neonacisti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
11579645444374e31a9c5f18474985.jpg

Dvadeset pet muškaraca ušlo je na tribinu na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu u sredu uveče, organizovanu povodom 9. novembra, Međunarodnog dana borbe protiv fašizma. Neonacisti su išamarali nekoliko prisutnih i pretili organizatorima. Tribina je zbog toga prekinuta, ali je potom nastavljena.

Okružni javni tužilac u Novom Sadu Zoran Pavlović izjavio je da ga je policija obavestila da je na tribinu upala grupa neonacista. "Čim dobijem krivičnu prijavu od policije, preduzeću nešto. Kao organ gonjenja, obavešten sam od organa otkrivanja, to jest od SUP-a, o tom događaju", rekao je Pavlović.
Novosadska policija još nije privela nijednog od izgrednika koji su izazvali incident na Filozofskom fakultetu. Portparol Stevan Krstić je za Radio 021 rekao da su se mladići koji su upali na tribinu udaljili pre pojave policije i da je u toku njihova identifikacija i pronalaženje.

Zoran Petakov iz Antifašističke akcije Novog Sada kaže da je bio u policiji i dao izjavu, ali mu se čini da oni njih u stvari štite i da ih neće uhvatiti.


izvor: B 92

komentari?
 
S

San Pedro de Peyote

Guest
svaku vrstu nasilja nad svakim u svakom smislu.
prezirem nasilje a pogotovo neonacisticke fantazme, upravo zato sto o nacistima znam i ono sto vecinaneo-a pojma nema. drugo, premda sam aramejac po dalekom poreklu, prezirem pojam mrznja u svakom smislu.
nisam anisemit a nisam ni cionist. ja sam arhesrbin i vrlo sam srecan kad se srecuci se sa ljudima raspoznam i kinezom, japancem, hinduom, sikom, muslimanom ili evropejcem. usput imam pobratima iz plemena Chiroki...imam pobratima iz Navaho i posestru Hopi plenmena takodje... ne mogu da shvatim nacionalzam kao pojam borbe protiv nacija ili pojam borbe ocuvanja neke nacije.

ja to ne bih "pobio"...ja bih im pustio par sjajnih filmova sa sjajnom sadrzinom...recimo KOYAANISQATSI,
BARAKA, ili bih ih ostavio da prespavaju u Aushwitzu ...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Nažalost želja za dominacijom, za prevlašæu i za moæi je bila temelj nacizma koja je iz èovjeka izvlaèila samo ono što joj je on uzvraæao... Ništa drugo i ništa više...
 

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
42
Svako ima pravo na svoje misljenje i delovanje dokle god ne uticu na druge ljude. A uticaj nacizma. Setimo se samo Drugog svetskog rata.
 

dzontra

Aktivan Član
28.09.2005
68
0
0
nazalost izgleda da je u Srbiji velika vecina ljudi potpuno odlepila a ovo je samo jedan od pokazatelja...i bojim se da ima jos mnogo gorih kretena koji cekaju svoju priliku da pokazu svoj patriotizam i ostala sranja...
ZATO PALJBA ODAVDE (ko moze) ili ::tojlet
 

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
42
Nije poenta napraviti od Srbije ili od bivse YU pustinju. Postoji dobre volje naciniti ove prostore dobrim mestom za zivot. Problem su sadasnji politicari.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
problem je sto su ljudi u ex yu neobrazovani(velika vecina)
sto povlaci sve ostalo...
nemastinu bedu i glupost

Po tome nacizam (pošto o njemu sad direktno prièamo pa neæu ulazit dublje) ne bi trebao postojati u Njemaèkoj, Španjolskoj, SAD-u, Velikoj Britaniji itd.?
 

dzontra

Aktivan Član
28.09.2005
68
0
0
ne nego zbog svoje gluposti dozvoljavamo svakava sranja kao sto su politicari koji gledaju samo sebe i ovakvi ludaci (neonacisti)...
by the way neznam zvanican podatak koliko ima nepismenih u ex yu ali sam siguran da je cifra strasna i niko nema interes da te ljude obrazuje ...
vec naprotiv ...
nemislim da na zapadu toga nema,ali sigurno u mnogo manjoj meri...
nadam se da se da se niko nije nasao uvredjen jer mi to nije bila namera...
idem da ::h2o pozdrav
 
S

San Pedro de Peyote

Guest
slazem se sa drugom dzontrom... a o nacizmu znam kako rekoh sve...i mislim da nema toga sto ne znam...sta mogu kad sam teshki oblik Fetishiste na neke stvari...pa volim sve da saznam do srzhi...

ovo sto se zove neonacizam danas kod nas, je bedna smicalica istripovanih skinsa i kvazi ljoticevaca, kvazi ovih i onih, koji okrecu u svoju korist sve sto mogu, a pritom padaju u fras kad saznaju da je Srdjan Sharper jevrejin, a jebi ga zamisli, zavoleli nekad Idole i voleli Simbole u filmu Davitelj protiv Davitelja... Vi treba da pogledate film sa njim u ulozi, "ruski Eksperiment"/ Ja nista bolje tog tipa nisam gledao a da smo mi napravili. To je film u rangu sa Andaluzijskim Psom, ( Salvador Dali, Luis Bunjujel ).

to je nabijeni egoizam podstaknut kvazi patriottizmom, direktno isprovociran nemastinom i izuzetno losim stanjem u kulturi i drustvenom ponasanju. za to je kriva drzava koja se jedva snalazi da odrzhi ekonomski balans, zato sto Srbijom upravlja 15 Ekipa, a od toga 8 porodica, i to j eprijatelji moji, jedva uspelo da zazhivi, inace bi Drug Hag Milosevic ostao na vlasti dan danas.

