Ne možete do kraja udahnuti?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
Otvoril bum ovu temu jer fakat znam da se jako puno ljudi susrelo s ovim barem jedamput u životu i vjerojatno ih je to strašno mrcvarilo a nisu si mogli pomoc. Također, medicina je s ove strane bespomocna (znam :)) jer su manje vise doktori kod kojih dolazite štreberčići koji su sve na faksu znali napamet a onda poslje neznaju povezat dva i dva (oooo itekak znam da jesu :)).

Anyway, problem se manifestira s tim da imate potrebu udahnuti punim plućima, no dok dođete dok kojih 90% udaha, neš vas ko priječi da do kraja udahnete. Znam da je stvarno neugodno kad se i meni dva puta dogodilo, problem je u tome kaj se onda cijelo vrijeme na to fokusirate i nemožete nesvjesno disat nego stalno pokušavate udahnut do kraja, a nejde.

E a onda pocne hipohondrija, mislite da vam je to zato jer pušite, mislite da imate problema s plucima, sa srcem, mislite da padat u anksiozne krize, ma sve moguce, oni ambiciozniji (hehe) od vas idu i doktoru, a doktor ko po špagi vas šalje na KKS, spirometrije i sve moguce pizdarije jer nezna kaj vam je, jer nam to niko na faksu nije nikad reko :) nubare.


U biti, u cemu je problem...stvar je da u dobrih 90% slucajeva pri nekom krivom pokretu kojeg nemorate ni bit svjesni (dok spavate) jedan od kralježničkih diskova u prsnom dijelu kralježnice se malo izvadi iz ležišta i mrvicu bode u pluča. Zato imate stalno potrebu da udahnete, a dok dođete skoro do kraja udaha, taj isti mali smrad neda da se pluca do kraja prošire i vi se mrcvarite. A u biti vam niš nije.

Imate dve-tri mogucnosti.....trajat ce vam to sranje tjedan do dva tjedna. S vremenom ce se disk resorbirat i vratit di je i originalno bil i vama vise nece nist bit. Znaci, mozete samo se ne obazirat i pricekat. Znam da je teško ne mislit na to jer uzasno smeta, al probajte.

Druga, a mozda i najbolja mogucnost je otic kod fizioterapeuta koji ce tocno znat kaj vam je, koji ce vam namjestiti disk (malo vas nategne za kožu na leđima, pusti da pucne, i to je to). To je najjednostavnije i meni je nakon tjedan dana mrcvarenja pomoglo u 5 min... Jedini je problem nac nekog dobrog fizioterapeuta u moru samoprozvanih strucnjaka...



Evo, ak sam i samo nekom pomogel s ovim, it's been my pleasure :b_woot:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
02.11.2008
37
0
0
41
meni se to jos nije dogodilo tako da nebih znao rec, sportas sam i ne pusim, hehe vutru udrem svako toliko al to ne smatram pusenje kao i svaki dan kutiju dvije cigareta :)))
 
02.11.2008
4
0
0
38
ljudi ja vam garantujem da to nema veze sa vutrom!
to mi se mnogo puta desavalo dok jos nisam poceo da duvam!
isto kao da imam neku barijeru koja mi zabranjuje da udahnem do kraja:mad:
mada je to mene drzalo najcesce dan ili dva
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
ma sam koristi, ak treba i iz prirode i društva :D sharing is caring kak bi pioniri useneta rekli :)

aj ak niš drugo sad bar znaš da se nemaš oko cega brinut :) :b_cyclops:

@bgcz normalno da nema, cak i u medicinskim knjigama je napisano da je za vutru dokazano samo da pomaze, nikad nikom nije nastetila, bar ne medicinski :b_hop:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ta pojava je moguca ako ste imali zapaljenje pluca pa su od toga ostali 'oziljci' koji nekad znaju da zezaju disanje toliko da se uplasite . Relativno brzo prodje

Dobar post


peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
38
još jedan od uzroka može bit i visok tlak... ne nužno kronični, već samo zadržavanje vode u organizmu može prouzročiti povišen tlak, time i teškoće s disanjem (npr. konzumiranje jako zasoljene hrane... ono kad oteknu noge od pršuta...)
nizak tlak isto tako. mozgu fali kisika jer su krvne žile proširene... i tako dalje. nisam više kompetentna da pričam o tim tvarima, davno je bilo natjecanje iz biologije...
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
RosieLee je napisao(la):
još jedan od uzroka može bit i visok tlak... ne nužno kronični, već samo zadržavanje vode u organizmu može prouzročiti povišen tlak, time i teškoće s disanjem (npr. konzumiranje jako zasoljene hrane... ono kad oteknu noge od pršuta...)
nizak tlak isto tako. mozgu fali kisika jer su krvne žile proširene... i tako dalje. nisam više kompetentna da pričam o tim tvarima, davno je bilo natjecanje iz biologije...


Istina, visok tlak, može prouzrokovati neš slicno, ali nikad neš tak strašno, dispneja (oslabljeno i otežano disanje) kao produkt tlaka, dolazi ko rezultat plučnog edema....al to su dost rijetke stvari i nemaju veze s ovim :) Plučni edem se stvara kod zatajenja lijevog srca, a nemre se fizički dogodit jer da bi nastao treba bit visok kapilarni tlak. A ovakav svakodnevni povišeni tlak od soljenja, il jednostavno bez nekog posebnog uzroka ne utjece na kapilarni tlak....


