Nemacka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Novcana kazna za pusenje ako te uhbate sa jointom ili sa kolicinom koja se smatra osobna upotreba 3-15g zavisi koji grad svak ima avoje mjerilo. Za vise ne znam mislim ako radis 2 godine zatvora i 30k al nisam 100% to sam na netu procito.
I ako si bolesnik mozes uzgajat do 3 biljke u stanu al moras dobit papir od doktora. Al bolest mora bit nesto od cega ces umrjet pa kao nemogu zabranit covjeku da si pokusa spasit zivot.
Takoder u apoteci ima ulje maslac... Al sve sa receptom.
Takode cbd uzgoj i rekrearivno je legalno cak ima po gradu shopova koji prodaju cicke. Naj jeftiniji je 10 eura pa idu skuplji.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ekipa pomoć, zovu me da idem radit u Njemačku. Smještaj i sve plaćeno. Eh sad, to mi je malo poremetilo planove :D. Lako za box..osposobit ću ga tamo kao i tu, naravno ne baš odmah prvi dan ali što prije to bolje :D. Kako loše, taman kad sam si našao odličan sajt za outdoor o_O. Sad moram u nepoznato područje, klima banana :(...a ne želim se oprostit od outdoora :plac:.
Kakvi su uopće zakoni tamo? Koliko znam, legalno je samo u medicinske svrhe...a što se tiče rekreative, jel kao i u Hrvatskoj dekriminalizirano, ili? Jasno, ne idem nikud dok ne završim sa ovim growom. I naravno, ne mislim ići praznih ruku to je sigurno. Da mi je znat, kako da profuram svoj urod preko granice? o_O :lol:

Gdje mi je drug Jednomsemora?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ne kontam sta te brine :) Sto se tiče rekreative, ilegalna. Medicina legalna. Do 5G kazna. Preko 5 proces. Ovisno u koju pokrajinu ideš? Koje granice? :D kad ideš u Njemačku granice nema praktički. :) Slovenci kao imaju obvezu pregledati medjutim maše se rukama samo :)
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
U Nemačkoj se baš dosta konzumira, može svašta da se kupi, nađe, growaju ljudi koji imaju uslove za to naravno ali inkognito i oprezno jer još takve akcije nisu dozvoljene...
Trenutno je nova vlada izglasala zakon o dekriminalizaciji i legalizaciji kanabisa e sad koliko će do realizacije potrajati to niko ne zna...svakako su Nemci poznati po dobroj ali jako sporoj bikrokratiji tako da ja iskreno ne očekujem nešto prebrzo to da se desi. Što se zakona i kazni tiče, i to zavisi u kojoj si regiji, pokrajini, negde su malo tolerantniji na te stvari (čitaj što si bliže zapadnoj granici i Holandiji i u Berlinu i okolini) ali sve u svemu smo i dalje u ilegali. Lično imam jednog poznanika koji je popio kaznu 5k evra jer su mu žandari našli paket od tipa gram i po na ulici, nekako se dogovorio da na rate otplaćuje to tako da jbg, toliko umem trenutno da ti napišem.
Što se prelaska preko grane tiče i to zavisi kojom ćeš rutom jbg, ovde u okolini najviše trenutno smaraju Austrijanci na prelazu u Nemačku, navodno zbog kovida ali zaustavljaju redom sve i češljaju tako da polako samo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mascaret and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ne kontam sta te brine :)
Nepoznato:D. Al da imaš pravo, ja sam zaboravio da nema više granica:banana_rasta:. Nisam baš razumio gdje točno, neki gradić na slovo L....smiley9934.
Zvat će me još u ponedjeljak pa ću saznat.


Što se prelaska preko grane tiče i to zavisi kojom ćeš rutom jbg, ovde u okolini najviše trenutno smaraju Austrijanci na prelazu u Nemačku, navodno zbog kovida ali zaustavljaju redom sve i češljaju tako da polako samo
Eh, znači ipak nije samo tako:(
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ajd kazna. Medjutim googlaj MPU. To je gore i od kazne. Pisanja 6-12 mjeseci jednom mjesečno i onda test na MPU Stelle. Svako pisanje 50€. Svaki izlaz na test 860€. Prosijek je 38 mjeseci za riješiti se sranja. Pričam o tome ako pušiš a zaustave te i dobiješ lizalicu. Uglavnom, piše evo iznad dodatnih detalja. Ako ideš u Berlin, na konju si. Neue Köln je geto i ako ćeš trebati upute javi :) Uglavnom, sigurno ćeš lakše proći ispod radara u De nego u HR. Iako i u DE imaju nadzorne kamere samo se teze malo primjete :) Da ne misliš da pričam na pamet, 20 mjeseci sam proveo u DE. I nikad vise. Angelika mi se smučila.


