Ne radi na prvu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Evo morao sam da izdvojim ovu Greenman-ovu poruku, čisto da ljudi znaju (početnici), kad dođu na forum, da se pitanje ne ponavlja uvek, a odgovor je dat u temi "Kako srolati džoint":

GreenMan je napisao(la):
Prvo i osnovno od cega zavisi "rad" je kvalitet i kolicina vutre,trenutno mentalno stanje korisnika i okruzenje u kom se nalazi.I naravno svako od nas je drugaciji i drugacije se ponasa u razlicitim situacijama tako da je to najverovatnije individualna stvar.

Postoje dve teorije (za koje ja znam) koje objasnjavaju pojavu da uglavnom kada prvi put pusite ne bude nikakvog efekta.*

Prva teorija zove se "farmakoloska sensitizacija" ili sticanje osetljivosti na odredjene supstance.Sustina teorije je sugestija da,kad je marihuana u pitanju,centralni nervni sistem mora prvo apsorbovati izvesnu kolicinu THC-a kako bi stekao sposobnost da kasnije,kod sledecih upotreba,reaguje na ovu supstancu te joj "dozvoli" da privremeno suspenduje odredjene funkcije.Prema drugom nacinu tumacenja iste teorije,potrebno je da sistem apsorbuje izvesnu inicijalnu kolicinu THC-a,da bi presao neki "magicni" prag.Medjutim kada se prag jednom predje nikad vise nije potrebno prolaziti kroz "ceremoniju inicijacije".Naravno posto smo svi razliciti nekom je potrebno manje a nekom vise pokusaja da bi se "naduvao".

Druga teorija se naziva "proces ucenja" i starija je od prve teorije.Osnovna ideja je slicna prethodnoj,medjutim,ona se oslanja na umne procese umesto na fizioloske.Saglasna je sa tim da THC privremeno urtice na odredjene funkcije,medjutim,prema ovoj teoriji do toga ne moze doci pre nego sto svest ne raspozna sta se dogadja i to ustvari ne dozvoli.A svest pocinje da prepoznaje prijatno dejstvo i da ga prihvata kroz odredjen proces obuke tj. ucenja.Da pojednostavimo,znaci treba nauciti kako se pusi,nauciti da se provali "rad" i na kraju nauciti kuliranje :).

Moje je misljenje da je odgovor negde izmedju,tj. pomesan u ove dve teorije.

* "Trava" - Paul Dennis,Carolyn Barry
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
I ja sam èuo za ove teorije i vjerovao u njih sve do trenutka susreta sa kvalitetnom robom i hardcore tehnikama pušenja.

Ove teorije stoje u sluèaju kada pet ljudi puši joint "trave"(u pravom smislu te rijeèi) èiji THC nije viši od 5%,kao što što se u našim krajevima èesto radi.Klincima neko obièno uvali sranje,pa onda njih pet na joint(ako su poèetnici garant ne puše pravilno i ne znaju se opustiti),nakon èega slijedi èuðenje"zašto mene neradi",pa onda nastaju teorije.

Vjerojatno nemamo svi isti organizam,nekima je jaèi pa podnosi male kolièine THCa bolje.Takvoj osobi vjerovatno i treba vremena da se nakupi veæa kolièina THCa u organizmu da bi ga osjetila.

Tvrdim i èvrsto vjerujem,da ne postoji lik na ovom svijetu a pogotovo ne poèetnik koji æe ostati èist nakon tri glave bonga,haša ili skunka vrhunskog kvaliteta.



:bong:
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
De lol...moj prvi put je bio sa legom koji dimi 8 godina..donio je takav dim da nemože da ti nebude ništa..
ovo su prièe za malu djecu..ljudi ako vam nije ništa imate loš dim... i kraj :D
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Kobaja je napisao(la):
Anarchist je napisao(la):
...(ako su poèetnici garant ne puše pravilno i ne znaju se opustiti)...

sve si rekao ;)

To nije bit problema.To je jedan od razloga ali samo kad je u pitanju joit i loša roba.
Bit problema je kvalitet.
Ako je kvalitetna i na bong,opaliæe ih....pa i ne moraju puno znati :bong: :hippy:
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
imao sam ja legu..kao njemu prvi put i došli do njega u stan.ja donjeo dim koji bi slona usmrtio :D
zamotam ja 6 i krenemo..prva..druga...6 :D
ja mrtav..smijem se umirem...
kreveljim se..
ja pogledam njemu ništa..
Ja onako...WTF????!!!! NEMOGUÆE
ja se nakako priberem i kažem šta ti je..on kaže meni loša roba..ja kažem daj da ja vidim kako ti to vuèer..on povuèe.i ZADRŽI DIM SAMO U USTIMA..UOPÆE NEUVUÈE U PLÆA I NEDRŽI ..samo onako povuèe i odmah baci dim van...ja popizdio..
reko ajde sada napravi ovo:udahni svom snagom dim,progutaj ga,drži ga u sebi 10 sekundi i pusti kroz nos.

