Nemam snage da ju uberem :-(

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Tolko sam zavolio svoju biljèicu o kojoj sam brinuo svaki dan, da ju sada kada je zrela nemogu ubrati, NEMOGU JU UBITI, kvragu. To mi je kao da moram ubiti vlastitog psa s kojim se igram svaki dan i koji mi je ono, znate veæ... idu mi suze na oèi, èovjeæe koje ja probleme imam. :( :roll:
:watch_plant:
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Vidi ovako brate :D Smrt,tj. prekid Života jednog tijela (ne Življenja opæenito) ne mora bit nužno loš. Biljka je taj inteligentni i osobito vrijedan sklop kolektivnog mentaliteta èija je, izmeðu ostalog, svrha i davati, te pružati. One su taj most, ta pružena ruka Majke Prirode koja nam se nesebièno podava kako bi svojevoljnim izborom ostavili tu vezu i postali Jednim, dualistièki cjelovitim. One imaju tu moæ da nam budu suputnici u našemu Životnom fragmentu neprekinutoga Lanca Postojanja i zajedno u vezi da pridonesemo samoj spoznaji, da nam budu saveznici i uèitelji o nama samima kao i o Zbilji u èijoj smo Struji i Tijeku uronjeni i u kojem Bivamo. Tek tada mi postajemo potpuni, ispunjeni, velièanstveno znaèajni, i spoznajemo i primamo, pritom se njima i proživljavajuæi i samo-kreirajuæe nadopunjujuæi oplemenjujemo, i sam naš potencijal i njegova sveta Datost nam bivaju kristalno jednostavno: dani. Biljka ne može ispunit sebe bez nas, a mi ne možemo ispunit sebe bez nje. Tako da, sama smrt tvoje biljke ne bi bio ujedno i prekid njenog Življenja i gašenje njenog plamena Životne Energije, veæ bi ti ona sama zahvalila (kao i ti njoj naravno) i svu svoju snagu i moæ spoznaje i nauèenog Vjeènog znanja bi ti podarila i u tebi ostvarila.



Ne dopusti da njen kraj bude nesvrhovit. Dopusti da jedni drugo u sebi ostvarite.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Hvala doors, potaknuo si me na dublje razmišljanje, i shvatio sam da tvoje rijeèi stvarno imaju smisla, a na slièan naèin i ja inaèe promatram svijet, samo, ipak su tu osjeæaji kad se zbližiš s nekim/neèim...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Nikakvo hvala nemoj spominjat. Samo izvršavam svoju dužnost kao Biæe.


Znam da se stvori odnos, kako i ne bi brate, posadiš malo sjeme od nek milimetara i eto za pola godine biljka, živo Biæe s kojim si provodio Vrijeme, prièao joj, dodirivao ju, dok te ona svojom prisutnošæu, Življenjem i rastom nagraðivala, uzroèno-posljedièno ti zahvaljujuæi svojom Ljepotom za uložen trud. I zato moramo i kao Biæa završit taj proces, oprostit se od jednog oblika kako bi se doèekali i susreli u drugom. Moramo proæ tu patnju kojom se sprovodimo i vežemo za Trenutnost i shvatit kako nemamo to pravo da stojimo na putu same Zbilje i svrhe. Zato, u našoj kulturi i imamo ritual opraštanja koji je duboko Emocionalan, a opet, Istinski nužan.


Poprièaj malo s njom, objasni joj, kaži joj o sebi, otvori joj se i podari joj Srce... ona æe to Osjetit. Tu neka nikakve sumnje ili dvojbe. Zahvali joj za Život kojim ti je obogaæivala tvoj vlastit Život, za svo tu radosno Vrijeme i pruženu Sreæu. Kad budete spremni...krenite korakom dalje...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Tražio sam utjehu i riješenje, nisam se previše nadao, ali doors mi je to ostvario.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
I ja imam slican problem..popricaj s njom iskreno shvatit ce i ja tu imam jos jedno pravilo ne ubijam biljku ako nije dala potomke onda joj je lakse objasniti... ako nemozes ni onda zovi kojeg frenda da je eutanazira i neka to bude brzo da ne pati :) kad sam ubio prvu biljku plakao sam sat vremena s drugom je bilo lakse...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa pisali smo dosta kako je moguèe saèuvati biljku,doduše ona èe biti koristna za klonove...možeš se njom družiti još nekih 3-4 godine brez problema.Naravno pod režimom svetlosti 24h
 
05.09.2006
0
1
0
Postovanje
Pozdrav
svima

ovde ta4no sam mislio da podelim jednu dilemU u Umu?

Da li boljke treba mu4iti?

Jer zaista se podobre kad ima zabijesh neki ekser?
Prosto kao i ljudi muka ih 4eli4i!

Mozda.

:)
m
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Nemas snage da je uberesh??
Danas dolazim doma i vidim da mi fali jedan list pri vrhu, neki pametnjakovic mi ga je otkidao, tako da su oni listovi koji se granaju na tom katu omlohavili
:evil: :evil: :evil:

Koji bi idiot brao jebene listove jadnoj biljci????
Btw danas mi je baba bila doma pa je mozda ona, ali zashto????
Tako mi ju je zao vidjeti onako otrgnuti, evo kako je izgledalo, ujutro nisam primjetio da nishta fali, a popodne sam vidio neshta crno na grani, a lista nema, onaj dio gdje je nastala ozljeda je pocrnio,
molim vashe forenzicko misljenje o tome prije koliko je sati list UBIJEN!!!
 
05.09.2006
0
1
0
e koliko sati zavisi kolko je jaka biljka ja
sam jucce zaboo po cackalicu u mzjake da vidim sta ce da budu u stabljiku naravno izvinio sam im se
jer je u nauccne svrhe
:)
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ako sam ja pravilno razumeo:pitate dali je to istina,da ako muèiš biljku dobiješ više kristala...

TO NIJE ISTINA!!!!!!!! biljakama samo treba dati sto optimalnije uvete...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.