nedostatak magnezijuma!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Prvo sam sumnjao na nedostatak N-a,ali sad vidim da mi fali magnezijuma...
usporedio sam sa slikom na sajtu (problemi tokom uzgoja) i vidim da po izgledu lista je klasicni nedostatak magnezijuma...a i ovom zutom su vene zdrave,al je cijeli pozutio,ali ne ko kad nema N-a,od vrha prema dnu,nego cijeli odjednom ,a i drugi donji pocinju cijeli zutit...sad imaju vec onu svijetlo zelenu boju...
eto,pa odoh sad kupit neko gnojivo s magnezijumom...
e sad...danas sam im mislio dat plantellu koju koristim za cvjetanje NPK 6-8.8,pa neznam smijem li u taj mix vode dodat i ovo s magnezijem,ili magnezij moram sam mix s vodom radit??

P.S: znam da ima MAGNESIOGREEN gnojivo,ali nemogu ga nabavit na moru...
znate li vi za koje s magnezijem za preporucit i gdje kupit,po mogucnosti u nekom centru,jer na moru imam samo tu mogucnost u principu...
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Nedostatak magnezija najbrže riješiš folijarnim špricanjem otopine gorke soli. 1 kavena žličica na litru vode i prskaj :) Gorku sol ubodeš u bilo kojoj ljekarni 50g za 1.5 evra. Pošto koristim filtriranu vodu moram dodavati i magnezij i kalcij u vodu za zaljevanje cijelo vrijeme jer kroz korjen ima puno sporiju absorpciju, a od kad sam na kompletnom hesiju izbacio sam to je hesi ima sve. Kakvu vodu ti koristiš?
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
koristim obicnu iz česme,ali dodajem 4 ml, 6% jabukovog sirčeta,tj octa i reguliram tako Ph. mjerim Ph lakmusom jer nemam para za digitalac. jos ne... :)))
da li ja mogu onda primjenit ovaj nacin sa soli?
ovo magnezij gnojivo je jako tesko naci...
danas sam otisao u grad i nigdje ga nisam mogao naci :((

P.S: sta je HESI ?
mozda se blamiram,ali mamne pojma :)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
žimku :))
znaci to je komplet gnojiva sa svim sto biljci treba kroz vegetaciju i cvjetanje...

2 Super Angel...
mogu li onda tu otopinu gorke soli s vodom sa cesme?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
samo tu vodu ostavi 24h da odstoji
i pazi da ti nije ph ispod 5.5
i nemoj špricat kad ti je svjetlo upaljeno da se ne čudiš kasnije odakle fleke po listovima (ili pojačaj ventilaciju ak možeš)
i to je to
sretno i berićetno ;)
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
hvala ti frende...
odradio sam sve...ok su sad,dobili su listovi lijepu zelenu boju...
outdoor sam,špricao sam navecer...
ostali su mi samo dan dva neki bijeli tragovi po lišću,od soli valjda,pa sam samo malo s vodom obicnom pošpricao i sad je ok...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: montenegrino