Nece da izraste...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vuzno

Aktivan Član
11.10.2013
20
6
8
Imam problem jedan pa evo da vidim moze li mi iko pomoci..

Napravio sam box za indoor uzgajanje u ormaru, napravio ventilaciju oblozio alu folijom zidove ormara i nabavio HID lampu jacine 250W...Zemlju sam pomjesao sa kasikicom pticijeg gnojiva i perlita na dnu da zadrzava vlagu..Zemlja je kupovna sa tresetom..E sad sjemenke su proklijale za par dana i stavio sam ih u male posude na kojima imaju rupe za odvod viska vode..Znaci sve sam uzeo u obzir ali jednostavno nece da mi se pojavi biljka..Vec je proslo evo 5 dana nista se ne desava..Lampa je udaljena nekih 1m od posude..Zemlja je na dodir vlazna a kad je na vrhu suha malo sam je zalio cisto da ne bude suho...

U prvi mah sam mislio da sam sprzio sjeme jer mi je poprilicno toplo u ormaru bilo al sada je ormar otvoren i temperatura je ok..

U cemu je problem please help :)
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Pozdrav,
1. Lampa ti ne treba dok se biljke ne pojave . Kazes previse ti grije, imas li kakvo hladjenje na toj lampi ? CT ? Bilo sta ? Istina je da bi trebao sto vise pribliiti lampu biljkama al ne previse . Baci slike da vidimo na sta to lici.
2. Koliko duboko si ukopao sjeme koje je proklijalo ? Ako je preduboko malo rastresi zemlju ( pazljivo ) tamo gdje si ukopao sjemenke. Meni je jedna sjemenka nikla tek nakon nekih desetak dana.
3. Istrazuj jos malo forum, imas stvarno skoro sve objasnjeno ;)
Sretno
 

Gagiba

Aktivan Član
Preduboko si ti to zakrljao u zemlju, nema druge. Ako si je dobro isklijao i ako nisi oštetio klicu kad si je prebacivao u zemlju i ako semenku posle toga nisi gnječio zemljom odozgo kad si je posadio, onda je samo preduboko ubodena, što znači da će se još koliko danas-sutra pojaviti na svetlo dana (ovog puta lampe) :)
 

vuzno

Aktivan Član
11.10.2013
20
6
8
Ma ja duboko sam to ukopao..sada sam stavio nekih pola cm u zemlju i malo posuo zemlje preko i zalio..mislim da bi trebala sad da izadje za dan dva..lampu sam stavio na nekih 30-40 cm..slike nemam jos objavim kad budem imao fore da to uslikam..stavicu ih jos par kad proklijaju pod jednu neonku obicnu pa cemo vidjet i kako ce to da radi..

Eh da sto se hladjenja tice ormar je otvoren tako da nije previse toplo malo toplije od sobne temp..i imam jedan ventilator koji odvlaci toplotu tako da sto se toplote tice imam neke ok uslove..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vuzno

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
MH je ok, ne treba ti neonka, ne treba ti nista dok ne izbiju, samo rijesi pasivni upuh i hladjenje.
P.S.
Ne mozes drzati ormar stalno otvoren. Mora to u mraku da boravi kad je mrak i to ne malo mrak nego mracina, znaci light traps i tako to ;) Mislim ne znam koliki ti je box pa onda ne mogu nista reci ali 250W grije prilicno.
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Druze moj, to dvije 600W pokrivaju. Koliko ti to biljki racunas pod 250W da uzgajas ? Imaces ogromno rasipanje za manji broj biljki a nedovoljno svjetla za vise biljki.
 

vuzno

Aktivan Član
11.10.2013
20
6
8
Pa jedno 6 biljki kontam..a nisam 100% siguran za kvadraturu to sam otprilike rekao..izmedju metar ipo i dva..
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
Vidim ja da ti ne gine popravni iz uzgoja :D 6 biljki pod 250w moze jedino u snovima. Mozda na 12/12 rezimu od pocetka. Mozda... Samo ti je opet prevelik prostor.
 

vuzno

Aktivan Član
11.10.2013
20
6
8
Ma ja sam stavio 6 sjemenki u 6 posuda pa koja baci baci..racunam da ce pola bit muskih tako da jedno 3 kontam do kraja..ma samo da hoce krenut lakse ce mi bit onda kontat kako dalje..

Kad uplodam sliku boxa lakse cete mi objasnit jel valja il ne..
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
I to i premjeri taj box koliki je. Previse je nepoznanica kod tebe da bi se o bilo cemu ozbiljnom pricalo. Ovo je sve rekla kazala. Kontas ? ;)
 
30.09.2013
10
31
13
kumovi je napisao(la):
6 biljki pod 250w moze jedino u snovima.
Ako je moj frend imao uspješan grow od 9 biljaka pod lampom od 400w neznam zašto nebi bilo moguće 6 biljka pod 250w. Možda nije po nekom ps-u,ali sve je to fino izraslo. :icon_question:
 

vuzno

Aktivan Član
11.10.2013
20
6
8
Proslo je evo 3 dana jos nikakav pomak se nije desio.Stvarno ne znam koji im je đavo i sta pogresno radim.Dimenzije box-a su 150x50x50..Stajale su posude 3-4 dana pod lampom od 250W i nista se ne desava.Zaljevao sam ih normalno nisam ih topio i posude imaju rupe za odliv viska vode.Vlaznost zemlje je dobra na dodir..Evo uploado sam slike

http://postimg.org/image/7oqtumbk7/

Posto vise ne znam sta da radim premjestio sam sjeme pod neon lampu pa cu vidjet oce li se sta tu desiti..

http://postimg.org/image/5o3txzdyf/


Poceo sam da se nerviram vec..Eto pomozite ako znate..