Nece da raste!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

popirat

Banned
Banovan
29.05.2010
1
0
0
29
2012-10-08 18.50.56.jpg
Biljka je stara oko 1 mjesec, i prestala je rasti drugi tjedan nakon nicanja... pre 5 dana se i pocela susiti, pa sam spasio situaciju time da sam joj dao manje svjetla... ne razumijem u cemu je prolem... i zanima me jos dali je dobro sto sam posjekao osusene djelove (stvarno skroz suho i zuto)... sta da radim? slika di je biljka lijepa je stara 1 tjedan (ali je vec 1 tjedan prije te slike prestala rasti)... druga slika di je "obrezana" je uslikana dok sam pisao post... upomoc!?!?!?
 

Prilozi

  • PA030001.jpg
    PA030001.jpg
    174,3 KB · Pregleda: 93

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kakvo seme si zasadio, u kakvim uslovima je drzis, koju rasvetu koristis, kolika je dnavna a kolika nocna temperatura, kolioko cesto zalivas ... zasadi ti drugu semenku, ovo je ocito patnja + sanse da od toga nesto dobijes su minimalne, da ne kazem nema ih
 

popirat

Banned
Banovan
29.05.2010
1
0
0
29
biljka je u zidnom ormaru, sjeme domacice, sve lijepo nikla i to, samo odjedanput stala da raste, ali susit se prestala i opet se uspravila. ima ventilaciju, sve... temperatura se krece izmedju 24 i 32 stupnja, svijetlo je 18/6 - svijetlo, tama... zarulja je od frenda koji je prije uzgajao, neznam koja je, samo znam da je njemu sa njom uspielo... imam 2, jedna sa plavim jedna sa crvenim spektrom... rekao mi je da stavim crvenu kada pocne cvijetati
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa dobro ti je rekao za crveni spektar samo sto ova nece skoro poceti da cveta, ne znam, meni lici na dzaba trosenje struje, kreni sa drugom semenkom, zasadi bar dve~tri, ako je domacica onda nije fem, zamisli da se mucis tri meseca sa ovakvom biljkom i dobijes musko... kod domacica se sade bar 3 biljke pa kad procvetaju znas na cemu si... ako nemas prostora zadrzis samo najbolju curu... itd.
 

popirat

Banned
Banovan
29.05.2010
1
0
0
29
PA080001.jpg
nevjerujem da cu uopste do 3 mjeseca opet nes sadit, nego kad je bolje gledam, izmedju sitnog lisca je pocelo rasti novo (nije ga bilo kad je snimljena bolja fotografija)... a sad, ko da se "oporavlja"... bila je sva smezurana i mlohava, a sada je cvrsta i ravno raste, samo je malo lisce u klincu posto sam osjekao suho
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa ako imas zivaca pusti je pa ces videti, ako primecujes promene na bolje onda verovatno ide na bolje... kad ne znam koju lampu koristis i na kojoj udaljenosti drzis od biljke, ne znam ni koja je zemlja, ni ph vode, dosta toga ne znam ali furaj jos malo pa ako krene eto novih izdanaka, mozda je spases, sretno
 

popirat

Banned
Banovan
29.05.2010
1
0
0
29
hvala puno... tw, meni je frend koji mi je dao lampe rekao da ako izmedju supki sa obe strane nikne 1 list da je zenska, a ako sa 1 strane 1 a sa druge 2 da je muska biljka... on vec ima 5-6 growa iza seba, pa dali da mu vjerujem ili ne, neznam... zemlja ima ph negdiej izmedju 6 i 7... koristim vodu iz prociscivaca aqueena od zeptera
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
zanimljivom se logikom vodi taj tvoj frend,mada nisam bas siguran da je u pravu...tesko da se pre cvetanja moze ista sa sigurnoscu reci..
biljka ti se pati,ali,uzasno...lepo ti kaze power,a i meni se cini-trosenje struje.stala je sa rastom gotovo sigurno zbog loseg PH zemlje,ili prezalivanja.mada
opet nagadjamo,bolje daj jos podataka.mada da je moja,ja bi to:violent018:pogledaj kako moje biljke izgledaju posle,evo,45 dana(12/12 od pre neki dan) imas u dnevnicima,i videces koliko si u zaostatku...pri tom,ni ja nemam bg zna kakve uslove(preslaba lampa za taj prostor),,,kako 'oces...al' mislim da ces ispusiti na kraju..