F020DAFC-2F3B-4EE7-BAA6-AA31BE0B2708.jpeg

Edit: prodjoh 14 puta točno u 36 mjeseci i sitna razlike Korona ili ne. Pitanje je samo tablica. I da li si tranzit ili ne :)
 
  • Haha
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ma to me ne brine. Ionako ne vozim, ne pušim bilo gdje...samo u svoja 4 zida ili negdje u prirodi gdje nema nigdje nikog. Jedino susjedi da, al i za to ima riješenja. Hvala ekipa, baš ste mi pomogli:thumb:. Kad saznam gdje točno idem javim:respect:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xyve420

HARD SOLUTION

BIO research and support
25.01.2021
243
1.013
93
@Badi
Mene brine sto se ja planiram vratiti,
i box i sve ostalo i lagano, ja to da sam znao ja nikad nebi ni otisao, nego budala druzis se sa budalama i onda upadnes u oko,, medjutim sad se sve smirilo, jos koju godinu, nije vise ni dole kao sto je bilo, nema dobrih izvodjaca radova, bilo koje vrste, i u globalu.

@Bizzzo


Sta masta radi:rasta:

I da, trudicu se da zivim koliko toliko slicno indijacima,znaci lov ribolov, i navece, igre za sirotinju, to je najace, kad se naderes dalmatinskog vina, malo konjske kobasice, i pusis dobru sativu, uhhh.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: jopezg and Badi

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.554
233
evo badi pa malo copy / paste u prevoditelj ak nezz njemacki . osobno sa outdorom se ja nebi zajebavo , bar neko vrijeme. Nepoznat teren , domaci ljudi , bit ces pod budnim okom suseda, pogotovo u tim manjim sredinama. Sumnjam da se puno razlikuju od austrijanaca. Nama su smece gledali kak odvajamo i poslali prigovor stanodavcu . Tak da pazi i na otpad poslje harvesta. Ugl sretno!
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@Badi

Ajde vec kad sam ti tipkao da dotipkam. Teoretski možeš imati i outdoor a biti u Njemačkoj. Slow release gnojivo i dobra priprema + taktički isplanirati posjete kući i to ti je dovoljno. Ja sam jedne godine neku Random sjemenku ostavio na sajtu u aprilu, sajt koji nije bio uopće pripremljen i u hladu. Kad sam došao u 11 mjesecu imao sta za vidit. Biljka cca 1.5m, budjava. Medjutim jedan bud sam našao da nije i zapalio. Planirao sam i ja odraditi outdoor a ovdje živjeti gdje živim. Jesi vidio kakav kod mene sajt ceka? :D imam i bunar na sajtu :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Prvo na određeno, a poslije za stalno. Mislim da je naša firma, čak kaže da ne moram znat niti Njemački jer tamo rade sve naši ljudi. Da, al ipak sve mi se više čini riskantno. Jer, ja sam to već prošao, tu sam zaposlen za stalno (od 2015.)...primam redovno plaću, jest da bi mogla bit mrvicu veća, al nitko mi ne visi nad glavom. Duvam po cijele dane, growam i ništa mi ne fali :D.
 
Poslednja izmena:

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
ma nista badi, ostani doma i uzivaj gdje jesi...ako odes, izgubit ces manje vise privilegije growat.
moze se vani, ja vec 3godinu zaredom uspjesno neuspjesno, i to automatike.pred mrak obilazak
uhh, kako bizzo prica ja onda imam srece, u zadnja 2 mjeseca 3puta me zaustavili kad sam isao s posla i pitali samo jesam li pio alk a prije toga nikad.
akciju radi korone su mislim imali kad je poceo 4val
navijamo za olafa
slazem se, prijava i na njemacku banku isplata obavezno ali osobno ja bi izbjegavao "nase"firme nego direkt u njemackoj firmi ako se odlucis.
da nisi CNCmajstor
 
Poslednja izmena:

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
posto sam zadnje 2god u produkciji, isto s masinama radim, mislim da bi imao barem 3500-4000 iljade.
neznam koliko su ti ovi ponudili ali nedaj se izveslat.al nema tu sta, prilikom potpisavanja ugovora dogovori se placa brutto i sve je transparentno.
bed je jedino sto si neozenjen, znaci bio bi klasa1 kojima najvise uzimaju poreza.
imas dobro trazeno zanimanje, vidi sad savjet..
otiđi, nemas sta izgubit, uzmi pare kroz 5-6 godina ili duze i zaradis za penziju.
a i tu pricaju nova vlada socialdemokrati i zeleni da ce nagodinu se legalizirat i moc imat do 2biljke, meni taman za svaka 3mjeseca.
eto, moci ces i growat:)
uostalom neka ti daju savjet i druge "svabe"ne samo ja
verstehen