nekaj im smeta,a ja nemoćna..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.09.2008
3
0
0
36


pozdrav svima!
evo, procitala sam forum uzduzipoprek i nemrem se sa svojim problemima nac ni u jednoj od otvorenih tema pa sam odlucila staviti slike ako netko zna da mi pomogne jer sam onak ocajna lagano jer se neke stvari pojave doslovno prek noci..

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
iz sjemenki (Afgan i Top44)
2.Koliko su stare vaše biljke ?

oko 34 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
oko 25 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
7 litara
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
biokompovit od agrohobbya, stiropol i glinene kuglice sam umješala
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
kad vidim da je potrebno, u prosjeku svaka dva dana, vodom obogaćenom kisikom. gnojivo svakih 4-5 dana (u principu do sada tri puta). nekoliko puta sa peroksidom 3%
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
oko 7
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
tekuće gnojivo (valentin), omjer je 8-5-6
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
hps, 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
oko 50cm je udaljenost
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
0,45m2
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
temp: dan-26-29/noc-20-25
vlaga: dan-32-40/noc-50-65
13.Koliki je ph zemlje ?
oko 6,5
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
prvi grow

e sad, problemi su sljedeci; na dva topa su mi se pojavile nekakve hrđave pjege, evo, dobro se vide na slikama ispod. nisam nasla nikakve stetocine u boxu (premda su mi na pamet najprije pali pauci) nema paucine, licinki ili bilo cega slicnog pa se nadam da to mogu eliminirati..




izgleda mi kao da je na njih nesto kapnulo i sprzilo ih ali s nikakvim gnojivom ih nisam spricala niti su zaljevane po danu, odnosno po jakom svjetlu.
top44-3.jpg



ovo je afganistanac (prva slika) koje je ove simptome dobio dan nakon topova, pjege su svjetlije ali ih ima preko cijelog lista..
pored njega je jos jedan top kojem nekoliko listova izgleda ovako..



ovi simptomi su prisutni na nekoliko listova (znaci hrđa nije obuhvatila cijelu biljku ali bojim se da se širi..), neke smo odrezali jer su bili u dosta losem stanju..

toliko za sada, nadam se pomoci i hvala unaprijed!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
najvjerovatnije nedostatak magnezija kupi ili monognojivo znaci izoliran Mg ili kupi neko gnojivo koje ima jako puno Mg prisutnog i pognoji .
postoji doduse i sansa da je i nedostatak kalcija Ca no mislim da je ipak Mg u pitanju , pogotovo ako si u cvjetanju pocnu ga malo vise trosit.
bilo bi ok da imam neke slike i ne nadaj se trenutnim promjenama nego kroz tjedan vise dva :D

probleme treba rano dijagnosticirati kako nebi uznapredovali i djelovat odmah tako da ne dodje do izrazaja nego rast ide kontinuirano.
 
04.09.2008
3
0
0
36
najprije hvala na brzim odgovorima!

evo stavila sam slike mislim da je sad cijeli problem puno jasniji. meni to miriši na manjak kalija prema ovoj slici

ali nisam sigurna jer im listovi nisu svjetli kao na slici i nebi ih htjela s necim sopat dok mi barem netko ili potvrdi ili da neki savjet kaj bi im moglo biti..

buckaroo problem je slican ko tvoj (vidi se na 4 i 5 slici) samo sto mojima ta hrđa nije koncentrirana na vrhovima listova nego je ili kao kod afganistanca rasprseno po cijelom listu ili u obliku pjega kao kod topova (slika 1 i 2).. jesi ti saznao kaj je tvojima?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
kao prvo slika koju si postala nije link na vecu i nis se ne vidi no nije ni bitno jer je ta slika vec bila po forumu x puta a ak nisi sigurna ne djeli znanje okolo i ne zbunjuj ljude imas svoj problem koji neznas sto je a rjesavala bi tudji :punch:
 
04.09.2008
3
0
0
36
ajde Stoneru kad si ti već tako pametan pomogni riješiti taj problem da zatvorimo temu ili se jednostavno odmakni od kompa,skuhaj si kavicu,smotaj jednu i smiri zivce. koji ti je covjece. peace
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
EDIT by Stoner : ne quotaj bez potrebe zakrcuje forum i nije pregledno

ma jok. neki mi lik jucer rekao da se ne sekiram nije to ništa kao to ti je nesto od lista imao je i on to pa sve bilo ok :icon_question:. sto god to znacilo... mene trta jer se to plako sve više širi a biljčica mi nije došla ni do cvjetanja. Prignojio sam gnojiva ali ne prestaje se siriti.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ljepo sam ti rekao ne ocekuj da ce se to povuci nego vise toga nece biti vidljivo na novom rastu a stetu neces popraviti . samo nastavi sa grow-om i daj im vremena da se oporave.
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Meni ovo ni blizu ne izgleda kao nedostatak magnezija jer da je tako, zile na listu bi bile zelene boje dok bi ostatak istog lista bio svijetliji (žuci). Meni su se ovakve "hrdjave pjege "dogadjale kad god bi biljke bile pod vecim temperaturnim opterecenjem, doslovno svaki put ILI kada bi ih pregnojio. Jos jedna stvar kad pregnojis:
1)Lisce izgleda kao ovo tvoje
2)Lisce izgleda kao kandja (listovi savijeni prema dolje)
Rijesenje: smanji dozivljaj s gnojenjem (manji postotak stavljaj po litri)

Sve ovo govorim iz iskustva. I ovaj put u tekucem growu jedan list mi je otisao previsoko prema lampi i pogodite sta? List izgleda, tj pjege isto izgledaju kao kod tebe!
Nadam se da sam pomogo. sretno :family1:

edit
evo i slike nedostatka magnezija. Dakle neka te mg ne sekira ;)
http://img87.imageshack.us/my.php?image=1134magnesium1hz1.jpg
 

smokin'green

Aktivan Član
05.04.2008
74
4
0
43
i u mene potpuno ista situacija sa tim flekama.SAMO NA PAR LISTOVA.Ja nista nisam poduzeo po tom pitanju,a ostale liske normalno rastu i bez fleka su.Sretno sa uzgojem i nadajmo se da nece bit vise problema sa tim