Neonske i Fluoroscentne [CFL] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
110KN, to bi trebalo biti oko 13-14EUR, tako? Za 85W je to solidna cena. Po vataži bih rekao da imaju negde oko 6000 lm.
Ali zanima me zašto ih koristiš uz HPS. Da li u toj varijanti ideš od početka do kraja (pa ti trebaju za malo više plavog spektra u veg. fazi) ili radiš dodatak pri cvetanju. Pitam jer sam sve bliži potpunom uverenju da plavi spektar igra značajniju ulogu pri cvetanju nego što se mislilo, a voleo bih da imam što više podataka sa različitih strana.
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Box 100x50x180, Terrabrill, Plantella list, obični cink lim kao reflekt, 350m3/h td mixvent 125, posude 5l.
Prvo sam počeo samo sa HPS-om od 250W pa mi se činilo da je malo svjetla,a i velika temp.(gore 30-32, dole 25-27). Zatim nakon par dana naletim na ove lampe i napalim se sve u šes.... i odem i kupim jednu. Naravno, plavi spektar i počnu se biljke debljat i listat te sam nakon dva dana kupio još jednu i stavio HPS od 150W (radi temp.)
Sad su u 30-om danu vegetacije. U međuvremenu sam napravio zatvoreni reflektor da kroz njega ide zrak tako da je temp. pala za 5-6 stupnjeva i onda sam opet vratio HPS 250W.
Namjeravam za dan dva na 12/12 i ostavit ću bar jednu ovu od 85W jer mi se čini da svjetla nikad dosta. Odnosno, što više to bolje!
Uostalom ove HPS-ovke GROLUX također daju i plavi spk. pa mislim da nemože škoditi.:sun2:
Pozdrav svima :vb_wave:
 

brunofall27

Banned
Banovan
25.06.2008
0
0
0
30
Nov sam ovdije i ne znam puno o uzgoju. Imam neonku na kojoj pise: 960 lumena, 18 W, 8000 h, 50 Hz, G13, T8 i band light. To su svi podaci koji pisu pa ne zanimalo valja li to sta?
 
04.12.2007
19
0
0
39
Cekaj, cekaj. Ja sam se malo presao. Ucinilo mi se da je ono 960 oznaka a ne broj lumena. U tom slucaju nisam siguran kog je spektra. Potrazi jos neku oznaku, treba da ima barem neki trocifreni broj tipa 827, 865 itd. ili da pise warm white, day light itd. Ma uostalom ako nema mozes odoka da prepoznas da li je za vegetaciju ili cvetanje. Ne treba sad od toga praviti neku nauku. Znaci ako joj je svetlost skroz bela, onako kao u bolnicama, onda je to za vegetaciju. Ako je svetlost narandzasta, kao kod obicne sijalice, onda je verovatno dobra za cvetanje. Ovo su najcesce varijante neonki (827 cvetanje, 860 ili 865 vegetacija). Inace 4800 lumena ti moze biti dovoljno za neku micro grow varijantu. Pomnozi povrsinu boksa u metrima sa 50 000 i to ti je broj potrebnih lumena.
Koliko biljcica? Kolko hoces! Ma jedna ti je dovoljna.
Ako imas mogucnost uslikaj te neonke dok su upaljene pa okaci. Pozz.
 
04.12.2007
19
0
0
39
Pa dobro ako je belo belo onda je to ok svetlo za vegetaciju ali moraces da smanjis prostor. Za taj metar bi ti trebalo mnogo vise. Sa tih pet neonki mozes da odradis jedino nesto malo, tipa 20*30cm ili nesto malo vece. Takodje imaj u vidu da ti treba i neko svetlo za cvetanje, a u malim boxovima je vegetacija veoma kratka, ako je uopste i ima. Ili odradi vegetaciju, pa onda napolje. Ako hoces micro grow, razmisli o CFL-kama, to ti je jeftino i jednostavno.
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
ajde daj si malo truda i procitaj okolo malo o cemu se ovdje radi prije nego dobijes ban..iskreno se nadam da stoner ili genijo nece vidjeti ovih tvojih milijon postova.. za tako nesto imas funkciju edit.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
LIK

1. Imas miljon postova jedan za drugim, ak malo prosurfas po forumu vidit ces da drugi ljudi to ne rade pa nemoj ni ti.. radje editaj post pa ubaci dalje pitanje jer ovako zagusujes forum/topice

2. NEce ti niko odgovorit jer je sve vec odgovoreno

3. Ne mozes s 5-10 hiljada lumena uzgojit travu na povrsini od 1m2. tak da il skupi pare za lampu koja to moze il radi microgrow ili samo jednu biljku. Kuzis jednostavno se ne more uzgojit 5-6-7-8 biljaka s tolko malo svjetlosti.. Zato ak oces radit grow kak spada prvo i osnovno ti je lampa, jaka lampa. S ovim svojim ces dobit kitu a ne vrh. KUZIS?

EDIT
e vidkilla me vec prestigo sto se prve tocke tice :D

EDIT2
E sad citam postove od ovog retarda gore na drugim topicima pa covjece nisi normalan jebote zbilja
Il si rijak.. lik previse pitanja postavlja.. daj sterajte rijaka :D
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
PA druze zar nije napisao 6400K i 85W!
To je znak da ima plavi spektar i oko 8500 Lunema!
Jer neonke po 1W daju ok 100 Lumena! A 6400K ti je kao recimo 865 oznaka na neonki, upravo taj zadnji broj govori da je 6400K