Navodnjavanje kap po kap - outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.03.2010
9
2
0
60
Nisam našao na stranicama pa molim je li netko koristio kap po kap navodnjavanje za vanjski uzgoj?

Imam biodinamički vrt sa različitim biljem i ove godine bih dodao još neke biljke pa me zanima regulacija zalijevanja kod canabisa (regulator ima mogućnost zalijevanja svakih 24, 36 ili 72 sata).

Može li sativa preživjeti ljetnu sušu sa 20 minuta zalijevanja svakih 72 sata?



Imam još jedno pitanje oko izbora sorte.

U vrtu uzgajam pardajz, krastavce i drugo sitno povrće.

Vutru bih posadio u red gdje mi raste grah i kukuruz pa bih trebao preporuku za izbor sorte koja će visinom i bujnošću najbolje se uklopiti među susjednim kukuruzom i mahunama?


Tnx in advance.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
1. Da . čak i nema potrebe za prekomjernim zaljevanjem ukoliko korjen ima dovoljno prostora za rast u dubinu . Moj outdoor je znao biti i do 14 dana bez zaljevanja .

2. Mislim da je bolje da ga uklopiš među rajčice ... Bilo koja niska indika će biti ok za tebe , sative s malo više i razgranatije od malih i kompaktnih indika .
 
03.03.2010
9
2
0
60
Hvala na odgovoru.

Znači dovoljno je svakih 72 h po 15-20min kao i drugo povrće u sušnim mjesecima (kišnica), ok?

Za uzgoj ne koristim nikakvo umjetno gnojivo niti ikakvu kemiijsku zaštitu. Ako se pojavi neki nametnik na povrću, uništim ga mehanički ili prskanjem sa koprivom koju uzgajam u vrtu. Sve biljke gnojim kompostom koji sam proizvodim a zemlju ne kopam nego pokrivam otkosima trave. Posjed je u primorskom kraju, na 600m/nad morem i okrenut jugoistočno. Probati ću istu tehniku primjeniti i na canabis pa vas izvjestit o rezultatima?

Idući tjedan idem po sjeme i nudi mi se : Bing Bang, The Church i AMS.
Ne mogu pronaći koliko je intezivan miris ovih sorti i koliko rastu u visinu pa bih bio zahvalan za preporuku sorte?

Rado bih se i mijenjao s nekim tko ima nisku indijku ili bezmirisnu (dolaze mi gosti i ne bih htio da nanjuše u vrtu nešto što nije za njih):
Tnx.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Sve od 3 navedene su niske indike ... BB sam uzgajao i odličan je , Churc je također super sorta za početak ...AMS nisam još uzgajao .
[video=youtube;OU_AumSpfWs]http://www.youtube.com/watch?v=OU_AumSpfWs[/video]
[video=youtube;7h2BKfvYsNM]http://www.youtube.com/watch?v=7h2BKfvYsNM&feature=related[/video]
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Moj outdor je znao biti i do 60 dana bez zaljevanja.
Pardon, padala je kiša.

Kakav god kap po kap složio, nećeš pretjerati s količinom vode jer NE MOŽEŠ, osim ak hoćeš da odeš u zatvor.

Tako da ljudi, najbolje napravit xperiment pa vidit kaj će se desiti, najgore što će ti se desiti je da ćeš imati ogromnu biljku.
Zna i to biti problem, al to su slatke brige ;)

I majke mi ja bi najrađe bano ova dva mutava Nizozemca s foruma, ljudi to je sve LAŽ I MARKETING NE TREBA VAM TO!!!!! (pogotovo tebi Haze)

Ak već morate kupovati sjeme uzmite od mandale ili sensija il neke ne razvikane kuće, bar imaju veću kvalitetu i nižu cijenu a ovi se igraju boga s genetikom i mlate paru.č

PS
Greg, preporučam Maple leaf indicu od Sensija, to je nekadašnji bubblegum (ljubičasta indica).
Orange Bud je isto super indica, e sad ne znam kako je ovi zovu, al ima za nabavit po 20 ojra.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
I majke mi ja bi najrađe bano ova dva mutava Nizozemca s foruma, ljudi to je sve LAŽ I MARKETING NE TREBA VAM TO!!!!! (pogotovo tebi Haze)

Lakše mi je zaljepit klip , nego pričat o BB i Churchu .... Doktor je pitao , ja sam odgovorio ... Opusti se ... Napravio sam ja temu o njima dvojici ....https://forums.vutra.org/threads/6443-Setting-the-record-straight?p=128921#post128921 tj . o Arjanu , Franco je ok tip ...

Samo udri doktore ...i dokumentiraj grow ako ti nije teško .
 
03.03.2010
9
2
0
60
Hvala na odgovorima.
Moj motiv je doista istraživački ali ono što se prodaje u zg i ri je običan porez na budale i nema veze sa veselom travkom iz srednjoškolskih dana. Nakon konzultacija sa šefom i pravnicom čini se da ću zbog rizika odustati od vlastitog uzgoja....
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52

kad ste pominjali filtere za sistem kap po kap..ovaj sam radijo na pajkovni sistem:)