Neonsko svijetlo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

aBd

06.12.2008
4
0
0
34
Kupio sam neonku danas u shopu (kontao sam HPS 250W ali kad mi rece prodavac da je komplet 125 eur odlucio sam se za kakvu alternativu :icon_lol: jbg ja sam tek student) I prodavac mi preporuci da kupim par neonki akvarijumskih i rece da su odlicne za uzgoj bilja.Inace evo gledam valna duzina svjetla je izmedju 400 i 700 nanometara a plavi,crveni i zuti spektar najvise energije imaju..... pa sada da vas pitam dali mogu ja sa 4 ovakve neonke da proguram recimo 3 biljcice do kraja ? imam dobar box fino oblozen alufolijom i stirporom na dnu (ormar manji)

inace neonka je aqua dolce philips 18w

evo nasao sam uputstvo od nekog growshopa iz amsterdama gdje se kaze da je moguce uzgojiti uz pomoc neonki .... + obicna zarulja ... sada sta vi mislite o ovome ?
http://www.amsterdammarijuanaseedbank.com/Growguides/Growing-guides/how-to-grow-marijuana-6.html
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
HPS 250 W 125 eura?
bro neko te htio spalit
il je ta lampa oblozena swarowski kristalima hehe

pogledaj malo tu po forumu pa se uputi u cijene
a mos i prek ovih shopova koji se oglasavaju prek foruma ubost hps setup za puno manje pare

za ove zarulje ne znam, al da se nekaj s tim uzgojit sigurno, al pitanje je kolko
preporucio bih ti (ko sto si i sam mislio) da ubodes hps 250W za nekih ajd uvrh qurca 70ak eura

pis
 

aBd

06.12.2008
4
0
0
34
Eh ima li ko da mi preporuci u sarajevu gdje da potrazim HPS (komplet) znaci bio sam tamo u spot na kovacicima (grbavica) i lik mi je rekao tu cijenu 125 eur.Ako ima jos gdje da se potrazi i eventualno ako znate cijene bio bih veoma zahvalan..... Pozz
 

aBd

06.12.2008
4
0
0
34
Citao sam na forumu ... vec 3 mjeseca se pripremam na forumu za unutrasnji grow :D U sarajevu je tesko doci do opreme i bio sam u vecini prodavnica.. imam jos 2-3 da provjerim.. Vecina prodavaca je nestrucna i blene u tebe kad mu kazes HPS ... neki skontaju kada kazes narijeva a opet neki nastave blejiti :) A kada se usrecis pa ti pokazu onda ti zavale cijenu da ti oci ispadnu. (i jos nesto jeli normalno da je hps 250 w ogroman ? vidjao sam po forumu da ne neke normalne velicine medjutim ovaj jedan u spotu mi je pokazao OGROMAN reflektor i kaze HPS 250w)
 

aBd

06.12.2008
4
0
0
34
bongash je napisao(la):
Pa kakve veze ima reflektor ?

Tebi treba sijalica, balast i propaljivač ... i par metara kabela, sve skupa to košta oko 70ak eura.

Kada kazem reflektor mislim na onu sijalicu za ulicnu rasvjetu :) a vidio sam da raja koristi nekakve manje.Ok ja sam pitao za komplet (sijalica palast,propaljivac) ali 125 eur je PRESKUPO. Pa ako ko iz sarajeva zna gdje se jos ima kupiti tih HPS kompleta neka javi..... Ili ako neko ima polovan za prodati pm me :D
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
evo jedne dobre stranice tu bi mogo sve informacije naci www.google.hr :)


a mislim da bi kod vas to trebalo jos biti i jeftinije nego u hr,ako nista naruci iz beograda putem interneta i pricekaj malo. . . ako ne potrazi malo mora biti negdje nemora biti u kompletu kupi sve posebno pa spajaj mozda i je zato skuplje sto je sve slozeno vec. . .
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Bezze_Sa je napisao(la):
Sarajevo (jgb, neam sad mapu, al' ko je blizu, snaći će se... :)
SPOT (pored OHR-a),
Grbavica,
...i Alipašina (preko puta "Kino Radnik")
Rasvjeta sva... komplet!

P.S. Potrudiću se da nađem tel. i www ako imaju pa ću ubaciti u ovaj post

Evo ti bezzina preporuka, ako to ne pomogne ostaje ti sistem 'snađi se druže'
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
sa ev bas saljem prijatelj iz sarajeva da mi to pogleda....e sad ja imam cfl 4x23w dvije 860 jedna 827 i jedna 865..e sad mi recite ako imam box visine 150 sirine 50 mogu li se tu uklopiti te stedne sijalice iako sam mislio napraviti nes kao plohu u njemu da se moze spustati...alu folija je za refleksiju, ventilatore nisam sredio ali ubrzo cu ...pa me samo zanima hoceli biti uspjeha sa tim sijalicama to je oko 6000 lumena i hoce li biti dobrog zelenila :)...pozz
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
sory bojs KASNO SNIMIH DNEVNIK!!!
biče, biče otog neš majku mu:rofl:
bez zeke lepo to izg. al jebbbo te taj lima
box ako misliš radit veeči i još ga nabrundat
(ako sam te brodo svatio-sory-;)
se v semu biče kume bi:vb_whip:če...!!!
...POZDRAFFF...
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
A zast nebi islo s CLF. Stavis par lampi 827 - zuto svjetlo kad pokazu spol. S 4 lampe mos oko 3 male biljke scrog.at i super. Al ostavi mamu i napravi za nju mali box 24/24 sa klonicima i jupi. A cvetajuci boks satlno punis s klonicima. I to je to.