pozdrav,sretno!
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
po onome shto se da vidjeti iz fotografija koje si stavio.mislim da je vishe problema.
premalo svjetla-prevelika internodijalna duljina stabljike
zemlja previshe zaljevana i previshe sabijena-korijen se gushi i muchi
premala posuda..
ja bash i nisam za ubijanje biljke...mozhda da ju pokushash presaditi u vechu posudu sa kvalitetnijom zemljom-koju pomjeshaj sa malo usitnjenog stiropora.
stavi ti obje te sijalice shto imash i malo ih vishe priblizhi biljci + stavi barem 1 pc vent da pushe dritto u biljku.
a u medjuvremenu ubaci josh 2-3sjemenke u zemlju..stavi ih u male chashice-izbushi cca4-5rupe na dnu chashe-neka rupe budu shirine npr.malog prsta.+ako su plastichne chashe bijele i/ili dosta tanke i providne-tada ih omotaj npr.izolirkom ili papiromda ne postoji moguchnost da svjetlost dodje do korijena-kroz stijenku chashe.

cuj..probaj..nishta te ne koshta...tj. bolje nego baciti mjesec dana elektrichne energije i jedan.biljni..zhivot..
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
nemoj tako,powere...to su male tajne velikih majstora:hehe:
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
Popi,
brže ćeš dobiti odgovore koje tražiš ako ovdje na Forumu čitaš dosadašnje teme... Znam da to zvuči već pomalo otrcano i(li) izlizano, ali ako ti išta znači, meni je taj savjet iskusn(ij)ih članova možda i najviše pomogao. Nije da ti netko ovdje ne želi dati savjet, ali ljudi vole pomoći onome koji teži da pomogne sam sebi.

Ovo je iskren i blagonaklon komentar :)

...
No dobro..., ako još nisi saznao sve što te zanima u vezi trenutnog problema sa biljkicom, savjetovala bih ti da prvo potražiš teme u kojima će se najvjerojatnije spomenuti tvoji problemi, primjerice: https://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/ ili https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/

PS
Ukoliko ne nađeš dovoljno brzo ono što tražiš,
nemoj odustati jer je tijekom svih ovih godina
netko bio u situaciji u kojoj si ti, samo treba
malo strpljenja.
..


Sretno i javljaj kako napreduješ :)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
popirat je napisao(la):
hvala puno... tw, meni je frend koji mi je dao lampe rekao da ako izmedju supki sa obe strane nikne 1 list da je zenska, a ako sa 1 strane 1 a sa druge 2 da je muska biljka... on vec ima 5-6 growa iza seba, pa dali da mu vjerujem ili ne, neznam... zemlja ima ph negdiej izmedju 6 i 7... koristim vodu iz prociscivaca aqueena od zeptera

Ne netreba mu vjerovati...ne sumnjam da ima 5-6 growowa iza sebe..ali vjerojatno paprike ili paradajza,možda i zelene salate...mada vjerojatno niti to...
Po slikama koje si postavio mogu ti reci da je nisi spasio smanjivši joj svijetlo nego si je osudio na smrt...izdužena je...u premaloj tegli sa premalo zemlje...vjerojatno ni lampe koje imaš nisu nešto+neiskustvo i neznanje....ukratko ništa od toga...pitao si šta da radiš...

