Nejasnoća oko listova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
Pozdravljam vutraše gdje god čuli i ne čuli...

naime, nakon uspjesne nabavke boxa sa svim popratnim stvarima... naisao sam na neku nejasnocu.

imam 2 biljcice, koje sam nikle prije nekih 5 dana i stvarno brzo rastu na 400w mh.

sada je visoka ne vise od 3-5 cm i ogromna je u odnosu na njenu stabljiku/tijelo.

ali sad upravo gledam raspored listova i nista mi nije jasno... naravno jer sam pocetnik te bi zamolio neke od iskusnih da mi kazu jel ovo normalan raspored listova.

pojavljuju se neki listovi u sredini biljke!

biljoza je divljakusa ne znam joj ime (iz slo mi jaran donio), to sam stavio 2 testne kako bi sto bolje modifikovao temp i vlaznost u boxu (5 super skunk fem. ceka svoj red)...

na pocetku klijanja temp se dizala do 31C, iako imam COOLtube nisam mogao je smanjiti... rijesenje je bilo u tome da sam jučer dodao jos jedan upuh i sad je max 26C i vlaznost 30-39% - sad je vec ok.

Pogledajte samo sliku te mi recite da li je ovo normalan rast biljke koja je 6ti dan u vegetaciji na 18/6

http://imageshack.us/photo/my-images/135/05052011242.jpg/

Zamolicu ove nafurane clanove koji se dižu u visoko tako sto spustaju nas novake, da izbjegnu odgovore tipa IMAS SEARCH imas tamo u dnevnicima jer sam trazio i nisam uspio naci (ako imas konkretan odg. pomozi, u suprotnom mani me se brate)... mozda neko moze naci pa nek mi posalje link.

Hvala puno
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
burazeru nema sta nisam probao, vjeruj mi imam 4 male i 2 velike plitke zdjele pune vode i opet vlaznost mala :( glavni upuh puse preko zdjele vode gdje sam namocio toalet papir koji je pola u vodi toj

ona isparava to bez daljnjeg, evo sad sam ih punio a stavio ih prije jedno 3-4 dana. evo sad je 31% :O
 

thrasher666

Aktivan Član
22.04.2011
77
58
0
46
ne znam uzrok tvog problema! ali znam da biljke u vegetativnoj fazi zahtevaju od 60 do 65% vlaznosti,
a u fazi cvetanja 50%...ne znam stvarno probaj da smanjis temperaturu na 22.C to je idealna temperatura!
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
e nema teorije da smanjim na toliko kad mi je tolika temp u stanu :) 22-23

jedino da klimu kupim sto ne dolazi u obzir. ne bojim se ljeta jer je stan u prizemlju i kontra sunca tako da je ljeti prava divota.

pusticu ovako pa sta bude bude nek krepa, iako bi steta bila stvarno :(
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
thrasher666 je napisao(la):
ne znam uzrok tvog problema! ali znam da biljke u vegetativnoj fazi zahtevaju od 60 do 65% vlaznosti,
a u fazi cvetanja 50%...ne znam stvarno probaj da smanjis temperaturu na 22.C to je idealna temperatura!
22 može biti idealna minimalna a oko 28 maksimalna.

Neznam šta je frka oko vlage kad biljaka skoro pa nema. Čekaj da odvegetira do pola metra pa češ pitati kako spustiti vlagu. Vlaga ne radi baš uvijek probleme nego valjda kad se poklope drugi loši uvijeti. Valjda, nikad se nisam zamarao vlagom.
Za ventilaciju ako nemaš nešto ovako sve je inprovizacija.
Polako, bitno je da krene, da joj nije prevruče, da zaliješ na vrijeme, da ne hraniš na početku ako nisi siguran šta radiš.
Samo se ti opusti, bez panike.
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
ova tema je malo otisla u pogresnom smijeru... ja sam svjestan da ce vlaga da poraste kako ove biljoze budu rasle :)
imam onaj dospel fi100 kojeg sam stavio na Dimmer tako da ako mi neko dodje u goste da ga malo smanjim a da ga ne gasim.

