Nemucite zivotinje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
:spcartman:


edit:

samo da kažem kako mislim da se nebi trebali prepucavat ljudi koji imaju djecu i oni koji nemaju,to su dva različita svijeta osjećaja,oko toga šta bi napravio psu da ti izgrize djete....pa naravno,da je i moj neznam kako dugo,na uspavljivanje....
jer nemože mi neko ko nema djece reć kako on to razumije i te fore,a i uspavljivanje i nije mučenje kaj ne,naspram mučenja i posljedica koje je ostavio,karikiram,na mom djetetu....mislim da bi i vlasnik svog psa,ako nedaj bože napadne neko djete,trebao uspavat jer ljudi ubijaju i za manje stvari.....nadalje nisam nikako za mučenje životinja ali kako da ulovim ebenog štakorčinu a da ga ne ozljedim,ili muhu i komarca,morao bi i u ribolov prestat ić ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roower and opa cupa

ceebeedeebeedoo

Aktivan Član
22.03.2013
63
21
0
PowerSeed je napisao(la):
i naravno bilo bi pozeljno da ovo potkrepis istim naucnim referencama, mislim da bi bilo fer, ako si vec raspolozen da pomognes ekipi, nesto pozitivno savetujes, daj argumente pa da svako moze da odluci ovo ili ono za sebe po tom pitanju
cak se ni sam autor dijete (Peter D'Adamo) se nije potrudio da iznese cvrste dokaze njegovog rada (jer ne postoje, naravno)

http://en.wikipedia.org/wiki/Blood_type_diet#Research_evidence


pokusacu detaljnije o ishrani cim budem imao vremena, a sto se tice mesa evo malo stiva, pa neka neko argumentuje suprotno
http://michaelbluejay.com/veg/natural.html
http://www.adaptt.org/Mills%20The%20Comparative%20Anatomy%20of%20Eating1.pdf
 

ceebeedeebeedoo

Aktivan Član
22.03.2013
63
21
0
malo pocket filozofije:

"Vegetarianism serves as the criterion by which we know that the pursuit of moral perfection on the part of humanity is genuine and sincere."
Tolstoj

"As long as there are slaughterhouses, there will be battlefields."
Tolstoj

"Truly man is the king of beasts, for his brutality exceeds theirs. We live by the death of others: we are burial places! I have from an early age abjured the use of meat, and the time will come when men such as I will look on the murder of animals as they now look on the murder of men."
Leonardo da Vinci

"Nothing will benefit human health and increase chances for survival of life on Earth as much as the evolution to a vegetarian diet."
Albert Einstein


“For as long as man continues to be the ruthless destroyer of lower living beings, he will never know health or peace. For as long as men massacre animals, they will kill each other. Indeed, he who sows the seeds of murder and pain cannot reap joy and love.”
Pitagora
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xx_tani

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
58
Svica
m a n d o r je napisao(la):
:spcartman:


edit:

samo da kažem kako mislim da se nebi trebali prepucavat ljudi koji imaju djecu i oni koji nemaju,to su dva različita svijeta osjećaja,oko toga šta bi napravio psu da ti izgrize djete....pa naravno,da je i moj neznam kako dugo,na uspavljivanje....
jer nemože mi neko ko nema djece reć kako on to razumije i te fore,a i uspavljivanje i nije mučenje kaj ne,naspram mučenja i posljedica koje je ostavio,karikiram,na mom djetetu....mislim da bi i vlasnik svog psa,ako nedaj bože napadne neko djete,trebao uspavat jer ljudi ubijaju i za manje stvari.....nadalje nisam nikako za mučenje životinja ali kako da ulovim ebenog štakorčinu a da ga ne ozljedim,ili muhu i komarca,morao bi i u ribolov prestat ić ;)
slazem se,
mislim da bi svaki ,,odgovorni covijek,,koji ima psa,,na vrijeme sa tim psom trebao poduzeti odlucujuci korak kako bi se takve tragedije sprecile,,,obuke pasa i vlasnika psa su u svakom slucaju korisne,,,mnogi imaju pse zato sto je mozda cool imati ogromnog opasnog psa,,i tu nastaje problem,,ako ne postoji dovoljno znanja u odgoju ,,cesto se takvo nesto i desi,,pas ugrize nekog i onda je pas kriv,,a u biti,,glavni krivac je vlasnik,,trebaju svi biti sankcionirani kad se tak nes desi
zato i jesam za to da se takav vlasnik jednostavno tuzi kazni,,,

,trebali bi zakonom donijeti pravilnik kojim bi se jasno istaknulo da svaki pas mora proci odgovarajuci trening.vodzenje i drzanje pasa,,to ne da bi koristilo samo psima,,da budu onakvi kakvim ih mi zelimo susretat na cesti ,nego bi potaknulo i i svijest svih onih koji se odluce imat nekog psa,da to nije danas kao prije sto god,,dzukca na lanac,,i da vidis kak je ostar,,a u biti psima treba netko skime ce zivjeti u jednom coporu,,nekog tko ce ih vodit po ovom svijetu,,sa pozitivnom energijom,,koja automatski prelazi i na samog psa. najbolje mi je kad ljudi pricaju sa svojim psima,,,pa kad im tek pocnu objasnjavat zasto i zbog cega,,,mislim da dalje nemoram pisat,,pas je pas,,i ne razumije tvoje rijeci,,,on moze samo tvoju energiju poprimit i tako reagirat,,
,ja sam mislio cijeli zivot ,,posto sam uvijek imao psa da znam sve o odgoju ,,ali ,,,,grska
tek kad sam se odlucio posjetiti takav jedan trening,,,tj kurs,,,postalo mi je jasno kad i gdje se prave najvece greske u odgoju,,