Navodnjavanje outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
i74783_voda.jpg


Evo zanima me da li iko koristi neki malo napredniji sistem navodnjavanja od nošenja
kanti do sajta pošto je sad ljeto i kiše je malo.
Nešto slično ovome na slici ću izvest i imam plosnati kanistar od 200L,ventil(ko špina plastična),
gumu za vodu(onu kvalitetnu za 10 bara),i ventiliće kao za kap po kap sisteme.Ovo mi je sve dao
dida jer on radi kap po kap na maslinama.Ovih dana sam u procesu sastavljanja.
Ideje - komentari - iskustva???
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
balcan_smoke je napisao(la):
v

ček da nacrtam provjerenu varijantu
tako sam ja prije ..uf al se omatorilo :vb_kez:



kap po kap najbolji sistem
ako nekome treba u detalje neka napiše podatke
pa mu slažem sistem
:facesjump:

jedan stariji post
sa vezivanjem vrha da donji cvjetovi dobiju više sunca
ovo je neprimjetna varijanta pa nema samopunjenje
ali ako poređaš kamenje u tri sloja na padini do burića
pločastog naravno,moguće je izvesti
 

Universal Intersphere

Banned
Banovan
31.05.2008
10
0
0
38
Dobra ti je zamisao...Znas kako sam ja to nekada radio...uzmem dve plasticne kade po 75 litara i zapalim na sajt kada je loshe vreme(tada ima manje ljudi napolju,a i kisha mozda padne),ponesem ashov,zakopam obe kade u visinu zemlje na jedno desetak metara od biljaka i prekrijem mrezom za komarce(zelene boje)...jedan veliki pljusak ili par manjih napuni tzv.rezervoare i onda nemam brige za zalivanje,a dok ne padne prva kisha..:icon_idea: ma padne ona,a kasnije se samo nadopunjuje***Ovo ti je stara skola(sigurnost na prvom mestu,i sto manje ledja da bole)***A moj napredniji sistem je trenutno hidro-gel.Od pre dve god. ga koristim pa sam probleme oko zalivanja sveo na minimum*** znam da se ne tice tvog sistema,ali mozda ti pomogne ovo sto sam rekao,mozda i ne,ali meni hidro-gel spasava situaciju pa ne moram toliko da brinem... http://64.233.183.104/search?q=cach....php+hidrogel&hl=sr&ct=clnk&cd=1&client=opera
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Balcane :
reci mi jel to tvoje sa slike ista stvar kap po kap zakopano u zemlju samo bez punjenja ili nešto drugo.
Jesu li na gumi rupice ili ventilići?Kolika bi trebala biti razlika u visini između kanistra
i biljaka, meni će bit možda pola metra,neznam jel to dosta da hidrostatski tlak to pići
konstantno,dinamika fluida ovo ono.Dal da gumu zabodem drito u zemlju šta dublje
ili da ide po površini oko biljaka,da se nebi korjeni razmazili pa bili površinski.
To su neke od stvari koje me kopkaju pa mi daj reci onako iz iskustva šta je bolje.
Mucho gracias.

Univerzal:
Koliko kužim ti bi napravia sebi male bunare od tih plastičnih kada i onda bi iz njih sam
zaljevao biljke,korisno skroz jer nemoraš dovlaćiti vodu ali sam ja to nekako htio ako
uspijem da se samo zaljeva.To sa mrežom za komarce mi je vrlo korisno za punjenje,
tako ću i napraviti.Taj hidrogel,o tome sam čitao prije i po stranim forumima,čini mi se
da je dobra stvar,ali daj reci di se može nabaviti ili je neka egzibicija pa se teško nađe.
*Ovo ti je stara skola(sigurnost na prvom mestu,i sto manje ledja da bole)*
tu se svi kužimo :thumb:->motika
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Juce pomazem komsinici da napumpa gumu na bicikli i padne mi na pamet dok sam pumpao da bi mogao da resim probleme oko navodnjavanja.Trudicu se da budem precizan i da ne okolisam mnogo.Recimo,uzme se oblik boce za vodu od 5L,10L,25L,na 3cm od dna se napravi rupa i u nju se postavi ventil,na taj ventil ide tanko crevo i onolike duzine je koliko je korisniku potrebno.I onda je jedina caka u pritisku koji se pumpa od gore i po principu pumpe za biciklu s' tim sto se nas pritisak zadrzava unutar kanistera i mi ga kasnije na ventilu namestimo kako nama odgovara.Taj deo bi bio mogao biti nalik na chep za flasu koji se zavrce i u svojoj osi nosi pumpu koja ce nabijati pritisak.I tada se sprava zakopa ili malo zakamuflira,razvije crevo,sipa se voda,nabije-napumpa pritisak u kanister i mozemo da odahnemo na vrele dane kada je biljkama bas potrebna voda.E sada,trebale bi neke finese da se dorade kao sto je jacina pritiska,materijal kanistera da bude cvrst da moze da izdrzi pritisak,treba proracunati i jacinu pritiska koji cini potisak na ventil i koliko ispusta vode i kako ispusta vodu i da se obrati paznja na delove da budu sto jednostavnije poslagani.Siguran sam da ovo moze da bude jedno od jednostavnijeg resenja za zalivanje.Zanima me vase misljenje i neke sugestije...Ima li smisla...i ako ima smisla da zajedno usavrsimo spravu koja bi svima mogla pomoci
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E bro...
Trebas pumpu?
Imam ja znas kako dobru pumpu?
Brutalna... nijedna pumpa ne pumpa ko moja.
žEDIT
shalu na stranu, ideja ti je dobra al tehnički mi se cini (bar za mene) prezahtjevna..
:thumb:
 

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
Nije tehnicki prezahtevna,samo treba volje i truda i da vidis kako je zivot lep...ma...no problemo,ja sam bio uveren da ima ljudi koji imaju sta da dodaju na ovu temu,ali pokazalo se sasvim suprotno...inace meni ova skalamerija ima smisla i gledacu da je sastavim,pa kada bude zavrsena stavicu crteze i uputstvo