Nedovoljan oprez i eto lomljenja stabljike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
Dakle, dok sam zatezao spagu nisam dovoljno pazio i prelomio sam gornji dio stabljike. evo par slikica..

zanima me jel tko od vas imao iskustva sa time, hoce li se uspjeti oporavit?? jooj, ne mogu da vjerujem.







sto mislite?
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
nije se potpuno slomila, samo se "previnula" cak mislim da nema ni "otvorene rane"al ipak si ne mogu oprostit kako sam je ozljedio.. jaoo... nadam se da ce se oporaviti..
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Samo da ti kazem meni se je slomil skroz pa sam je spojo i sve ok. Nastavit ce ona rast ako se se je samo savila. OPORAVIT CE SE!!!!!
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Tocno narqilla
Vise puta mi se to dogodilo i samo moras "ispeglat" taj pregib s necim i sve ok.Koliko vidim nije nesto posebno savijena tako da joj nece biti nista.Ubaci komad necega, neznam komad olovke , svezes prvo s jedne strane pregiba , zatim s druge i voila!
Isprobano i radi. Osim u slucaju kad se previse savije tada ovo i ne bi drzalo vodu.
Ugl. Dont panic, its organic!!
 
05.04.2008
15
1
0
44
Ako nema otvoren otvoren prelom, nemas o cemu da razmisljas, ja imam 15ak zenki i svaku sam namerno lomio, doduse, fazon je da je omeksas pa je blago savijes, ali u svakom slucaju, ako nema otvorenog preloma, sokovi ce da prolaze i da je dizu, okrenuce se prema svetlu, a tezina heada joj nece dati da se potpuno uspravi, ali nema veze. Ako mene pitas, uopste ne moras ni da je vezujes ni da je uspravljas, kako god ti odgovara, moze da ostane ovako, nemas frke ;)
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
vec je o tome ovdje negdje bilo govora.. fora je u tome da je princip slican kao LST kako bi se sporednim graama dalo vise svjetla, samo sto se ne vezu spagom vec se "lome" odnosno pazljivo presavinu grane u zeljenom smjeru..
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
da tako je to sam vidio i ja nedavno u filmicu "redy set grow 1ili2" nesjecam se tocno koji dio. ugl frajer
biljku di zeli da se presavije lagano vrti stabljiku (kao nesto kad se flok pravi) prvo lagano onda sve jači i jače dok nedobije taj "zgib". ako se dobro sjecam oni to nazivaju bruising (nesto kao pravljenje modrica na biljki) da biljka na tom djelu oslabi i da se savije ali ne da prekine protok sokova unutar stabljike. eto ispravite me ak griješim al sam ovo eto po sjećanju napiso..