Neistine o travi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ja već neko vrijeme pušim u omjeru 70:30 u korist trave, a duhan koji ide unutra je bez katrana. Nikotin nije ni približno opasan kao katran, ako možete, manite se katrana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fluid Fluidni
17.02.2015
15
11
3
jel ta kolicina vidljiva golim okom? :whato::

ha ha ha ha, naravno da je vidljiva, nemoj pušiti par dana i naravno pod uslovom da je trava, sa većim procentom thc, >15% izmeri tu količinu i povuči dva dima, videćeš kako to lepo radi, taman za posao i kreativnost, mada zavisi sve to od toga šta želiš da postigneš, kakav efekat ?, ali meni je to dovoljan i najbolji rad. Lično ne volim "prebijanje". i u zadnjih par godina nikada ni ne pušim više od otprilike 0,15 - 0,2gr sve preko mi je previše. Ali i to je neka količina za opuštanje,dok na poslu, kao što rekoh, jako, jako malo. Mada sve zavisi šta želiš da postigneš koji efekat, ali i kakva je trava, koliko pušiš, koliko si opsednut travom ?

Nego kako reče bakalula

Nikotin nije ni približno opasan kao katran, ako možete, manite se katrana.

Duvan bez katrana, to je dobro rešenje !
 
03.03.2015
18
23
3
32
hmm, ok slažem se, sa mišljenjem da se odreređena količina sagorelih organskih materija nađe u plućima, ali je ona zanemarljivo mala, u odnosu na količinu koja se unese, n.pr: duvanom. (Jedna cigareta ima 1gr duvana).

Posebno ko koristi vaporiser, i filtrira uglavnom korisne pare. Primer, ja jako retko pušim canabis, i n.pr: i kada imam dobru džidžu dovoljno mi je 0.04-0.08gr, da postignem potrebnu kreativnost ;) * ?, smotam u malu rizlu, pomešanu sa duvanom i od dva tri dima ... ;)

Nego tema je "Neistine o Travi", a verujem da je neistina da trava može izazvati neki ozbiljniji zdravstveni problem pušenjem. Naravno ukoliko se sve radi umereno.

E sada kada bi neko pušio enormne količine, naravno da nije bezazlena...Ali to je isto i sa ostalim korisnim supstancama u organizmu, primer, ako bi unosili previše mesa ili bilo kog proizvoda bogatog proteinima, uneli bi veliku količinu azota (N), što bi bilo stetno po bubrege i sl.

Takođe pušenje nije prirodna ljudska konzumacija, kao unos hrane i tečnosti, pa donekle podržavam ovu teoriju, da je mnogo bolje jesti kolače sa kanabisom ili cvet kanabisa, ali pošto je dejstvo sporo i slabije, nije baš to praktično...ipak dajem prednost udisanju para, jer rizik je 1:1000000000000 ;)
Pa post sam napisao jer znam iz iskustva da ljudi ne stavljaju filtar na joint. Ako ti stavljas filtar na joint onda je tocno tako kao sto si rekao. Ali kazem ti katrana ima i to hrpa, ako duvas jedan gram 10 dana nece ti valjda nista bit. Problem katrana je sto se talozi i sporo odlazi. On se lijepi na plučne dlačice i smanjuje im površinu, tako smanjuje i absorbciju kisika. Također ovisi kako u koga, neki imaju vece probleme sa plucima, neki manje, ali ja npr mogu osjetiti razliku ako pusim jedan dnevno vec nakon par dana, vecu razliku nakon tjedan i pol. Nije problem kolicina katrana koju unosis, problem je to sto ga uopce unosis, tesko je topiv u vodi, pa ga tijelo i tesko uklanja.
 
17.02.2015
15
11
3
ako duvas jedan gram 10 dana nece ti valjda nista bit.
trenutno ne pušim ništa, dugo, dugo,,, zaboravio sam kako izgleda,
Da opet ne zvučim "ne/iskreno" to je samo zato što nemam svoju :( , a jurnjava za dilerima i kupovina raznih s*anja, mi ne pada napamet, zaboravio sam i ukus dobre trave. Ali kada imam dobru travu gram mi traje tri do četri dana.

Problem katrana je sto se talozi i sporo odlazi. On se lijepi na plučne dlačice i smanjuje im površinu, tako smanjuje i absorbciju kisika. Također ovisi kako u koga, neki imaju vece probleme sa plucima, neki manje, ali ja npr mogu osjetiti razliku ako pusim jedan dnevno vec nakon par dana, vecu razliku nakon tjedan i pol. Nije problem kolicina katrana koju unosis, problem je to sto ga uopce unosis, tesko je topiv u vodi, pa ga tijelo i tesko uklanja.

Da iskreno na ovo o teškom razlaganju katrana nisam ni razmišljao,

zato je i ovaj forum dobro mesto da razmenimo mišljenja i ideje kako da najefikasnije izolujemo korisno od nekorisnog. Inače nemam naviku da koristim filter.

Znači sumirali smo duvan bez katrana, u maloj količini+filter ;) , minimalni rizik od štetnih svojstava pušenja canabisa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bakalula
17.02.2015
15
11
3
Kako ovo izjava lose zvuci...molio bi sve iskrene koji su opsjednuti TRAVOM da se predbiljeze ovdje,za u naucne svrhe...

Dobri moj prijatelju, o čemu ti to pričaš o kakvoj neiskrenosti, zar imam potrebe da lažem bilo koga pa i sebe, ovde se nisam predstavio ni imenom ni prezimenom... Govorimo ovde o neistinama o travi, e sada, da ti razjasnim: prema ovoj našoj biljci koja nas sve ovde spaja, gajim izuzetnu i posebnu ljubav, i njojzi hvala za mnogo šta u mom životu. Zato sam i ovde na ovom forumu...

Priznajem da malo ta rečenica "koliko si opsednut travom" zvuči bezveze, ali da bi objasnio šta sam hteo reći o količinama trave koje konzumiram i o opsednutosti njome, uzeću za primer jednog mog veoma dragog prijatelja. Jednom prilikom je zapalio joint i kazao mi sledeće "ti nema potrebe da pušiš, ti se primiš od dima.." ;). Iskoristiću opet njega da ti objasnim šta sam mislio o opsednutosti travom. Primer, ja nikada nisam zapalio joint na javnom mestu i ne smatram da sam nešto poseban zbog toga, jednostavno ne prija mi, ali taj moj drug, nije mu izlazak izlazak ako nema trave, nije mu letovanje, letovanje, ako nema trave, nije mu dan dan ako nema trave, jednostavno zivot mu nema smisla ako nema trave. Uz to on puši za jedan dan koliko ja za nedelju ipo. I sada kada neko ko nema dodira sa kanabisom, njega gleda sa strane, normalno da mu je lako da poveruje o mitovima, ne-istinama i predrasudama vezanim za travu. I definitivno ima problem, jer nema ni devojku ni posao, niti ideja,,,Ali odgovorno tvrdim da nije problem u travi već u mozgu,

Nadam se da sam te razumeo šta je pesnik hteo reći, ali i ti mene ili su potrebni naučnici da razjasne ?
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
nisam uopce mislio da si neiskren,krivo si me shvatio ili sam krivo formulirao recenicu...htio sam reci da svi koji su opsjednuti canabisom,budu iskreni i ovdje se jave,cisto da vidim jel ima takvih(iskrenih) koji bi priznali...osobno i sam uzivam u njenim blagodatima vec godinama i nemam uvijek za konzumaciju,ali mi to uopce ne stvara problem(iskren sam,zasto bi lagao,tako i tako me nitko ne poznaje ovdje),pa mi je tesko za shvatit ovisnike o nasoj dragoj biljci...
shvacam te i slazem se da tvoj drug ima problem u glavi i treba mu pomoc da si poslozi misli i ciljeve u zivotu..tu bi i ti mogao intervenirat,ako ti je dovoljno dobar drug...
vjerujem da kada konzument postane grower,percepcija o marihuani mu se mjenja...pocne uzivat u uzgoju i disat punim plucima,ako me shvacas..to je moja priča...
eto,mozda drugova "rehabilitacija" lezi na ovom forumu..nikad se ne zna..
Peace to all marihuana lovers...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja
03.03.2015
18
23
3
32
trenutno ne pušim ništa, dugo, dugo,,, zaboravio sam kako izgleda,
Da opet ne zvučim "ne/iskreno" to je samo zato što nemam svoju :( , a jurnjava za dilerima i kupovina raznih s*anja, mi ne pada napamet, zaboravio sam i ukus dobre trave. Ali kada imam dobru travu gram mi traje tri do četri dana.



Da iskreno na ovo o teškom razlaganju katrana nisam ni razmišljao,

zato je i ovaj forum dobro mesto da razmenimo mišljenja i ideje kako da najefikasnije izolujemo korisno od nekorisnog. Inače nemam naviku da koristim filter.

Znači sumirali smo duvan bez katrana, u maloj količini+filter ;) , minimalni rizik od štetnih svojstava pušenja canabisa
E, ja ti nisam htjeo sada reci da koristis filter. Znam iz iskustva da moze nesto umanjiti snagu jer ocito nesto THC-a zapne u njemu. Nego probaj neki sublimator (vaporizer) nabaviti, to bi bilo optimalno. I samo cista trava, bez duhana, ili koristi domaci duhan. Jos nesto. Duhan sam po sebi nebi bio toliko opasan da ga ne zaljevaju sa polonijem, radijem, paladijem, kromom, i ne sjecam se dalje cime. To je vjerojatno najgore od svega. Ovo ti je jako poucan video ako zelis vidjeti, pogledaj cijeli, bit ce objasnjenje i o pusacima.
 
17.02.2015
15
11
3
shvacam te i slazem se da tvoj drug ima problem u glavi i treba mu pomoc da si poslozi misli i ciljeve u zivotu..tu bi i ti mogao intervenirat,ako ti je dovoljno dobar drug...
eto,mozda drugova "rehabilitacija" lezi na ovom forumu..nikad se ne zna..
Peace to all marihuana lovers...
Naravno da sam probao, i davno sam digao ruke od ubeđivanja, a i životi ponekad razdvoje ljude na razne strane, za grow treba imati strpljenja, ljubavi, i afiniteta, ne ide to na silu...
vjerujem da kada konzument postane grower,percepcija o marihuani mu se mjenja...pocne uzivat u uzgoju i disat punim plucima,ako me shvacas..to je moja priča...
Peace to all marihuana lovers...
Ovo si jako lepo reko, u stvari verujem da većina nas na forumu i jesmo donekle "opsednuti" growanjem ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fulldedarak
17.02.2015
15
11
3
E, ja ti nisam htjeo sada reci da koristis filter. Znam iz iskustva da moze nesto umanjiti snagu jer ocito nesto THC-a zapne u njemu. Nego probaj neki sublimator (vaporizer) nabaviti, to bi bilo optimalno. I samo cista trava, bez duhana, ili koristi domaci duhan. Jos nesto. Duhan sam po sebi nebi bio toliko opasan da ga ne zaljevaju sa polonijem, radijem, paladijem, kromom, i ne sjecam se dalje cime. To je vjerojatno najgore od svega.

Da svestan sam tih činjenica o primesama u rafiniranom duvanu, a i da filter uzme za sebe nešto THC-a ;), kao i da je najoptimalnije rešenje sublimator, jer najbolje prečisti paru. Vredi razmisliti u tom pravcu. Kao i o upotrebi duvana, veliko je to zlo!

Nadovezaću se na ovaj video ovim linkom.
http://lekalizacija.rs/cisti-i-regenerise-konoplja-savrsena-kultura-za-oporavak-zemljista-video/

Interesantno je kako canabis regeneriše radioaktivne površine i "sređuje" nestabilne molekule kod kojih se razgradnja jezgra vrši spontano, ovo se odnosi na industrijsku konoplju ali je jako korisno
 
03.03.2015
18
23
3
32
Hvala! Inace, bas sam jucer narucio s njuskala jos jedan sublimator snoop dogg g pen, ali pretpostavljam da je fejk, posto kosta samo 130kn (17 eura). Vidjet cu kakvo je to i valja li, pa ako je dobar, to je dobra opcija jer je jeftin, a i dostava u Srbiju i Bosnu iz RH cini mi se nije pre skupa, pa ce si svi moci to kupiti.

Ja sam opsjednut uzgojem :watch::)
Nije mi dobro kad ne uzgajam :D Psihićki patim :lol:
Oce to, haha.
 
17.02.2015
15
11
3
Ja osobno smatram da sve sta radim mogu kvalitetnije i s vise uzitka odraditi dok sam pod utjecajem. :)
Naravno, da je tako, bez dejstva ponekada imam kreativnu blokadu, moj posao traži od mene krativnost i maštu, a energija i ideje koje naviru su nešto što je teško postići strejt. Zato je ja i najviše koristim dok radim. Sve dobije drugu notu i boju. Nekako se ne osećam da radim jel moram. Nije mi teško to što radim...Tako je valjda kod svakog... ali i ako je to "opsednutost" to je zdrava doza opsednutosti... to je normalno...

Ali pošto je ovde tema neistine o travi, znaš nekako odbijam da verujem da je ta "opsednutost" isto što i zavisnost, ili da je jednaka zavisnosti kod droga. Mada nikada ništa drugo nisam probao da bi mogao pričati u tom kontekstu... Svako od nas ovde ima potrebu da je konzumira, i ona ga privlači, neodoljivo, ali opet je ta privlačnost izazvana upravo pozitivnim vibracijama koja nam ona daje... ;)

Ja sam se uhvatio ove teme "ko pijan plota", kako se to kaže u mom kraju, ili sam izgleda "opsednut" da odrbranim konstataciju da canabis nije droga, ili ne bar opasna droga ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: savagestrain

imenjak

Aktivan Član
06.07.2011
147
80
28
33
Gajeva 30a, 44320 kutina
Naravno, da je tako, bez dejstva ponekada imam kreativnu blokadu, moj posao traži od mene krativnost i maštu, a energija i ideje koje naviru su nešto što je teško postići strejt. Zato je ja i najviše koristim dok radim. Sve dobije drugu notu i boju. Nekako se ne osećam da radim jel moram. Nije mi teško to što radim...Tako je valjda kod svakog... ali i ako je to "opsednutost" to je zdrava doza opsednutosti... to je normalno...

Ali pošto je ovde tema neistine o travi, znaš nekako odbijam da verujem da je ta "opsednutost" isto što i zavisnost, ili da je jednaka zavisnosti kod droga. Mada nikada ništa drugo nisam probao da bi mogao pričati u tom kontekstu... Svako od nas ovde ima potrebu da je konzumira, i ona ga privlači, neodoljivo, ali opet je ta privlačnost izazvana upravo pozitivnim vibracijama koja nam ona daje... ;)

Ja sam se uhvatio ove teme "ko pijan plota", kako se to kaže u mom kraju, ili sam izgleda "opsednut" da odrbranim konstataciju da canabis nije droga, ili ne bar opasna droga ;)

šta misliš zašto je to tako?
čovjek tj ljudski um žudi za užitkom, dosadni poslovi ne daju čovjeku užitak tj euforiju
i zato ti je dosadno, kad se napušiš jedan od efekata ti je euforija i onda te nije briga makar ništa ne radio..
problem kod "ovisnosti" je taj kad se čovjek navuče (većinom jer ima osobne probleme ili mu je dosadno po cijele dane) i non stop puca novim "dozama euforije" i više nije motiviran ništa korisno raditi, tj radi ono što mu dođe da radi a ne što mora.. naravno to ne vrijedi za svakoga, neko ima više samokontrole, netko manje.
isto tako je problem što se neki ne mogu oduprijeti travi, i non stop misle o njoj, non stop se napušavaju iako ne vide smisla u tome, pogotovo su u problemima oni koji sami ne uzgajaju nego kupuju, zamisli svaki dan pušiti a kupovati, valjda to platiti.. skup je to sport.. znam neke ljude koji rade od danas do sutra, nema ušteđevine, jer sve pare daje na travu ili alkohol, to je već ovisnost..

trava je droga, ali i piva je isto tako droga, i ljekovi su droga...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Da da.... sve bez cega covjek bez nekog posebnog razloga ne moze da funkcionise je droga. Kafa je droga,nikotin je droga,alkohol je droga,kocka je droga,sex je droga..... u sustini sve je droga. Svetska asocijacija psihijatara je skoro objavila spisak top 10 droga,a gore pomenute su na tom spisku. Medjutim,prvu poziciju zauzeo je,mozda neocekivano za neke, SECER!!!! Secer je najaca droga. Sto se marihuane tice smatram da su Farma, Veliki Brat i ostala TV sranja kojima nam pune glavu ,100 puta opasnija po covjeka od nje. Ja ne poznajem ljude koje je marihuana tako dislocirala iz stvarnosti kao recimo Fejsbuk.... ti su ljudi tek navuceni.... navuceni na lajkove,na neko lazno potvrdjivanje,cak se zahvaljuju Fejsbuku sto postoji....jer im je promijenio zivot !!! Sustina je u uzdrzanju,kako kazu mudraci. Mozemo to nazvati i samokontrolom,ali poenta je da se vodimo onom maksimom "use it, dont abuse it "