Mnogi bi hteli da rade u fer uslovima, a mnogi Moraju da rade u svakim uslovima. U doba Tita uslovi su bili sasvim ok, ali narod se navadio da uopste ne radi, pa je po statistici, vise od 80% radnog gradjanstva bilo 210 radnih dana na bolovanju.

a to dolazi od NEOBRAZOVANOSTI duhom, od nevaspitanja, od meshanja nacionalnosti i brkanja pojmova...od mnogo cega.

zamislite jednog naduvanog neonacistu;)
 
13.02.2005
26
0
0
kOJI SU TO DEBILI

Eeeej skinsi!???Koji oni ***** traze u ovoj zemlji koja je patila od te ideologije vek!Ajde Austrija,nemacka pa cak i madjari ali mi.......
Alo bre!!!
A i ti Hortijevci?!mislim uzas!
Trebali su ako ima je to toliko bitno da se sastanu kod nekog kuci a ne tako javno so' sve kamerama!!!!!
Ma mi smo ti smesna drzava!Nesnas ko je veca budala!
Povraca mi se od svega!!!!
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
kOJI SU TO DEBILI

Eeeej skinsi!???...

Nemojte smatrat da su nacisti, èetnici, ustaše, fašisti itd. skinsi... Skins po ideologiji samoga pojma NE MOŽE biti deklariran tim nazivima (nazivaju ih bonehead)... Inaèe pokret skinheadsa vuèe svoje korijene iz Jamaice a nastaje u V. Britaniji.
RASH (Red & Anarchist SkinHeads), SHARP (SkinHeads Against Racial Prejudice) itd. samo su jedni od oblika skinheadsa.

Nažalost zbog propagande koristoljublja a ne propagande uspostavljanja objektivnog stajališta, veæina misli da su skinheadsi iskljuèivo nacisti...

Ako smatrate da Vas ugnjetavaju po pitanju marihuane i da bi se prohibicijsko-konglomeracijski osuðivaèi
kao i javnost koja biva zatoèena "slijepim vjerovanjem" njihovim dezinformacijama trebali informirat tako biste trebali primjenjivat na sebe jer to možda i sami radite...

Napisat æu jednom prilikom, kad budem imao volje i vremena, nešto o pokretu Skinheads-a...

LOVE & PEACE FOR ALL MY BROTHERS AND SISTERS
 

Oresar

Aktivan Član
17.11.2005
51
0
0
ima ih vise vrsta,od ovih koji velicaju hitlera i taj rezim do "sharpovaca" koji su potpuna suprotnost,inace taj pokret je nastao jos davno u Britaniji,ne radi nekog rasizma (na koje se sad vuku mnogi) vec jer su isti (a medu njima je bilo i crnaca) dobivali otkaze radi dolaska jeftine radne snage iz siromasnih djelova evrope i svijeta (recimo pakistanci),nakon toga se budi "skinhead" pokret (ti radnici su uglavnom radili po rudnicima,gdje je vruce i prljavo,radi toga su se sisali na celavo i od tuda taj naziv)

inace,sadasnje skinse bas i nemogu shvatit,ajd jos da im je razlog da nevole strance jel im uzimaju radna mjesta,ali da se pale na hitlera ili tako nesto sto je bilo prije puno godina,nemogu razumit,vise manje,to su sve ,mladi ljudi,koji se na neki nacin zele dokazat i to s necim o cemu u biti i nemju pojma(veliku vecinu,kada pitate neke podatke,nemaju pojma a furaju se na hitlera) i kad im prode to neko vrijeme,prekidaju s tim,ima doduse onih koji kao skinsi zive citav zivot

jebiga,ja mogu samo reci,100 ljudi,100 cudi
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
To si prepricao ono sto si procitao na linku koji sam ja postovao ::histerija ::histerija

Samo, ne znam nikoga ko ceo zivot zivi kao skins (sto si ti napisao)... obicno sa 30ak godina prekidaju sa tim, a sa 40 da ne pricam...
 

Oresar

Aktivan Član
17.11.2005
51
0
0
to sam jos davno citao negdje na internetu,sad sam te procito link koji si postavio i da ima dosta slicnosti,sto znaci da ono sto sam cito ranije,nisu gluposti a to je bila kao neka ispovjest nekog skinsa,kolko se sjecam i u biti to je on napiso,da netko je skins 5 minuta a netko cjeli zivot,ja skins nisam,pa zato nemogu tvrdit jel upravu ili nije,niti se krecem u takvom drustvu gdje ima skinsa,inace dosta sam citao o prvom i drugom svjetskom ratu,o stradanjima,o antifasistickoj borbi,o skisima,o svemu pomalo,vezano uz to,ajd recimo da me je to stivo na neki nacin interesiralo i bilo mi zanimljivo