Jako jednostavno možete provjerit kakav vam je kapilarni tlak.....dobro, cure (i dečki) s pofarbanim noktima malo teže :)

Pogledajte si nokat na ruci i onak ga malo pri vrhu prsta pritisnite drugim noktom da na pol pobijeli....dok vidite jasnu granicu između crvenog i bijelog dijela, pratite ju malo, ako je mirna, možete biti mirni i vi jer vam je kapilarni tlak normalan. Ak lagano pulsira u ritmu kucanja krvi znači da vam je kapilarni tlak povišen....naravno u 99.99% vas nece bit tog....(u slucaju da jasno vidite kak granica pulsira, i to potraje vise od tjedan dana, odite doktoru :))

Sve u svemu, ak je granica mirna i stoji nemorate se bojat za plučni edem, jer ga nemate :)

Plučni edem je dost grda stvar, al ga je jako lako prepoznat.....najočitije je da vam ne paše ni dok sjedite ni dok ležite (nemrete disat kak treba), a jedino kaj vam pomaže je poluležeći položaj, ono, ko da ste naslonjeni u neku ležaljku.....također, čuje se pucketanje pri disanju, a pri kašljanju se čak zna primjetit (dost je fora za vidjet, makar ovom koji to ima baš i nije fora :)) da dok se zakašlje mali mjehurići ko sapunice znaju izletit van.....


Ofkors da se ovog nemorate plašit osim ak niste kronični srčani bolesnik, al samo informativno....ak vas kaj zanima, sam pitajte, kolko znam cu odgovorit :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
Meni se tako nesto desilo sad nisam siguran da li je astma u pitanju gusio sam se 2 dana pa su me poslali na inhalatore 1000x mi bilo lakse kad sam udisao inhalatorska ***** mnogo mi je pomoglo i od tad do sad nista sve normalno..
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
ha sad, astma....dost teško ak nikad prije ni poslje nisi imo, doduše mogući su akutni napadaji, al se oni dosta često vračaju...vjerojatno su ti poslje dali Ventolin pumpicu.... sve u svemu ak je trajalo dva dana moguce da je neka reakcija preosjetljivosti; alergija....nemora cak biti da si neš udahnuo, moguce da si ili nešt pojeo, jer....dok si na neš alergican, odma cim to pojedeš, udahneš il na bilo koji nacin staviš u dodir s organizmom, aktiviraju se posebne stanice u tijelu koje doslovce poeksplodiravaju, iz njih izleti histamin koji uzrokuje zadebljanje sluznice u bronhima (cijevima u plučima :)) i kak stjenka zadeblja, manja je rupa za zrak - ti se gušiš....

u biti ak vam se da, jako je lako skuzit kaj histamin radi ak se malo zagrebete po koži, bilo čim.....naravno ne da vam krv ide, neg ono, noktom.....prvo vam to bude bijelo jer su se žile stisle, onda postane crveno jer se žile šire, a kak se žile šire tak iz njih izlazi van plazma i onda to di ste se zagrebali malo naotekne....

doduse, vecina sranja najčešće završava u nosu a ne u plucima pa su onda tu one peludne hunjavice itd....dogodi ti se ista stvar, samo u nosu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
Da dali su mi pumpicu,pise mi da sam alergican na duvan a pusim cigarete i nista mozda je proslo to imas neke alergije koje prodju jednostavno same od sebe eh sad neznam na nikakvo jelo nisam alergican na nikakav lek stvarno neznam sta je tad bilo,a osecaj kad sam se gusio u sebi sam mislio da cu da umrem toliko sam uvlacio vazduha u pluca da sam se umorio i odma hitno u urgentni...roknuli mi dve inekcije i posle pola sata umora svega i svacega bilo mi je lakse nedo bog to nekom da se desi odvratan osecaj.
 

McGreggor

Aktivan Član
20.01.2008
87
6
0
35
da, dali su ti dve inekcije antihistaminika kojima treba kojih 20 min da posaugaju sluz koja se nakuplja i da se edem sam od sebe povuce....cisti akutni napadaj alergije....al dobro ak poslje nisi imao nikakve probleme, moguce je da je neka vezna alergija....to se zna dogodit ak dvije stvari istovremeno radis, al to je podrucje u medicini egzotika jer je jako nedefinirano......ono možeš dobiti napadaj samo ak istovremeno jedeš jagode i kikiriki. A niko nikad ni ne jede jagode i kikiriki istovremeno pa ni nezna da mu se to može dogodit :)

Al ne moraš se brinut, samo imaj kraj sebe pumpicu ventolina za svaki slucaj, ak ti se opet dogodi zapamti tocno kaj si radio....ventolin ce te odma rijesit sranja (dva put ga trebaš udahnut i to punim plučima), a onda ces bar znat na kaj moraš pazit :)
 

prolaps_rektuma

Aktivan Član
19.04.2007
154
8
0
36
i to sto si napisao u temi moze biti da ti se zgrce ili istegnu misici izmedju rebara...bol nije uzrokovana funkcionalno od strane poplucnice vec fizicki samo misici,sto se moze javit usred loseg spavanja ili propuha...znaci uzimati samo analgetike po potrebi i z a tjedan dana ko nov
 

bahatee

Aktivan Član
09.10.2007
99
6
0
33
Odlična tema

"E a onda pocne hipohondrija, mislite da vam je to zato jer pušite, mislite da imate problema s plucima, sa srcem, mislite da padat u anksiozne krize"

Upravo sam to pomislila.
Sad si mi otklonio svaku sumnju.
Hvala
:icon_mrgreen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Ne znam,mozda mi se i desilo to kad sam pusio po dve paklice cigareta,a onda rekao STOP i krenuo da radim sklekove.Veruj mi od vezbanja boljeg leka nema.U pocetku lagane i kratke vezbe dok se ne udje u kondiciju 10-15 minuta, a kasnije po zelji i potrebi,najvise oko 40 minuta.Disaces lepo i svaka koska ce ti biti na mestu.I zenski svet oko tebe ce primetiti to.Hehehe u svakom slucaju isplati se .