Neki kul boksić ! 40x40x70 - LED E27

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Pozdrav ekipica :respect:

Privodim svoj prvi pc grow kraju i nekako sam uvidio mane malog prostora... naučio sam da se ipak može napraviti funkcionalan DIY karbon filter za male boxove koji radi 98% efikasno ( radim na ova 2% :D )... Naučio sam također bitne stvari kao što su trening, prepoznavanje kada biljci nešto treba, prepoznavanje nekih simptoma, te dosta tehnickih stvari...

Skontao sam da jednostavno napravim novi, malo veći boksić, koji ce biti 100% funkcionalan i na kraju krajeva lijep, dio kućnog namještaja haha :D

Bacim se na posao, lagano osmislim kako bih ja volio da to izgleda, iz prva sam mislio praviti neki CFL panel, al me je stari odgovorio od toga, jer sam mu reka za sve na kraju, pa mi je covjek jos i doskocio upomoc ( GodFather za struju i elektroniku haha ).

Dimenzije: 40x40x70
photo 1 (3).JPG
photo 2.JPG
*Dole sam stavio upuh 12cm metalni vent ( SERVER VENT 120 CFM, KAD PUHNE VRAĆA U PROŠLOST :D )
* Gore sam stavio ispuh, na koji ću montirati neki DIY zamišljeni 100% funkc. filter :D haha ovaj vent moze pogurat sve to...
* Na leđa boksa ću staviti jedan od 12CM onaj mali pc vent, da mješa zrak...

Bok sam počepio koliko god sam mogao...prelaze sam prvo začepio AUTO KITOM haha nema teorije da spadne, gdje god je dakle prelad i spoj daske pocepljeno je ( SA VANJSKE STRANE)... Unutra sam sve rubove i coskove popunio silikonom, pa preko silikona duck tapepa preko duck tapea opet mali sloj silikona....znači nema da negdje curi :D haha...

Namontirao sam ventilatore, stari radi na DIMERU ili ti ga nazovi kako 'oćeš :p :D , preko njih zastitna mrežica.

Trenutno izgleda ovako:
photo 1.JPG photo 3.JPG
photo 4.JPG photo 3.JPG

Kupio sam 3 pakovanja reflektirajuce folije ZA AUTO... obloziti cu sa njome, nemam pristup mylar foli ( valjda se tako kaže haha :D ), pa cu poslje toga jos vidjeli dal negdje curi ista...

ZANIMA ME DAL MI JE PASIVNI UPUH POD MUST ????

RASVJETA:
Planiram staviti led sijalice, nekako mi se više sviđa a lakše mi je napraviti panel :D Opet sam starog tu zaposlio haha

Planirao sam staviti 10grla koje sam kupio i od toga napraviti led panel... NEMAM BLAGE VEZE KOJE JACINE DA STAVIM, samo mi je h0nda rekao da mogu sa 4000K od pocetka do kraja , pa mi se to svidjelo... trenutno je to zamišljeno ovako, te sam izbušio rupe za grla, čekaju na ugradnju...

led panelde.jpg

Za dalje napravim update :D Molim vaša mišljena i sugestije :D
 

Prilozi

  • photo 2 (1).JPG
    photo 2 (1).JPG
    194,1 KB · Pregleda: 72

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Bravo čača !
Bravi sinek !
3500 -4000k je neutralno svijetlo, može i za vegu i za cvat. mislim da bi s večim brojem slabijih žarulja napravio bolji posao. A mislim i da bi čača brzo polovio jutub filmiče Diy paneli, Kina za početak 10w ledice, Teorija je cijela u adrijevom LED propisno.
Samo ti montiraj ulazni vent, trebat če na ljeto, i osmisli kako češ svijetlo riješiti koje če prolaziti kroz te rupe za zrak.
Meni pak sineki pomažu u gradnji, zaljevaju biljku i hrane ako žele da odem na viksu par dana, hehe! Odličan ste tim, dimio je stari u mladosti samo neče priznat, haha:rasta:
 

waynejohn

no hablo led
Poznanik Foruma
01.07.2016
423
1.103
143
5 v-taca od 15w bi tu sjelo kao šamar, u sredini 4500k, okolo po kutevima 3000k ili 2700k...75w i ne treba stari lemit dimmer bit će taman od početka do kraja...i uzmeš tih 5 grla što ti ostalo i složiš još jedan takav za vegu i nema da je prazna teglica
 

Mr. Mojo Risin

Active
Poznanik Foruma
04.01.2017
970
13.596
333
waikiki
lijepo slozeno!!!...:)...samo malo ti je 70 cm visine za led e27....:)...ja sam imao 100 cm i uz zestoki trening ostalo mi 20 cm...:)...pogledaj dnevnik....:)....naravno da se moze i ja ti zelim sretan grow.....:thumb:...na taj prostor 5x15 w i biti ce super...
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Malo sam radio na panelu, busio rupe, smirglao da mogu grla doći itd...

Box sam obljepio citav reflek. folijom....

Danas za uraditi:
- Carbon filter ( Osmisliti i montirati )
- Provesti struju ( Već je povezan termostat )
- Postaviti regulator jačine ventilatora ( Tako da u bloom fazi mogu pojacati ventilaciju, smanjiti vlagu a ujedno i filtrirat mirise)

Evo koja slika
photo 1 (1).JPG photo 2 (2).JPG photo 3 (2).JPG

I jedna dok je poljepljen ( zanemarite stvari to je sve po zavrsetku zavrsilo u boxu, danas bolje slike )
photo.JPG
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
@VirtualH ja neznam dal ti neznas citati ili sta ali uz kelvinazu napisao sam ti i koliko w ti je okvirno dosta za taj prostor!
A evo ti i odgovor da ti ga jos jednom tu prenesem pa provjeri dal pise ili ne "Ako ides na deset grla onda razmisli o 10x5w ili 7w max , vecinu stavi 4000k ako ti se da zezati u vegi 4komada stavi 6400 u cvjetanju ih zamjeni sa 3000k, ako ti se da ako ne izgurat ces sve i sa 4000k"
 
Poslednja izmena:

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
@VirtualH ja neznam dal ti neznas citati ili sta ali uz kelvinazu napisao sam ti i koliko w ti je okvirno dosta za taj prostor!
A evo ti i odgovor da ti ga jos jednom tu prenesem pa provjeri dal pise ili ne "Ako ides na deset grla onda razmisli o 10x5w ili 7w max , vecinu stavi 4000k ako ti se da zezati u vegi 4komada stavi 6400 u cvjetanju ih zamjeni sa 3000k, ako ti se da ako ne izgurat ces sve i sa 4000k"

Ma ne moram staviti svih 10 žarulja...ostavio sam ovoliko u slučaju i da poželim CFL-ke poslagati...one kratke... Nisam zaboravio koliko si mi rekao hehe, danas sam planirao napraviti neki sa 5 grla...ALI, moram prvo namontirati filter da vidim koliko ce mi prostrora zauzeti
Kojih 10 zarulja češ tu staviti???...ne pretjeruj!!!....:thumb:

Evo procitaj odg za hondu :pp
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
875
4.472
163
Thiaoouba Prophecy
Jel ti ovako bilo i u pc boxu i jel odradio posao kako si namontirao carbon sta ti drzi carbon filter?
Zar nije bolje da si skino to zuto na filteru zbog protoka zraka

Svaka cast samo naprijed pratim gj
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VirtualH

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Jel ti ovako bilo i u pc boxu i jel odradio posao kako si namontirao carbon sta ti drzi carbon filter?
Zar nije bolje da si skino to zuto na filteru zbog protoka zraka

