"Navlacenje" na zurke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.03.2012
35
32
0
39
za mene prošlost a ni party-i nisu ono što su nekad bili,privatnjaci već da,no i dalje se sluša elektronska glazba ali sporijeg ritma.....
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ne ložim se više na partije zbog same činjenice šta nisu ono sta su nekad bili. Tu i tamo podem na koji ali slabo ili gotovo nikako u zadnje vrijeme...sve je to izgubilo svoju čar pa onda rađe odem u neku šumu di bude 30 ljudi max i dobro se izivim nego u neki klub gdje zapravo prave elektronike vise ni nema...

Btw ja bi tu elektroniku nazva modernom hipi glazbom (barem ono sta se nekad radilo el) jer jos ni jednom nisna naletija na partiju da se netko masovno posiba i slicno...tu smo svak za sebe i svak u svom filmiču :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
15.05.2012
18
1
3
43
Belgrade
forums.vutra.org
Fotka je najbolje odgovorila,"keep on jumping!" Skoro podudarno razmisljam kao Gewind o ovome ali moze to i bez loma hemije :) Mislim da zvucimo kao nasi preci kad su govorili "nije danas kao sto je nekad bilo".Pa naravno da nije niti moze i treba da bude.Evolucija je nezaustavljiva,ni mi nismo kao nekad.Mislim da su razlozi u nama a ne oko nas,i da je postenije reci da smo to prevazisli da je dosadilo nego da vise ne valja.I danasnjim tinejdzerima su trenutne zurke najbolje moguce,normalno je da je percepcija na najvisem,euphoricnom nivou u adolescenciji.Iako je imalo drugu dimenziju kad sam kao malol@nik izlazio u Zvezdu,Soul Food,Industriju i danas se fenomenalno provedem,Ali r@ko jer nemam drustvo za to,imam samo za kafice.A kafic mi je vise kao predjelo :) Pa ako ima takvih koji slicno razmisljaju,mogu nekad da se jave pa da na gig odem cesce od par puta godisnje :) Istina je da se na el. zurkama obicno egzistira u solo varijanti,manje je medjusobnih kontakata,muvanja i sl. ali nije tako crno-belo.Ne bih se slozio da vise nema prave elektronike,naprotiv,mislim da su dj-evi iz motiva za samopotvrdjivanjem otisli predaleko i preduboko.Pa im s@ovi sluze kao alibi tj. "look at my 2nd,I mean real side" osim singlova koje izbacuju za sire mase.Kad cuj@e s@ Borisa Dlugoscha,ne verujete jer umesto disco,happy & funky housea dobij@e downtempo,chill,deep elektroniku.Guetta ner@ko uzivo svira 2noisy,ni h od housea,vec elektro do techna.Ja preferiram garage,soulful house,cist i veseliji house,danas to ovde r@ko furaju Brka,Coba,aktivni su Oysha,Mirko & Meex,napolju The Shapeshifters,Frankie Knucles,Lil' Louie Vega,Kenny Dope Gonzales,David Morales,Errick Morillo,Marshal Jefferson,Syke & Sugastarr,Junior Jack & Kid Creme.Volim i techno,drum,progressive ali ne i tech,electro niti trance.Takodje gotivim r&b,hip-hop,funk,latino.I pojedinacno,i sve to skupa,= Gilles P@erson ^_^ Koga zanima sta je meni prototip zurke,moze da pogleda 41 min giga na prolecnom otvaranju Pache,Ibiza,Junior Jack & Kid Creme,Savrseno u svakom smislu.Ne zato sto je Junior srpski z@ :) vec zato sto po mom misljenju pomenuta gospoda rade najbolje back2back [email protected]vo preporuceno za neverne Tome koji od pomenutih ocekuju tzv. komercijalu.Pa i da jeste,komercijalno nije kategorija (ne)kvalit@nog,vec ekonomska.Komercijalno ima prodju na trzistu,prodju cesto ima i vrhunska umetnost kao sto i trash muzika koja se ner@ko naziva komercijalnom cesto prodje fijaskom.Pomenuti gig je nista bolji od dobrih zurki ovde,recimo u Plastiq,The Tube-u,Soho-Republicu.L@i na splavovima Sound,Freestyler,Plastik light.Na onom koncept splavu na Uscu ispod Muzeja kao ni u Krugu nisam bio.A pomenuta Pascha vizuelno neodoljivo podseca na KPGT,za koji mi je drago da povremeno ima zurke,ponovo.Ima vise Dushe od ne loseg BelExpo Centra.Jedino nisam pomenuo klubove s kraja proslog i poc@ka ovog veka koji vise ne postoje a obozavao sam ih,4 sobe,Barutana,Bassment,i zimski i [email protected] sto se Mondo odrzao,samo sa novim imenom Plastik a istom upravom i slicnom koncepcijom.Soho-Republic vec i nije kontinuitet omiljenog mi Andergraunda ali ima dobrih zurki.U Magacin otkad se odrzavaju folk veceri verovatno ne bih usao jer bez obzira na povremeno dobre zurke,mislim da klub treba da poseduje minimum [email protected]no je kad se govori o poc@ku clubbinga u nas (YU) vezano za Soul-Food,Zvezdu,Industriju,zurke na Akademiji,Buhi.Istorija ne pocinje od nas.Pre toga je bilo disko euforije u Lotos-baru,Cepelinu,uporedo sa Club 54 histerijom.Smatram da je klabing nastao onda kad je dj zavrteo ploce,neko okacio disko kuglu a ljudi culi,dosli i lepo se proveli :) I jos nesto,iako se obicno klabing poistovecuje sa el. muzikom,ne zaboravimo da postoje mnogi klubovi gde se slusa por,rock,folk...I tamo ljudi odlaze i lepo se provode.Iako me takvi ne samo ne privlace,vec i odbijaju,respect za te ljude jer uzivaju,i po onoj staroj narodnoj,"umesto NE MOGU ZBOG reci MOGU UPRKOS",umesto razloga "protiv",nalaze razlog "za".Naravno,skroz je ok i kad neko iz bilo kog razloga ne izlazi,prosto mu se ne izlazi.Jedino mi "ne pije vodu" "ja bih ali nemam gde,nije to vise to".Istovremeno se ogradjujem,mozda negde zaista nema adekvatnih mesta za izlazak,ali za moju sredinu bi tako nesto reci bio pritivprirodni blud :) I za kraj ovog eseja :) da odgovorim na sopstveno pitanje ^_^ -meni je klabing oplemenjivanje dr. zivota,a nekad je bio i hobi.Vise nije ali iz quantitativnih,ne qualitativnih razloga a voleo bih da ponovo bude i hobi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Amerika
12.03.2012
35
32
0
39
frend,nemoj uspoređivat party-e danas i prije 10-15 god,kao ni samu elektronsku glazbu iz tih vremena sa ovom današnjom,nebo i zemlja je razlika,ako nisi bio na većem party-u poput Valcana Beach Party-u(na kojem sam bio dva puta) ili Love Parade(za koji nisam imo keša) nisi vidio šta je party......ja te ne kužim od pola na dalje što si napisao...
 