tem je sada 26, uzeo sam u obzir da sad nije ni jako toplo... ljeti ako bude 28-29 to ce biti to

mene je samo int. da li je sve ok sa biljkom, sto se ispostavilo izgleda da je ok! green hvala na konkretnom odgovoru za vlagu ;)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma vlaga je ok nocu je sigurno veca a i ujutru mislim na svetlo kada se gasi palu a ni u prirodi kad sunce zaprzi u 12h nije vlaga 50% proveravaj vlagu nocu i kada se sijalica pali videces da je ok preko dana vlaga ni nemora biti 70% jer to nije realno al moze biti nocu.. kapiras me ... i sto putnik kaze bilje su ok...

samo se meni cini da jako zalivas.... pazi no to i samo furaj bice to dobro :)
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
imas pravo sto se tice zalijevanja, zalijevao sam svaki dan po malo ali sad radim tako sto jednostavno cu pustit zemlju da se osusi pravo dobro pa onda tek zalijevačina!

jutros je jos krupnija, raste nenormalno brzo :D cimnucu sliku kad dodjem sa posla

sad sam upravo ubacio jos jedan upuh, 2 120mm super silent na jednom adapteru sa regulatorom voltaze/brzine okretaja (jedan noctua koji trosi 0,09A te chieftec od 0,30A - adapter je 0,50A)

kad zadam na 12v pravim NADPRITISAK tj. kuciste se napuhuje sto znaci da vise dolazi nego sto odlazi... ALI temp je 24 i vlaznost je 50% tim putem dobivam PERFEKTNE uvjete za Vegetaciju... pa sam kontao (ispravite me ako grijesim) da ostavim ovako dok su mlade biljke, ono imaju skroz bolje okruzenje nego temp oko 27 i vlaznost oko 25%.

pa kad krenu smrditi ili kad prebacim na 12/12, da smanjim do odredjene voltaze gdje ce se napraviti PODPRITISAK te ce smrad izlazit vani.. jedino tada ce temp ce bit biti 26-27 i vlaznost znatno niza sto je u fazi cvjetanja potrebno :)

ovo je samo ideja koju cu mozda probati :)

od kako sam sredio ovu temperaturu, biljka je dobila malo tamniju boju... ali ne znam sta ce bit sa ovim prvim listovima, sta mislite? hoce li se vratiti u zivot ? ;)

http://imageshack.us/f/696/07052011244.jpg/

i totalno brzo raste u sirinu nego u visinu
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Pa ako se listovi osuše otpast će sami nakon nekog vremena. Možeš ih skinuti ako vidiš da im nema spasa da biljka ne troši energiju nepotrebno.
Pošto su ostali listovi zdravi i veliki, skidanje ovih ne bi trebalo utjacat na daljni razvoj biljke.
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
evo jutros kad sam krenuo na posao malo bacio oko, ona prva dva lista sto su u sustini trpili velike temperature negdje oko 6 dana...(oko 30C pa i više sa malom vlažnoscu zraka) su vec poceli malo zutiti na vrhovima, dok ostatak biljke izgleda prehebeno potentno... tako su zategnuti listovi podsjecaju me na nesto bezobrazno haha

ne znam da li da ih sjecem, ako odlucim sjeci gdje da ih otkinem? odma kod stabljike ili negdje gore

stavicu sliku kad budem isao na pauzu
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ne mrcvari ih prvih mjesec dana. Nek same rastu, nek same odbacuju listove. Rano planiraš da se igraš, izazivaš im sudbinu:)
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
druze znas kako sad to stoji... to su dvije divljakuše/divljaka jos im ne znam ni spol... a vise boxa u kutijici mi stoji 5 fem. Super skunk sjemenki i ne mogu docekat da ih stavim :)))))

ja cu ove drzati u veg. jos max 10 dana i ubacicu hps i cimuti na cvjetanje pa ako budu zene pusticu ih nek iscvjetaju pa onda ZUPA skunk ide na red jer sam sad rijesio neke bitne faktore u boxu :)

nisam znao da ona moze odbaciti loše listove bez utjecaja na ostatak biljke