebe nazivaju navijacima..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.