Izdržo je 3 hita,pao na pod i usro se od smijanja :D :D :D :D

tek toliko o dimljenju sa noobovima :D LOL
 
07.09.2006
13
1
3
44
domba je napisao(la):
vuèer..on povuèe.i ZADRŽI DIM SAMO U USTIMA..UOPÆE NEUVUÈE U PLÆA I NEDRŽI ..samo onako povuèe i odmah baci dim van...ja popizdio..
reko ajde sada napravi ovo:udahni svom snagom dim,progutaj ga,drži ga u sebi 10 sekundi i pusti kroz nos.
Izdržo je 3 hita,pao na pod i usro se od smijanja :D :D :D :D
tek toliko o dimljenju sa noobovima :D LOL

e tu si u pravu vecina ili pucka ili pusi ko cigaru niko ne vari jos kad se na to doda losa roba i jos koje zajebancije nije ni cudo sto ih ne sljaka
 
30.08.2006
0
1
0
Mene prvi put nije puklo, ali mislim da je to prvenstveno bili zato što sam oprezan prema novim stvarima, pa nisam ni previše uzeo niti sam dugo držao.

danas buduæi da dosta rijetko pušim me puca kako se sjetim :D . Uvijek pazim da se ne urokam previše. To je prednost rijetkog pušenja 8)
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
ja imam sreæu što sam poæèeo sa ljudima koji nisu fejkeri i tipa neke budale koje dime samo da bi ispale face nego deèki koji znaju šta je to i da to poštivaju što puše.Prije mi se znalo dogoditi da sam se prepušio i povraæao..sada mogu popišiti i panj i pol i da se neprepušim :)
 
15.07.2006
3
0
0
Pozrav! Mene je opalila smejalica kod prvog napusavanja, al ona od koje dobijem upalu trbusnjaka sutra ujutru. Naleteo sam na smokera. Imao sam srece i od tada pa nadalje... Nemam pojma, valjda zavisi od kvaliteta kako vuje tako i drustva u kom se nalazis. Drugo je kad 5 klinaca bez iskustva sredi nakav panj, kod nekog lika...i onda navuku u cigaru (ili srolaju losu spravu)...fuckaju vise nego li uvuku...i to je to...los ishod bez punog potencijala...a drugo kad taj klinac zadimi sa smokerom...poz
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
ma sve zavisi i od ekipe.... kad sam prvi put pusila pusili smo na bong-od boce... nije mi bilo nista.... jer ekipa nije bila nikakva samo bezveze sjedili , sutili.. a onda jednom kad sam zapalila sa ludom ekipom i kad sam se pocela smijat, od tad sam uvik super kad se napusim....
ekipa je jaaaako vazna.... nemozes bit sa nekim dosadnim seljacinama i da ti bude dobro.. sad imam jebenu ekipu za pusenje i svaki put nam je predobro!!!!!!!!!!! :D
 

Dim

18.06.2006
45
0
0
kad sam prvi put pusio bilo je super samo nisam mogao da zabrijem za nesto i smijao sam se i imao paranoje a od tada vise nemam paranoje samo se smijem i zabrijem na neku mjuzu ili nes dr.a pusio sam sa ekipom koja vec pusi dosta dugo vrijeme pa sam se odmah naucio pusit.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Meni je prvi put bilo najljepse smijao sam se ko nikad i rjetko kad sam dozivio nesto slicno kasnije obicno prvi put se ne osjeti nista jer se ne pusi pravilno ako te neko uputi to je druga stvar ja sam znao teoriju i trudio sam se vuci u sebe i zadrzati zrak i efekt nije izostao ..svidilo mi se i jos dan danas pusim....
 