Kao šo su ti vec rekli ako želiš uzgajati Cannabis uci i citaj vutra forum...znaci UCI I CITAJ....poštuj pravilnik ovog foruma...sretno
 

popirat

Banned
Banovan
29.05.2010
1
0
0
29
1.jpg
je, sam sam se uvjerio u to... prvi mu nije bas bio nesto (sjebo je gore nego ja)... ali je u slijedeca 5 growa svaki put imao par procvijetanih biljcica krajem ljeta... samo sto su ga na kraju uhapsili (outdoor... hahah, sa 5 su ga lapili, frajer odustao od toga)...imam sada jos 1 biljcicu, raste ko blesava, skoro 2cm na dan, a tek je iz zemlje izasla? jel to normalno? visa je od ove kojoj sliku mozete vidjeti na vrhu... tek ima prva 2 lista a vec je mrvicu visa od ove prve?? bojim se ako jos priblizim svjetlo da ce zgorit (pretpostavljao sam da joj fali svjetla pa sam priblizio)... i dalje je nastavila... ali dok je zdrava, valjda je u redu :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
dobro si pretpostavio, ako ih sumanuto zalivas i ako je lampa visoko biljka "trci" za svetlom i zato igleda da brze raste, zapravo se izduzuje prema svetlu sto nije dobro, te biljke na fotki, jako velik internodni razmak, namincaj tu lampu kako treba inace ces imati izduzene i zgoljave biljke... i gde su donji fan listovi na te dve biljke sa fotke, jesi ti to rezao il sta
 

popirat

Banned
Banovan
29.05.2010
1
0
0
29
da, sa skaricama (dok spominjes pretpostavljam opet da nisam trebao)... trebali bi sami spasti... meni reko on da skinem supke i prva 2 lista da thc ide samo gore... a ja budala... ova nova, nece bit pogresaka sa njom :knockknock:... na fotkama je ista biljka... i umjetnicka i ruzna fotka
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
naravno da nisi trebao, to se ne radi jer svaki list ima svoju funkciju i nije dzaba izrastao (da thc ide samo gore, kakve gluposti)... no, odluci se ti da li ces slusati drugara ili citati forum i slusati nase komentare i sugestije... i daj saznaj koja je lampa u pitanju, kako da ti savetujemo udaljenost bijke od lampe ako ne znamo koja je lampa u igri... i na kojoj je sada uopste udaljenosti biljka od lampe
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
popirat je napisao(la):
da, sa skaricama... meni reko on da skinem supke i prva 2 lista

Stvarno sam dosta pročitao na forumu,učim,ovoga nikad dosta,i ne mogu da skontam šta su mu SUPKE koje je isekao sa skaricama...:icon_confused:
 

popirat

Banned
Banovan
29.05.2010
1
0
0
29
ovako... lampe koje sam mislio od njega kupiti su plavkaste i neonke boje kao obicna zarulja... sada imam u planu (za 1 biljku - novu), koristiti halogenku od 150w (grije ko blesava)... sada sam stavio biljku u novi ormar (20cm posli je bilo premalo... skuzio sam sam) koji ima preko 1.5m visine (razmak izmedju polica). stavio sam ju tamo unutra... i u vazu vecu koja pokazuje koliko ima vode (nestavljam previse)... zaljevat cu po potrebi, a reflektor sam mislio objesit na sipku za vjesalice u ormaru... slike cu stavit jos veceras kako to sve izgleda. zemlja je zemlja za cvijece koju je moj stari kupio ali nikad dosad iskoristio... mislio je posadit jagode i na kraju je zemlja samo stajala vani u vazama (oko4-5 mjeseci)... tu sam zemlju uzeo, i izgleda sasvim uredu stime da je biljka vec unutra... skoro sam ju cijelu stavio ispod zemlje, cijelu stabljiku, samo su prva 4 lista iznad zemlje. procitao sam na ovom forumu da se sve sto je ispod zemlje pretvara u korijen i da ce mi biti cvrsca stabljika (jer je stvarno bila previsoka za tako mladu biljcicu)... necu dodavati nikakva gnojiva itd. osim ako ne bude potrebno (ako bude, pitati cu ovdije ili naci nes o tome)... pitanje moje: DALI JE DOBAR ODABIR LAMPE, I KOLIKO DA JE UDALJIM OD BILJKE?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
odgovor na pitanje tvoje je pitanje moje, da li si nasao neki dnevnik uzgoja gde je koriscena halogenka? e, ako nisi onda se zapitaj zasto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.