Neodlucan - savjet dobrodosao !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.04.2020
13
7
3
Strain: 1. Critical Poison FAST Feminised
2. Crystal Candy F1 Fast Version Feminised
3. Cream Mandarine FAST Version Feminised

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, High Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji: VIPARSPECTRA V450 REFLECTOR ILI Mars Hydro TS1000 Quantum Board

Snaga svijetla u vegetaciji (W):

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): VIPARSPECTRA V450 REFLECTOR ILI Mars Hydro TS1000 Quantum Board (Bloom)

Nutrijenti: SAVJET (neki kit)

Ostala oprema: Box : 1mx1mx2m
Vent izlaz: Ventilator VK100 - sa dimerom ( lupa previse )
Vent ulaz : kupaoniski (neznam model)
2x mini vent za cirkulaciju
1x Filter Primaklima PK100 (360 m³/h)
1x IONIZATOR oneConcept St. Oberholz Office A - ionizator i ventilator, pročišćivač zraka

***Muka u startu
Znaci imam problema sa Mirisima te mi je poanta ovog Growa odradit sto manje mirisno nije problem ulozit novac u opremu :)
Imam sve osim ledica te trazim savjet koje uzet, isto tako me zanimaju vasa iskustva s mirisima karboncima te mirisnim ionizatorima zraka dali to radi dali pomaze ...
 

Atox

I belong in hell
11.03.2017
507
1.156
163
Кингстон, Јамајка
Nemam iskustva sa indoorom ali evo odgovoricu ti prvi. Filteri funkcionisu, ne bi ih koristili za dzabe, sad ne znam koliko i kako, da li se to menja, ali funkcionisu... Sto se svetla tice, verujem da ce svi da ti preporuce full spectrum panele jer kazes da ulaganje nije problem :D
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Jucer si se registrirao i vec postas novu temu ::poguzi:: a na forumu toliko puta objasnjeno uzduz i poprijeko. Samo par tema trebas procitat i sve ce biti jasnije.
pocni ovdje:

https://www.vutra.org/forums/unutrašnje-uzgajanje.23/

Ako ti se ne da citat evo ja cu ti rec par ''pametnih''. Ne treba ti ubacivanje zraka. Carbon filteri su zakon. HESI starter pack ti je izuzetno dobro gnojivo i jednostavno za koristit. Sto se tice svjetla ja bi ti savjetovao da pogledas na aliexpresu panele sa cobovima ili na ledtech.de zeus panele

edit. mozda najbolji savjet poslje citanja foruma ti je da nades mentora
 
06.04.2020
13
7
3
@Atox hvala :)

@crnicar Pozdav i tebi odmah ti raspalis naravno :D
nebi otvartao TOPIC da ima to negdje vec objasnjeno a da nije google,
koristim pretrazivac svaki puta prije TEME> trazio sam ( MIRIS, CARBON - KARBON filter, takoder sva 3 straina, VIPARSPECTRA V450 REFLECTOR ILI Mars Hydro TS1000 Quantum Board) te nisam nasao nikoga ko je radio s tim LEDICAMA ili ti ga pretrazivac mi nije dao nikakve rezultate pri pretragi.
Sto se tice gnoiva zadnji grow je bio s hesi nisam pretjerano zadovoljan prekemijaso je to bas otrov :D
Isto tako ako mi savjetujes kobove i zeuspanele po cemu su oni drugaciji/ bolji losiji od ovih LEDOVA,
Takoder ovo nije prvi grow te sam vec stari konj a tehnologija ide svakim danom naprijed, zato mislim da ljudi koji imaju (navedene lampe ili radili sa navedenim kosticama) mogu dati puno bolji komentar nego GOOGLE di bi dosli da se vjeruje svemu na netu !
isto tako ovo je Forum a form znaci > Internetski forum je usluga na Internetu koja omogućava razmjenu mišljenja među sudionicima uporabom web preglednika. Sve poruke koje korisnik napiše i pošalje na forum vidljive su svim ostalim sudionicima foruma. To nalikuje na oglasnu ploču (engl. message board) na kojoj sudionici ostavljaju poruke. U načelu poruke na forumu mogu ostavljati i čitati sudionici interneta bez ograničenja. Sudionici su najčešće anonimni jer se pri slanju poruke na forum ne mora navesti pravi identitet. Zbog lakšeg snalaženja forum je obično podijeljen u nekoliko skupina prema temama razgovora. Jednostavnost uporabe i mogućnost anonimne rasprave o različitim temama jedan je od glavnih razloga popularnosti foruma. Za internetski forum se dovoljno služiti web preglednikom. Poruka poslana na jedan forum vidljiva je samo na tom forumu. Forum se uglavnom sastoji od mnogobrojnih kategorija unutar kojih se nalaze teme koje otvaraju i započinju korisnici. Svaka tema ima svoju diskusiju u kojoj se sudjeluje pisanjem, odnosno objavljivanjem postova. Svi razgovori/diskusije ostaju sačuvani na forumu dok ih ne obriše moderator (stvarna osoba).

Ako ko ima iskustva s tim ledicama ili strenovima a takoder i s karboncima svaka rijec dobrodosla
 

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Evo bratec



a pitanje si mogao postavit ovdje :

no hard feelings samo me izbaci iz takta kad netko tko se registrira jucer posta temu
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Kad već znaš objasniti što je to forum, evo ti link na kojem ćeš pročitati i kakav je ovo forum ;)


Da se razumijemo, nemam ja problema s tvojom temom. Ali ono, da se ne zanosiš idejom kako je ovaj forum kao svaki drugi :)

PS.
Karbon filter jako puno znači.
O ledicama slabo znam, ali ima tema na linku:

Da, tema je stara, ali i dalje aktualna. Preskoči zastarjele info, jer još se raspravlja u temi.

Edit:

Preteko me @crnicar :D
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.065
15.489
358
Kako nema o LEDu?
Viparspectra, Mars hydro, Mars ts 1000,Zeus 308xt,pa čak i ove jeftine verzije smo iskomentirali!
Gle, ti trebaš odlučit, dali bi COB, Quantum board, panel sa aktivnim hlađenjem itd.
Isto tako ako mi savjetujes kobove i zeuspanele po cemu su oni drugaciji/ bolji losiji od ovih LEDOVA,
Po tome što imaju samsungove lm301b ledica. Da si malo pročitao, išta o rasvjeti znao bi šta je COB, a šta quantum board i koja je razlika. Zeus 308xt je ima najnoviju generaciju chipova. COBovi cxb, recimo su več u svakom drugom dnevniku.
Imaš you tube i tamo možeš vidjet raznolikost i efikasnost LED rasvjete! Ali, očito je lakše, kad ti netko sve servira i objasni!
 
06.04.2020
13
7
3
hvala decki/cure da me niste bas razapeli ali da razumno ima vec dosta objasnjenog samo treba trazit , pretrazivac je malo u banani tako da scroll rijesava sve XD ovih F1 brzih nigdje za nac dnevnik pa ako ko naleti nek posalje LP

Sorry for topic and tnx