15.05.2012
18
1
3
43
Belgrade
forums.vutra.org
Kao sto rekoh,bilo bi cudno da je ista muzika pre 15 god i sad,nadam se da ni ti nisi isti sad kao pre deceniju i po,daleko bilo :) Niti smo ja,niti ti,niti Valcana niti Love parade lakmus papir za to sta jeste a sta nije party,A pogotovo broj ljudi.Neko cak kaze da te megalomanske zurke i ne racuna jer dodje i qrta i murta pa preferira intimnije,za prave klupske sladokusce.A to sto ne kuzis od pola,sta da ti kazem,zao mi je,mislim da sam bio jasan & konkr@an
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
clubbing je napisao(la):
Partyjanisanje-porok,hobi ili oplemenjivanje dr. zivota,hmmm...!?Ili nesh cetvrto...

Kako kome... Ali kao i sa vutrom, i svime ostalim - Na koji ćeš ti način vozati film, izvući 'korist', izvući iskustvo... -do tebe je. Tako da je sve to, + nešto četvrto... i peto... :D

Evo divi momaka... Možda je ovo njima bio porok... A možda hobi, ili oplemenjivanje... ... Oplemenjivanje sigurno xD :D :lol:
Trent Cantrelle - "I Want A Freak" (Original) - YouTube
 
22.05.2013
15
7
3
O ovome sam nedavno diskutovao sa frendom dok smo se bili smarali na jednom partiju,em je slabo posjeceno,em je muzika ****** minimalnije ne moze i dosadnije...na to ce half dao bi sad godinu zivota za onaj ******,i da me strpaju u vremeplov i vrate u `98 na zuraj...


http://www.youtube.com/watch?v=mTGOqfSLrfY




Vutragenjo:
[error]Molim te pripazi na rijecnik. Spominjanje hemijskih derivata nije dozvoljeno.[/error]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BitcharkaNaDzidzi

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Gewind je napisao(la):
Kako kome... Ali kao i sa vutrom, i svime ostalim - Na koji ćeš ti način vozati film, izvući 'korist', izvući iskustvo... -do tebe je. Tako da je sve to, + nešto četvrto... i peto... :D

Evo divi momaka... Možda je ovo njima bio porok... A možda hobi, ili oplemenjivanje... ... Oplemenjivanje sigurno xD :D :lol:
Trent Cantrelle - "I Want A Freak" (Original) - YouTube
brate HVALA do neba za pesmu . Ja je trazim i trazim i trazim i kucam po googlu freak i odgledam 300 klipa i sad ti naidjes i da ja bas pogledam ovu temu .
izvinite za off ali voziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
05.12.2013
37
6
0
ma sve se promjenilo od mojeg prvog partija cca 4-5 godina je to bilo to ,ekipa je znala zajebanciju ,ajmo rec p.l.u.r -a je jos bilo po partijima a danas kad se ode samo udaranje s ruljom i kacenje ..a da ne pricam o tome kako se ekipa kemija non stop ,ni kemija nije ko sta je onda bila..ma neznam za vas al ja bih htio da sam roden 70-80'tih i onda partiji poslije 2hiljadite je sve otislo u k pogotovo u rh ..evo jedan od prvih izvodaca kojeg sam cuo na partiu : hhttp://www.youtube.com/watch?v=eBWNiNlqxPA
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba