nekoliko pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.05.2010
8
0
0
47
ovo ljepim već na drugo mjesto, ispričavam se administratorima ali nikako da skužim gdje da postavim par pitanja

dakle
dugo pratim ovaj sajt, ful je super i krcat informacijama... pojma nemam jesam li tu sada offtopic ako jesam sorry.pobriši me i usmjeri gdje treba, bez uvrede
odradio sam skoro do kraja prvi mizerni grow na balkonu (sad se još samo unedogled mrcvare na jesenjem suncu kojeg je sve manje a promjene cvjetova nabolje su prespore). pomažem ih štednim žaruljama, dali je uzalud pojma nemam... neke su skoro zrele nije puno, al od srca...samo da naglo ne zahladni...
ali pustimo sad to

nego htio bih samo pitati, u moru ovih svih vaših informacija (kojih je toliko da se jedva snalazim), ja sigurno mogu pretpostaviti odgovor na pitanje koje ću postvitiam, (ja bi rekao oko 300-400 w hps i još pokoja neonkica da upotpunim spektar(htio bih tu odraditi i vege i cvjetanje) i da bude za bočne grane,),
ali budući da sam zaista neuk može li mi netko iskusan tu dati savjet koliko zapravo rasvjete trebam za box 42*55*130........ 130 je naravno visina.... ne mojte mi molim vas lijepit onaj link sve sam već ispregledao, htio bi samo da mi netko iskusan kaže što da kupim, tj da potvrdi jesam li dobro zaključio

da ne pretpostavljam sam i da ne pogriješim

pojma nemam koju ću sortu trpat, sada mi pod ruku dolazi dosta sative , znam da je visoka, al nemoram ju valjda pustit do kraja,, kad može ona i 4 m, ja joj mogu prekinut vege kad me volja, na jedno metar, koliko treba razmaka do lampe, tih 30 cm zar ne? a mogu je i rezat ili lst., al otom potom... mada se nadam otići u i sloveniju po sjeme nečeg finog malog, da ih više stane unutra
samo bi htio neko tko zna da mi ako nije problem kaže točno što da kupim da ne dajem pare bezveze.koliko wati i točno koji tip hps-a jer mi je čovjek u dućanu ponudio mali milion hps a od recimo 400 w, a kada je počeo pričati o lampama za uzgoj i aktivnom ugljenu, bilo mi je malo bed jer je očito da je odmah sve skužio... sjetio sam se nečijeg posta o dosluhu firmi s policijom. zato bih volio da točno znam što kupujem i da ih ne ispitujem previše... mislim da ću se snaći to spojiti bez problema
i box će biti savršen
meni se čini ok ta varijanta na lancima pa da dižem kako raste

ali da kupim sa ili bez tog nekog cooltube? i točno koja vrsta hps?

još nešto, čitao sam o tim ventilatorima, koliko ih trebam kako spojiti, itd... uglavnom kužim, ali zanima me samo, na svim fotkama ventilatori su spojeni na nekakave velike ventilacijske cijevi što zauzimaju dosta mjesta u boxu... pitam se može li i bez toga, tj da su ventilatori (pc ventilatori spojeni direkt na dasku od boxa, zabrtvljeni, bez tih velikih cijevi, neki da pušu van neki unutra?
i zaista bih dodao pokoju neonku, još jedan razlog bio bi da ako imam iznenadne posjete, da ugasim hps i ventilator da mi ne zuji a ostavim neko vrijeme bar neonke da ne prekidam fotociklus za to vrijeme dok me eventualni gosti gnjave. naravno da ću zvučno izolirati i zabrtviti ali nebi htio da ntko zna što imam u ormaru pa mi je to palo napamet kao mjera sigurnosti, valjda nije prestrasno biljci
kojih su dimenzija te neonke, koje bi mi stale sastrane na bočne stranice i točno koje da kupim za uzgoj (i za vege i za cvjet)
možda ćete kazati da mi uz hps ništ ne treba, ali vidio sam i komentara koji kažu da je ok stavit štagod sastrane zbog bočnih grana, a neonke i ne griju puno


oprostite ako vas zamaram glupim pitanjima (ako su glupa), početnici moraju postavljati ponekad glupa pitanja da bi naučili

ps
di da zviznem par fotki mojih balkonskih patuljčica da to nebude offtopic? da se narod pošteno nasmije heheh, 100 sjemenki, 7 bonsai biljčica, minimum svjetla, loša zemlja i voda, puno stresa...tj što sve konoplja podnosi, hehe... ipak imam lijepih vrhića ali nikako da sazrijuu, mamu im ***** do kraja... ovdje u primorju nema baš mraza i balkon je ostkaljen,pa je ipak toplije ali sve je manje sunca i sve je hladnije vrijeme ... da pustim još?

pozdrav i sorry ako sam offtopic
ako mi netko odgovori unaprijed sam zahvalan
znam da je previše pitanja, znam da postoje likovi za sve informacije ali volio bi savjet nekog iskusnog glede ovog
ako nije bed
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Več si postao ovaj post u drugoj temi.LOCK!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.