nemogucnost zalivanja i prihrane

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.03.2010
36
0
0
41
prijatelji treba mi vas savet. gajim outdoor, domacice su u pitanju. do sada sam biljke redovno zalivao i prihranjivao i super su napredovale, sative su, po 2,5m. zemlja je peskovita crvenica. zanima me da li bi mogle da opstanu u zivotu ako ih od sada do branja ne budem zalivao i prihranjivao, i koliko bi mi uticalo na kvalitet i kolicinu roda? postao sam paranoican po pitanju odlazaka na site, jer su neki momci u kraju popadali. molio bih brz odgovor, hvala.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Jednostavno moraš zaliti ako je potrebno,moraš znati kavo je stanje te zemlje,koliko "drži vodu".Znaš da bez vode nemože preživiti,nebi ni ti.Pripazi ti na sebe uglavnom.I ako ti je mjesto sigurno,na to si trebao voditi računa ranije,i ako imaš 1-2 biljke mislim da nikad nije problem zaliti,termosicu od 5 litara uvik možeš šetnjom nositi sa sobom,i jednom u tjedan "slučajno" naiči na biljke:icon_lol:Šta ih više imaš više si u opasnosti,meni bar logično.Polako:)
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
dobro zali i stavi kartona na zemlju oko biljke i po tom stavi još malo zemlje da prekreš karton i to sve još prekri kakvim travkama da bude sve zeleno i naravno karton isto namoči tako da nemaš potrebe zaljevat 15-ak dana iako je korenče sigurno pola metra u dubinu otišo
ako je situacija zeznuta potrudi se to obavljaš dok svi spavaju

pamet u glavu i sretno
 
21.03.2010
36
0
0
41
ima ih 15ak komada. za toliko bilja mi treba bar 20l vode, tj ja toliko mogu da stavim u ranac i da iznesem na site. imam oko 3 km pesacenja uz brdo sa svim tim teretom. ispada mi dusa kad idem da ih zalijem. biljke su dobro skrivene, jedino sto se vidi prvih 4 5 m staze kuda ulazim da je bas utabano. cime da prikrijem tragove, a da ne bude bas uocljivo?
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
hmmmmm
baš nije pametno ako su sve na istom mjestu, za tragove nešta iskemijam ili promjeni put do biljaka da pomču travke ponovo rasti a mogu one da prežive i mjesec dana bez vlage samo učini kak sam reko u prethodnom postu
 
14.08.2010
46
4
8
35
Navodno je čak poželjno ostaviti biljke 15-ak dana prije berbe bez vode jer u tom periodu boreći se za život luče veće količine THC-a, a to ti je naravno u cilju jer ćeš imati veći procenat THC-a, a time i bolju ganju ;)
Ipak pokušaj još par puta zaliti...ili prizivaj kišu :D
 
21.03.2010
36
0
0
41
nisam u mogucnosti da promenim putanju jer je sa svih drugih strana ostruga, trnje vrzina, preko 4m visine.
e to za prizivanje kise nije losa ideja, kao indijanski vracevi u filmovima, napurnjam se kao zmaj, obujem mokasine, uzmem daire i da igram oko vatre :))))))))
znate li da su indijanski vracevi stvarno koristili kanabis u toku rituala prizivanja kise, i u mnogim drugim, da bi pali u trans
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
I ja ću uskoro imati problem jer neću moći biti u mogućnosti zaljevat i prihranjivat.
Biljke su vani posađene, za sad fenomenalno napreduju.(oko 40-50cm) E taman nekako kad počnu cvjetat ja moram ići raditi na nekih mjesec i pol dana i neće me nikako biti u blizini.

Planiram ih dobro zaliti prije odlaska, pa karton oko njih i sve kako preporuča kolega Svetilist.
E ovako imam podosta vermikulita, pa sam mislio da li bi bilo dobro otkopati dobar pedalj oko biljke i usipat vermikulit pa na njega ponovo zemlju i dobrano zaliti. Jel ima netko ideju kako iskoristiti taj vermikulit na najbolji način.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
golub mira je napisao(la):
I ja ću uskoro imati problem jer neću moći biti u mogućnosti zaljevat i prihranjivat.
Biljke su vani posađene, za sad fenomenalno napreduju.(oko 40-50cm) E taman nekako kad počnu cvjetat ja moram ići raditi na nekih mjesec i pol dana i neće me nikako biti u blizini.

Planiram ih dobro zaliti prije odlaska, pa karton oko njih i sve kako preporuča kolega Svetilist.
E ovako imam podosta vermikulita, pa sam mislio da li bi bilo dobro otkopati dobar pedalj oko biljke i usipat vermikulit pa na njega ponovo zemlju i dobrano zaliti. Jel ima netko ideju kako iskoristiti taj vermikulit na najbolji način.

Vermikulit mjesas sa zemljom jos dok je zemlja u pripremi.Znaci kolicina vermikulita ovisi o kolicini zemlje.Bojim se da bi na nacin (od oka) mogao biti katastrofalan;)