Nešto za bolji (viši) rast

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.03.2007
2
0
0
38
na početku pozdrav ..:sun2:
Ukoliko netko želi da njegove ''djevojke'' rastu brže, više neka probaju sa kokošjim govnima!! (.. nisam siguran ako se mogu kupit, ali ono, od bake, susjeda il nekog. :icon_lol: ). Dakle, gnojenjem koko *****m narasle su od 250-330 cm, a one bez do nekih 150 cm.., (neznam koja sotra) (provjereno)...
.. i još jedna stvar, nisam siguran u ovu tehniku koju ću sad objasnit ( priča došla iz Slovenije, a do nje iz Holandije), dan dva prije berbe zabit u dno ili njegdje na vrhu stabiljke čavao ili nekako ''ranit'' biljku (držat u mraku cijelo vrijeme koliko ide) , na što ona svojim obrambenim mehanizmom odgovara znatno većim izlučivanjem THC-a, sa dosadašnjih 10 % na nekih 15 %..još jednom nisam siguran u ovu drugu tehniku, ali priča se.. pozdrav
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Nikako,nikako,kokoshjim ili bilo kojim zivinskim izmetom ces dobiti samo visinu ali i smrdljive hedove :( Probaj sa tecnim folijarnim djubrivom koje se zove INJE,i koje povecava prinos od 30-100%.Pun pogodak!Inace,ono se izvozi u Japan,EU,i USA po ceni od 100usd za tarli,a kod nas koshta 30akE.Proizvodi se u okolini Kragujevca i100% je organskog porekla,total ekoloshko!Interesantno je da JE sa tim INJEM postignut Ginisov record u tezini bundeve-305kg,verovali ili ne!!!Isprobao sam ga ,sam vrh!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pivovinjak

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
sorry ako sam prekrsio neka pravila,ja onim postom nisam pravio reklamu,jer to djubrivo sam samo koristio...i ne prodajem ga ja,vec firma koja ga pravi.sorry josh 1.
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
Torpedo je napisao(la):
Nikako,nikako,kokoshjim ili bilo kojim zivinskim izmetom ces dobiti samo visinu ali i smrdljive hedove :( Probaj sa tecnim folijarnim djubrivom koje se zove INJE,i koje povecava prinos od 30-100%.Pun pogodak!Inace,ono se izvozi u Japan,EU,i USA po ceni od 100usd za tarli,a kod nas koshta 30akE.Proizvodi se u okolini Kragujevca i100% je organskog porekla,total ekoloshko!Interesantno je da JE sa tim INJEM postignut Ginisov record u tezini bundeve-305kg,verovali ili ne!!!Isprobao sam ga ,sam vrh!!!

