Neo-folk, Darkwave i slično

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Čuo sam nešto sitno od ove glazbe i jako mi se svidjelo a dugo vremena se mučim i nemogu nikako ništ nać za skinut s neta a nije nešto popularno da bi mogo ovako nabavit.žNisam još nikog upozno ko tak šta voli.
Pa ajd ak neko ima nekih linkova odakle bi mogo skinut bilo što tome slično
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Čudim se da nikog nema ovdje tko je u tim krugovima
Ma nemogu skontat taj neo-folk jednostavno neznam kak bi se izrazio ne mogu točno pohvatat tu glazbu pa ako je netko informiran molio bi da me malo uputi
Eo trenutno mi se skida diskografija od death in junea
Što se darkwave-a tiče tu sam se snašo tako tako ali ne bi se ljutio ako bi neko imo nekih preporuka ili još bolje linkova jer je teško nać te glazbe a stvarno je zanimljiva.

E da i ako ima tu nekog tko industrial voli dobro bi mi došle upute i tako malo, dosad sam slušo najviše dj doisex-a o dobar mi je dosta ali nebi škodilo još šta čuti
 

sepia

Banned
Banovan
30.11.2007
4
0
0
42
Ovisi koju vrstu neo folka voliš...
Ja sam do sad skinuo hrpu neofolk bendova ali isto tako ima još hrpa koju bi volio skinut
ali nema linkova. Ali mislim da većinu možeš skinut preko nekog peer to peer programa.
Inače meni su za sad ovi bendovi favoriti tog žanra:
Tenhi, Neun Welten, Current 93 i Graumahd .
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Pa evo skinuo sam diskografiju od death in june-a ali nisam još stigo poslušati a imam od der blutharsch-a sve ali mi se i ne sviđa baš jer većina što sam ovako preletio liči na totalno minimalan dark ambient
Recimo bend hedningarna je počeo kao folk skroz a onda su lagano u neo folk počeli koristiti loopove i tako oni su mi super.
A sad ću poslušat ovih što kažeš a za ove current 93 sam već milion puta čuo ali ih nisam skinuo
 
08.12.2007
6
0
0
36
Šaman Šandor je napisao(la):
Čuo sam nešto sitno od ove glazbe i jako mi se svidjelo a dugo vremena se mučim i nemogu nikako ništ nać za skinut s neta a nije nešto popularno da bi mogo ovako nabavit.žNisam još nikog upozno ko tak šta voli.
Pa ajd ak neko ima nekih linkova odakle bi mogo skinut bilo što tome slično

pre svega ako imas dobar net, skini prog zvani Ares. . . jako dobar downloader za muziku,video,slike. . . ima chak i browser i chat . . . a sto se tice darkwave poslusaj minimalni diary of dreams ,nema dan dva kako sam ga skidao s neta. . . dobar je skroz, a i kolje s lirikama . . .
 
27.12.2007
13
0
0
36
zdravo. usudio bi se reći da sam prilično informiran o navedenim vrstama glazbe, pa eto nekoliko preporuka.

darkwave

od navedenog zapravo najmanje slušam, prilično "jeftina" elektronička glazba, gotičkih korijena. dakle mračne depra teme na plesne podloge. ne bi baš preporučio. relativno zanimljivi bendovi su the cruxshadows, blutengel, diary of dreams. al ima ih stvarno hrpa...

industrial

veoma raznoliki genre, najbolji je onaj stari, old school, tipa throbbing gristle ili coil. zapravo bi prvenstveno preporučio coil kao jedan od najboljih bendova uopće, i veoma pogodan za kombinirati sa... hm.. raznolikim supstancama :D imaju hrpu albuma, pola ih je više ambijentalno-psihodelična, a druga polovica ima više pjevanja i eksperimentiranja i noisea. od prve skupine preporučujem skinuti musick to play in the dark, volume 1 i 2, a od druge skupine npr. horse rotovator. idealno za početak.

