Ne trza već tjedan dana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.01.2006
22
0
0
Pozdrav!


Imam problem. Biljčica mi je niknula, provirila iz zemlje i od onda ne trza. Ne znam šta bi joj moglo biti, dal temperatura ili šta drugo. Bojim se da ju nisam spalio prevelikom blizinom sijalicama (cfl). Ima mi nekako čudnu boju pri vrhu vrata i nikako da podigne "glavu" i raširi listove. Biljka je feminizirani Sweet Tai.




U čemu bi mogao ležati zec?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pa kaže ovako...
Koliki box, kolika temperatura, kolika vlaga,koliko sijalica i koje su snage, koja je zemlja, koliki je pH vode, jel zaljevaš... iskreno, mislim da ju možeš zaboravit ako tjedan dana ovako izgleda.
 
27.12.2011
11
3
0
33
Ja mislim da ja odmah bacis i pocnes drugu. Na zadnjoj slici se vidi da je pocela da umire, i ne znam da li se moze spasiti, a ako i uspes rezultati ce biti slabi i samo ces se muciti. Manje ti vremena treba da zasejes novu nego da se mucis sa ovom.
 
31.01.2006
22
0
0
Momci, hvala vam. Biljka je zaista bila u banani. Podigao sam joj "glavicu" i odmah je kvrcnula/puknula. Bila se sasušila. Fakit.

Hvala još jednom na odgovorima.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
daj ti svejedno opiši situaciju i setup da se zna na čemu si jer nije garantirano da sa drugom neće biti ista situacija...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
meni to najvise lici na "damping off", a uzrok moze biti zarazena zemlja, preplavljen supstrat, visoka vlaznost ... bilo sta sto pogoduje razvoju gljivica.
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
steta,vidi se da je menkica lepo isklijala ,stabalce se fino formiralo a onda se osusila.
Meni se desilo slicno u pocetku growanja a uzrok je bio suvise kasno otvaranje opne semenke i biljoza nije dobila vazduha.
Ako mislis da bi ovo mogao biti uzrok a ponovi ti se ovakva situacija pomozi biljozi i pazljivo malo otvori opnu.

zelim ti puno uspeha
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Sensi*Jana je napisao(la):
uzrok je bio suvise kasno otvaranje opne semenke...

apsolutno si u pravu, otvorila se ljuska,ali je opna ostala..
loš je macro no može se vidjeti kako je zapravo stabljika nakrcala hranjiva koja nisu imala kuda :)
 
31.01.2006
22
0
0
Sorry ljudi što se nisam odmah javio poslije zadnjih komentara. Previše strke.
Dakle, najvjerojatnije je bilo to sa ljuskom/opnom. Biljka se nije uspjela sama osloboditi, a ja nisam znao da li smijem intervenirati da je ne bi oštetio. Mislio sam da se treba sama osloboditi. Sada sam stavio drugu i držao je na toplom dok se nije skroz sama oslobodila, bez obzira na svjetlost i onda je stavio pod lampe. Sad ide nekako, a koji će biti tempo, vidjet ćemo.


 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Dobro je sto sama po sebi ide nakoso, zove te na LST :D
Jos pokoja slika bih sigurno pomogla pri diagnozi situacije :)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ustvari nije dobro,biljka je jako izdužena i više nego oćito je da joj fali svijetla,2 žaruljice nikako nisu dosta,na kraju će biljka puknuti i ode sve opet u grob.
Možeš dodati još svjetla i biljku presaditi dublje u zemlju ovaj izduženi dio,biljka će se zakorijeniti i bit će dobro,nažalost mislim da je to jedina pomoć
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Jedna lampa ti je crveni a druga plavi spektar,biljka ti je izdužena kao što je rečeno več a ti bi trebao još puno takvih lampi..Ja ih imam 10 komada 32w Osram i još mi nije to to.
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Domaja the best je napisao(la):
Jedna lampa ti je crveni a druga plavi spektar,biljka ti je izdužena kao što je rečeno več a ti bi trebao još puno takvih lampi..Ja ih imam 10 komada 32w Osram i još mi nije to to.
Alaa brateee, pa sto 10 po od 32w ?... svaka kosta bar po 7e to je 70e mogao si kupiti Hps od 400w i to ti jos ostane para za neke dijelove.. :/... da si uzeo tu hps bilo bi ti to to :D :D :p
A pušač poslusaj drugove sa foruma i ubaci rasvijete jos sacekaj jos malo pa joj pucaj LST... Sretno sa grovom yelim ti puno vrhovaa :)))