nečeš dobiti nikakve smrdljive hedove,večina prirodnih gnojiva bolja je od umjetnih.misliš da povrće gnojeno stajskim gnojivom smrdi?kokošji izmet je najjači(s njim se nesmije pretjerivat),onda ovčji pa kravlji...
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
ja ti o prirodnom ili organskom ili ekoloshkom djubrivu i pricham...kokoshji izmet ti ne moze ubrzati ciklus,da outdoor koji stize krajem septembra bude zreo za branje mesec dana ranije...niti moze povechati prinos...osim toga rastvorom govana i vode mozes samo zalivati,a ne i folijarno prihranjivati biljku...uglavnom,hedovi biljke djubrene stajnjakom ce smrdeti,a takva marihuana se naziva smrdljusha,smrdljivka i sl.Uostalom,pitaj INGa...Bez ljutnje,u 2007 godini prichati o govnima kao djubrivu je malo preterano,vreme je pregazilo takve stvari...I da li bi ti svoj outdoor hibrid oplemenjivao govnima ili biljnim hormonima?
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Torpedo druze,svo postovanje i sve ostalo ali ne slazem se sa tobom po pitanju kokosijeg ili stajskog djubriva.Stoji da se njim ne moze nikako djubriti folijalno to bi bila prava glupost ali za prihranu preko korena ono je nezamenjivo pa makar mi bili u 21 veku!!! Preko korena biljka usvaja jedino makro i mikro elemente (+vodu i malim delom kiseonik) tako da na miris tj. smrad hedova ne utiche nikako to sto koristimo govna !!! Naravno da ce smrdeti ako je neko toliko opichen da prska biljku sa ovim :) Prirodna ili ti organska djubriva o kojima ti prichas su sigurno isto dobra (nisam koristio to inje ili kako se vec zove pa ne znam) sigurno bolja od hemije u svakom sluchaju !!!
Pozzz moram ici raditi ,chitamo se.....
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Grucho,prijatelju,respect tebi...Slazem se da u pripremi zemljishta se mora koristiti malo stajnjaka,ali savim osushenog i provetrenog koji po mirisu podsecha na samu zemlju i to nije problem niti ja to vidim kao problem jer je to savim razlichita stvar od one o kojoj polemishemo.Shto se tiche korenovog sistema,za bolji prinos,brzi rast,jachu biljku i sl. treba koristiti zlatni humus,humus preradjen delovanjem kalifornijskih glista.Ja respectujem sve clanove,ali sam davno davnooooo isprobao sve varijante i znam o cemu pricam i iza toga stojim,a poenta ovog je da sve bude brze,bolje,efikasnije,a ne da se vracamo na tehnike starih konopljara.A uvek se mora dodati malo i mineralnih 3x15%N-P-K,to mu dodje kao nuzzno zlo.
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
torpedo bez ljutnje...nisam rekao da to gnojivo(inje)nije dobro.čak me zanima(ako nije problem pošalji na pm gdje mogu saznati više o tome)jer se bavim poljoprivredom.stajsko gnojivo vjerovao ili ne još je nezamjenjivo.nije da nema zamjene ali rezultati su još uvjek na strani stajnjaka.
ja također govorim iz dugogodišnjeg iskustva.još nisam vidio ni čuo da headovi gnojeni stajnjakom smrde.meni se to nije nikada desilo,ali ako tebi je....ok
I da li bi ti svoj outdoor hibrid oplemenjivao govnima ili biljnim hormonima?
ja svoje hibride(trava ali i sve ostalo)gnojim stajnjakom+naravno da koristim i druge stvari.
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
.......petar.........to je odavno poznato........ali probaj ga pomiješat sa ljudskim i stavi ga u slojeve tako da ne izgori koren..............pa da vidiš kako se vrhovi sjaje od smole.......:watchplant: :watchplant:
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
5ar,zashto bih se ljutio???samo,ovako mozemo u nedogled...i ja koristim malo stajnjaka(opisao sam u jednom postu na koji naccin pripremljenog) u pripremi zemljishta,ali samo tada...poenta je brzi uzgoj,masniji head,vecca kolichina,a stajnjak je po tim pitanjima pregazilo vreme...probao sam mnoge varijante i,zbog postignutih rezultata,uvek cu savetovati i odluchiti se za organsko eco djubrivo,tj.biljni oplemenjivach...pomenuo sam Ginisov record,pomenuchu da je shljiva tretirana Injem dala rod od 250(!!!!!!!)kg,da paprika tretirana injem za noch,u plasteniku,naraste 7-11cm,i tako dalje....a sensimilia da 2350gr suve hedovine...Nova vremena,nove tehnologije a opet sve u skladu sa prirodom,ecoloshki chisto....ne zelim da solim pamet i pravim ovde reklame,samo se mozemo zapitati shta bi na sve ovo rekli Holandezi koji ga takodje uvoze.......,
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
ljubisha_samardzic je napisao(la):
gde ga mozemo naci onda?

Izvini shto ti nisam odmah sinoch odgovorio.....
Firma se zove ECO NATURA, fon je +381(0)34 586050 ,mada mislim da se pod nazivom "Zlatno Inje" moze naci u trgovinama po velikim gradovima shirom Balkana.
Uglavnom,nazovite,raspitajte se i naravno choveku iz te firme,koji je ujedno i pronalazach tog oplemenjivacha,ne pominjite ganju,vech poljoprivredne kulture,cveche,maline....
Takodje,Eco Natura pravi i zezalice za koreni sistem,pa shta da vam kazem,osim...
CHECK IT OUT!!!!

P.S. Budete li se odluchili za Inje,kontaktirajte me da vam objasnim kako se primenjuje na ganji.
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
Dodatak za koreni sistem se zove "Zlatni humus"...rec je o humusu preradjenom radom kalifornijskih glisti.
Ima ga po Pekabetinim i radnjama C marketa.
,a proizvodi ga isto Eco Natura.
Jak je do zla Boga :))))))))))))))))))