Svaka cast samo naprijed pratim gj

Ma svaki karbon filter koji rucno pravis je prakticki isti, samo trebas testirati i naci pravi omjer svega...sve na isti princip, vrlo jednostavno za napraviti.

uh, puno mjesta zauzima, probaj izvana namontirati. možda plafon boksa iskoristiti za grla, žice izvana,žarulje iznutra, dobit češ 10cm na visini.
sjemenka može na namakanje

Mislio sam napraviti neki pomični panel, koji mogu dizati i spustati...vagam izmedju CFL i LED...prije cfl radi prostora jer na LEDU distancu moram drzati 30cm i to je problem onda...
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
@VirtualH evo ti i moja preporuka za osvetljenjei pratom šta si uradio do sad. Svi su ti do sad dali dobre savete( hazeri, honda, japanac...) problem kod leda ti je mala visina zato bi ja stavio u panel što si ga napravio 10 led žarulja od 5w. Ako ti je Ikea blizu umaju te žarulje u ponudi od 2700k na akciji za 1, 5€ kom.., za cvetanje odlične 10kom. I zavegu nađi 5 od 6500k maksimalne snage 10w. Opcija da grla budu van boksa je odlična. Sa ovim manjim od 5w gledaj da vrhovi u drugoj polovini cvetanja ne dođu bliže od 10cm a imaćeš dovoljno svetla i na 50cm.
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Napravi panel pa mici teglu gore dolje ako ti je lakse nego micati panel mozda! cfl i led sve ima svoje prednosti i mane, ali isto tako se da razviti ogromna biljka koja ujedno bude i niska:thumb:

Ipak cu napraviti da je panel fiksiran...imam problem u pozicijoniranju sijalica... ne mogu mi biti vodoravno nego uspravno ako budem stavljao 8-10grla... a Led mogu uspravno staviti, s tim da gubim 30cm prostora a to mi je rizik...ipak cu CFL samo da skontam kako...
@VirtualH evo ti i moja preporuka za osvetljenjei pratom šta si uradio do sad. Svi su ti do sad dali dobre savete( hazeri, honda, japanac...) problem kod leda ti je mala visina zato bi ja stavio u panel što si ga napravio 10 led žarulja od 5w. Ako ti je Ikea blizu umaju te žarulje u ponudi od 2700k na akciji za 1, 5€ kom.., za cvetanje odlične 10kom. I zavegu nađi 5 od 6500k maksimalne snage 10w. Opcija da grla budu van boksa je odlična. Sa ovim manjim od 5w gledaj da vrhovi u drugoj polovini cvetanja ne dođu bliže od 10cm a imaćeš dovoljno svetla i na 50cm.

Ipak cu cfl... samo ni sam ne znam kakav panel da osmislim
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Kakadu063 odličnom mi se čini ta ideja i cjena je konačno normalna.
VirtualH cfl če biti jednostavniji ako ne radiš panel nego uzmi žičanu mrežu,rešetku kao iz pečnice štednjaka, nategni i na nju poslažeš vodoravno žarulje, daju se micati svakodnevno po potrebi i dodavati , ja sam koristio neku okruglu rešetku, možeš složiti i da ide gore dolje, nije to loše jer kad je više prostora iznad žarulja izbjegneš visoku temp, boks je radio ful pasiva, kartonski.
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
@Kakadu063 odličnom mi se čini ta ideja i cjena je konačno normalna.
VirtualH cfl če biti jednostavniji ako ne radiš panel nego uzmi žičanu mrežu,rešetku kao iz pečnice štednjaka, nategni i na nju poslažeš vodoravno žarulje, daju se micati svakodnevno po potrebi i dodavati , ja sam koristio neku okruglu rešetku, možeš složiti i da ide gore dolje, nije to loše jer kad je više prostora iznad žarulja izbjegneš visoku temp, boks je radio ful pasiva, kartonski.

Pa ako doslovno poslažem po toj rešetki sijalice grijat ce se? po meni bi trebala biti vrela ta resetka...