Nedostatak Magnezijuma u rastu biljke

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Trazio sam, ali nisam nasao neki odgovor na pitanje oko Mg-a.
Na stranim forumima sam nasao neke solie, ali sam zaboravio kako se zovu Ep****, nisam sinoc zapisao.
Jedine podatke koje sma nasao je da Mg-a ima u sumecim tabletama, nekoj kupovnoj vodi i vocnim sokovima.

Interesuje me cime Vi nadopunjujete nedostatak Magnezijuma u nekim fazama vege i cvetanja ?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala Vam, samo da je naslov bloga bolje napisan mozda bih ga i nasao, a sinoc sam i nasao sve te epson soli, ali nisam bio siguran da ako udjem u apoteku i trazim bas to da cu i dobiti bez mnogo pitanja.
no za prvu ruku sam kupio 5 litara vode ne gazirane sa najvise magnezijuma tj 40 mg po litri, pa cu za pocetak probati sa time da zalijem, a ovih dana kupujem i soli
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako pogledas link koji je dzevad postavio u komentarima ces naci ovo:

"Ne,nigdje nisam vidio cuo procito da se mineralna voda moze koristit za ljecenje mg deficita,neprakticno je i mg se nenalazi u pravilnom obliku kod nekih mineralnih da bi ih biljke mogle upit(ak ose nevaram) pretjeranjo koristenje ti moze sjebat i listove i zemlju,ovisi jel zaljevas ili si folijarno....

Citat sjednog sajta:

"Though mineral water is in very popular for human consumption, it can have adverse effects on plants. Mineral water will not kill plants but it can lead to leaf discoloration, stress, and stunted or slow growth when used over a prolonged period of time."

mada ima i clanova koji su u svojim dnevnicima predstavili prskanje donatom mg, prelistaj malo dnevnike uzgoja