neofolk

dakle ovo se razvilo iz industriala, sve više popularno ovdje u hrvatskoj. isto je dosta raznoliko. stilovi su npr martial (borbene teme), ritual (neki kvazisotonizam i te fore) i recimo neka mediteranska varijanta. bendovi su dosta kontroverzni jer većina koketira sa fašizmom i takvim stvarima. preporuke: od martial industrial neofolka tu su derniere volonte (prerade raznih fašističkih koračnica, možda zvuči odbojno ali super zvuči) ili npr der blutarsch i ordo rosarius equilibrio. sotonističke baš i ne slušam al recimo teatro satanico je oke, možda malo zamorno. mediteranci su prilično dobri, tu su glavni bendovi o paradis i novy svet, eventualna zamjerka je što su pjesme većinom na španjolskom pa je moguć problem jezične barijere kod slušanja.

eto to je ukratko, ako nekog zanima detaljnije, slobodno nek pita. :)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
MA od darkwave ja slušam sopor aeternus i ima mi black tape for a blue girl pokoju dobru pjesmu i ima tu još tak bendova ali nikako ne taj elektro plesni darkwave i općenito te gotičke dance fore ne volim
 
27.12.2007
13
0
0
36
za ovaj black tape nisam ni čuo, al ništa čudno pošto ima hrpa takvih bendova, a svi su isti više manje. :) nego, sjetih se sad bendova poput cocteau twins i this mortal coil. to je isto po nekima darkwave, makar nije plesno. uglavnom prilično su dobri, ethereal female voices i te šeme.
 

Anarhoster

Aktivan Član
22.10.2007
100
8
18
45
Moj frend dosta sluša taj neo-folk pa malo i ja poslušam kod njega. Nema meni do panka, al mogu i ovo poslušat. Uostalom, dok njemu ne uvedu adsl, ja mu skidam mjuzu pa sam mu tako u zadnje vrijeme skinuo: Ataraxia, Elijah's Mantle, Nothvs Filivs Mortis, Von Thronstahl i Inkubus Sukkubus, al mislim da oni nisu toliko neo-folk.

Uglavnom, da, posluša se i nema se ništa protiv. Pa nisu cajke.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Evo naišo sam na neki prilično možan neo folk bar mislim da je to, jako minimalno ali predobro

[YOUTUBE]gfeCkK20w98[/YOUTUBE]

joj ne mogu nać onu zagradu na tipkovnici da napravim embed video nek modeartor neki ak naleti to riješi

edit [brain]
AltGr+F AltGr+G
ili jednostavno klikni na
youtubevr2.gif
dok pises post
:drink:
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Evo da malo oživim ovu temu
Sad naišo na netu i slušam evo 4. pjesmu i zasad mi se sviđa pa eto jedan albuma darkwavea ako neko hoće. Ženski vokal operni i glazba dosta onako nježna, gudači i klavir
Kod:
http://rapidshare.com/files/152326545/Stoa.rar

He vidim gore da mi se Der Blutharsch nije sviđao lego je on u međuvremenu na svoje mjesto sada ga znam počesto slušati

E da zaboravio sam totalno na pas, evo šifra je mp3db
 

RosieLee

Aktivan Član
28.09.2008
69
1
0
38
da i ja dam svoj doprinos... odličan francuski dvojac Derniere Volonte. odlični, pastoralni, moćni, gromki glas uz skoro-pa-tantričke bubnjeve... toplo preporučam :) bili su u jabuci prošle godine, i bilo je odlično. i afterparty u kolažu je isto bio genijalan. i frontmen geoffroy ima pregenijalne čizme iz drugog svjeckog rata... Mnoge ljude smeta šta ti neofolkaši briju na fašizam i nacizam... mene baš briga šta oće reć, sound je odličan.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Mah ja iako ideološki totalno suprotan od nacizma i fašizma premoćan mi je cijeli taj imidž i svi osjećaji koje veže uz sebe
 
18.01.2011
6
0
0
30
u neofolk se ne razumem preterano, ali mi na pamet padaju Faun, Omnia i slicno... iako mislim da nisi na to mislio xD darkwave mi je nesto blizi jer je blizak mom omiljenom zanru, ali je nenormalno sirok i difuzan pojam... Sopor koji vec slusas je gotivan, Cocteau Twins su popularni iako ih ne podnosim, onda Neva - francuzi, tripozna stvar, Frozen Autumn... na prvom mestu slusaj Clan of Xymox i Xymox :D ne znam hoce li ti se svideti ali meni su na vrhu liste :D