neki cvjetici smedji...gljivice ili?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
14.01.2011
4
0
0
34
Pozdrav ,evo ja sam novi i stari clan na ovom forumu ,stari u smislu da vas pratim vec jedno duze vrijeme ,a novi u smislu sudjelovanja u forumu ,raspravama itd....Puna podrska s moje strane za to sto radite! Samo naprijed...
:vb_wave:

E sad na temu ,evo ovako imam jednu indicu koja ja u boxu na 12/12 vec skoro oko tri mjeseca cvjetanja ,cetiri je u zemlji skupa sa cvjetanjem s tim da je bilo premjestanja i razno raznih stresova pa se to malo oduzilo.
Skinuo sam je ima par dana ocjenivsi da je gotova ,sta stvarno i je. Medjutim par dana prije skidanja sam primjetio da je sami vrh poprimio smedjkastu boju ,ali na stisak prstima je bio onako krispi "hrskav" kao da je suh dok je u samoj sredini bio naravno mokar ,inace cijela povrsina joj je lagano hrskava na dodir ,nisam primjetio nikakvu paucinu na njemu vezanu za gljivice ,ali jebiga nikad ne znas. Tada su donji cvjetici poceli dobijati istu smedjkastu boju jos ne kao gornji. Fotoaparat trenutno nemam ,ali cu probati ubaciti koju sliku. E sad vas ja pitam da li je normalno da u krajnjoj fazi cvjetanja neki cvjetici lagano potamne,cijela stabljika visoka je jedno 10_ak cm tako da je ona u biti samo jedan cvijet ,a pred kraj se prošarala sa smedjkastim cvjeticima. Vlaga u boxu mi u toj fazi nikad nije prelazila ,tj. uglavnom se kretala izmedju najnize 20% do najvise 50% ,ali uglavnom je bla niska oko 30-40 vecinu vremena.

E sad vas pitam da li je pojava tih kafenkastih cvjetica uzrok gljivica ,opet kazem fotoaparat nemam pokusajte zakljuciti iz onoga sto sam vam gore napisao ili postoji mogustnost kasnog skidanja tj. da li je moguce i sto se dogodi ako biljka cvjeta vise od uobicajenog vremena ,odnosno da li prekasna berba moze prouzrociti te kafenkaste cvjetice?

P.S

Da li kod je kod gljivica karakteristika da su obuhvaceni djelovi biljke suhi ,naravno dok je jos u
zemlji ili su vlazni i prekriveni paucinom i naravno smedje boje? Inace biljka osim toga svega ima strasan miris poput hasisa ,a kad sam je brao i skidao s nje samo dva tri lista koje je imala prsti su mi bili potpuno kafeni od smole ,ono fenomenalna je pa me pere paranoja da je nesto usere ,razumjete?

Unaprijed zahvaljujem!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Neznam tocno sto bi to trebalo biti. Ali koliko sam shvatio biljke su pale pd noz... Ako je tako, tesko da mozes na nesto vise utjecati...
Posto nema slika nego samo rijeci, po ovome kako si opisao ja bih odstranio taj suhi dio koji je hrustav i ostavio onaj "mokri" da se normalno posusi. Jer ako su gljivice u pitanju onda ce se prosiriti na cijelu biljku pa cak i u fazi susenja i mozes se *****... Stvarno bi slika puno znacila ako hoces konkretan i tocan odgovor!

EDIT: 3 mjeseca je 12 tjedana cvatnje. Po mojem je to previse. Obicno cvatu izmedju 7-10 tjedana pa bila ona indica, sativa ili nesto izmedju.

Ubiti sad sam vidio da si ju skinuo. Jos jednom, makni taj sumnjivi dio (hrustav) i normalno posusi ostatak! :))
Sorry, koncentracija mi opada, predugi dan na poslu! :-D
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Ak sam dobro skuzio, mislim da je plijesan.. Tak i meni bilo po nekim hedovima, kafa i krispi, par bubuljica zarazenih, a i tu činču sam presušio
Samo odstrani te djelove i uzivaj
 
14.01.2011
4
0
0
34
hm.... to sam i pretpostavljao ,evo gledao sam ponovo i stvarno sam se uvjerio da se ipak radi o gljivicama ,tocno se vidi da ju je vlaga nacela ,ono lagano su crni po povrsini. Cini mi se da smedja boja lagano prelazi u crnu ,mislim u sredini su jos dobri ,ali ako ih ocistim nece mi nista ostati na biljci jer stvarno je ono mini biljcica. Citao sam nesto o Water Curing_u na forumu vezano za gljivice ,a isto tako sam negdje naisao ,mislim na forumu , znaci tema su isto bile gljivice i uvazeni clan foruma HE_MAN je predlozio liku da napravi hash od biljke zahvacene gljivicama.

E sad ja vas pitam ili Water Curing ili Hash? Ako je Water Curing da li trebam odstraniti zarazene budove isto pitanje i za Hash. I da li za Hash trava treba biti suha ili? Pomozite ako boga znate....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nemora biti suva ja cak volim kad je sveza da pravim has..

kolko ti imas vutre?
ja bi pravio has.. al bolje uslikaj ako mozes svu kolicinu malo hedove mozda nije nista...
 
14.01.2011
4
0
0
34
Ma trenutno imam mobitel sa vrlo niskom rezolucijom ,znaci od slike danas nista. Sutra bih se mogao dokopati nekog fotoaparata. Ali kada gledam pod svjetlom lampe biljku onda izgleda normalno ,dok se na normalnom svjetlu primjecuju neke kafenkaste nijanse medjutim ok pokusat cu sutra poslati sliku. A sto se tice biljke to sam sjeme dobio sa nekom domacicom i na kraju se ispostavilo da je vrlo slicna kao neki neki low_rider znaci izrazito niska biljka ,pa rekao bih svojih majvise 15_ak cm sto znaci da i nebi bila neka kolicina nakon susenja ,ali siguran sam u kvalitetu jer to je nesto masno i slasno za popizdit ,a i jbga brinem se tri mjeseca za nju pa i bez obzira na kolicinu bilo bi mi zao da za***em.

Pa ZOKI ajde ti reci meni ,naravno uz gore opisane karakteristike mislim na velicinu i trenutnu tezinu biljke oko 15_ak grama mokrog ploda koliko bih hash_a po tvojoj procjeni mogao iscjediti iz nje?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sta ja znam kolko iz hedova jedno 3grama otprilike zl sve to zavisi mozda maje...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....racunaj da vrhovi gube oko 70% tezine prilikom susenje......
 
14.01.2011
4
0
0
34
evo vec sesti dan se susi ,sumljivi djelovi odstranjeni cini mi se da je ipak sve u redu ,hvala bogu. Mozda malo dobre stare paranoje i naravno opreza kojeg nikad dosta ,ali eto na kraju opet sve dobro. Ekipa zahvaljujem na susretljivosti!

:bis: juhuuuuuu....jeeeee ajde bit ce nesto i za ljeto....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.