04.10.2006
0
1
2
there's just one rule : DRZI DIM UNUTRA DOK TE NE OPALI PO MOZGU !

a sto se tice prvi put ... prije neke 4 godine,skolski park ... pa sta da pricam mene opalilo ... dobra marihuana bila , jedina furka je ta da je tip iz paketa od oko 50 grama izvadio pa smoto TOPa a ja mislio da tu ima mozda koji jordan :D
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ovo je baš dobra tema, evo nešto što bi èinilo dio odgovora, možda ima i viška

Kod kanabisa je posebno zapažena èinjenica da je neiskusnom pušaèu za isti subjektivni uèinak potrebna veæa doza nego iskusnome. Ta pojava "obrnute tolerancije" suprotna je onome što se zna o razvijanju ovisnosti kod pravih toksikomanogenih droga, a tumaèi se time što se jedan psihoaktivni metabolit koji nastaje razgradnjom THC razmjerno dugo zadržava u organizmu i time smanjuje prag sljedeæim dozama THC.
Treba naglasiti da je kanabis najblaže i najslabije halucinogeno sredstvo (neki autori ga uopæe ne ubrajaju u tu skupinu halucinogenih tvari).U malim dozama, THC, djelatna supstancija kanabisa, uzrokuje tek lagani osjeæaj ugode, a samo ako je u organizam ušao u veæoj kolièini (u obliku hašiša) dovodi do efekta sliènog drugim "pravim" halucinogenima. Unatoè tome, THC, u strukturi nema nikakve srodnosti s drugim karakteristiènim halucinogenim spojevima (s LSD, meskalinom, psilocibinom, STP).

btw.to je sa farmakologije.com
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
istina je to prvo pusenje ne udara...govorim o normalnim kolicinama..ono 1 joint...
ja nisam prvi put nista osjetio....onda mi je prijatelj napuhao vrecu dima, ja sam je stavio preko usta i nosa i samo disao normalno....i disao...
i zamalo se nisam onesvjestio....ali kad sam otvorio oci sve je bilo kao u snu...
anyway ni moj frend nije prvi put nista osjetio....a zna covjek pusit...
moja sestra nije par prvih puta nist osjetila...
jednu prijateljicu sto je inace jako jako jako osjetljiva na alkohol, je prvi put kad je provala travu, totalno je zamantalo...bas je oprao cijeli efekt...znam da trava nema veze sa alkoholom al eto...inace od 3 bocice vodke ona pada u alkoholnu komu....
i ona je jedina koju znam da je prvi put odma osjetila efekt...
to je sto znam iz iskustva...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Moje prvo pusenje je bilo sa jednim frendom, iskusnim pusacem... Rekao sam ono, ajde da vidim sto je to o cemu ljudi pricaju, i nije mi bilo zao :)
Ne samo da mi je bilo prvi puta da pusim vutru, nego i prvi puta da pusim uopce bilo sta...
Malo mi je bilo sve cudno prvih par "dimova" i frend je stalno buljio u mene i pitao: "uvlacis ti to?"
Cudno mu je bilo sto nisam kasljao...
Kako sam primjetio da me nista ne pecka i da mi ne smeta dim, povukao sam onako "konjski" malo se zagrcnuo i kasnije je bilo ok... koda sam se rodio sa pljugom :lol:

Za nekih desetak minuta otisli smo chillat na plazu, i ono, osjecaj je bio fenomenalan totalno opusten, lagani vjetar koji je puhao uz more nikad nisam tako dobro osjetio na kozhi, sunce je bas pasalo, pijesak pod prstima je bio savrsen da dodir... ma zakon... Ja sam, iskreno, ocekivao da cu se pocet kesit ko blesav, ali ovo je bilo jos bolje...
cuo sam jos od par ljudi da su imali nekog efekta prvi put... a i neki su imali negativnog.. (bljuvanje LOL)

Tako da je moja teorija, onaj ko je pusio prvi put, i nije ga puklo...
- ocekivao je nesto drugo, ne znam, halucinacije.. bo..
- imao je totalno smece od robe (muguce.. cest slucaj, znam sto su prodavali mulcima po skoli...)
- nije znao pusit (jednostavno tudum... pljuckao dim u ustima.. )
- napio se ko svinja prije toga pa mu sve ravno...

... etc
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
neznam...ja iz osobne povjesti znam da me prvi put nije ubio...
pusilo nas je 3oje...i to je ujedino bio prvi dim icega da sam povukao...(prvu cigaretu sam probao 6 mjeseci nakon prve frule xD)..i uglavnom..prvi put sam povukao 3 dima,od cega mi se odma krenulo vrtit,zeludac mi se digao,te sam htio povratit,opasna vrtoglavica je takodjer bila...no to je to..uopce nisam bio upljugan..al to je vjerovatno zato sto tijelo nije moglo podnjeti vise,no drugi put je sve bilo jebeno i tako je sve krenulo...puklo me nakon prve serije od 5 dimova...