Nepoznato sjeme prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.05.2014
10
9
3
Pozdrav,
Ovo mi je prvi outdoor grow, sjemenje odabrano od jako dobrog dima random nabavljenog prošlog ljeta na Jadranu. Bilo je 5 biljčica i jedna je preživjela (puževi). Sada ima oko 40 dana. u početku je bila u pitaru od 5 litara nekih 2 tjedna, kasnije presadjena u 20 litara. Zemlja je kombinacija Florabella i zemlje iz vrta. Omjer 70% : 30% u korist florabelle. dodajem plantelu list u vodu jednom u 10-15 dana.Pošto mi je puno zgodnije da mi je u pitaru jer mi je mobilnija, a uvjeti za grow su mi idealni (otok sa 15 ljudi bez razvijenog turizma) ali ima vjetrova koji znaju biti jako jaki mogu je sklanjati. Treba mi savjet obzirom na taj grow u pitaru, jel joj 20 litara malo? Kako ce se to odraziti na urod?
10372244_10152351451338567_1329408761184526994_n.jpg :spliff:
 
02.04.2014
52
54
18
Odpozdrav xd. , koliko vidim taj pitar / kanta nije napunjena do vrha zemljom , znaci napuni pitar do vrha i biljku zakopaj do prvih listova u zemlju , nije malo tih 20 l , eh posto je random sjeme , da nebi bilo poslije dobio sam muskica, ako imas jos menki stavi ih na klijanje , jer ce ti biti vec sanse da dobijes zenku ... a o urodu ti necu nista rec' , jer je sve do tebe, ako joj obezbjedis fine uvjete , redovno zaljevanje , prihranu ...bit' ce tu finog dima , guraj dalje , lijepo izgleda ;) srecno ...
 
14.05.2014
10
9
3
Dopunit cu kantu do prvih listova, kad sam je presadio bila je do vrha, ali se zaljevanjem zemlja "slegla". Ne mislim je presadjivati u zemlju jer mi je ovako puno lakse, a i svaki dan mi je na oku :icon_wink: . Vrtlarrr imam na klijanju jos 3 komada pa cu i njih uskoro pozabijati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: VRTLArrr
02.04.2014
52
54
18
eh super , znaci opet isti princip primjeni kao i kod ove 3 sto imas na klijanju , znaci naspes zemlju u pitare (20 l) da ti se korjen nebi' petljao u manjim posudama, ako vec ne mislis u zemlju i lagano guraj , zelim ti srecu , i mnogo sunca , tebi i svima sa foruma :) ove godine je vrijeme stvarno grozno , imam nesto domacica u sumi , pa brijem da im nije nista sa obzirom na vrijeme xd. pratim te ! ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ma samo pici,imat ces grdosiju u toj kanti.Kao sto kaze Power,nadopuni zemljom i samo ju poji vodom,kasnije malo gnojiva...ima da bude prva liga.

Edit link; https://imageshack.com/i/4bdsc01974yj (kanta od boje,cca 20-tak litara,visina biljaka od 2m40-2m90)
:D https://imageshack.com/i/fvsaksijaicaj (posuda cca 10 litara,visina biljke 1m80)
Visina naravno ovisi o vrsti biljke i vremenu kad je posađena.
Očekuj grdosiju uz pravovremeno zalijevanje i prihranu :D
 
14.05.2014
10
9
3
Zaljevanje i prihrana nebi trebali biti problem, pošto mi je biljka uz kuću i svaki je dan mogu pogledati i napraviti što treba. Za sada napreduje ko luda, raste i po 2-3 cm na dan kad ima sunca, što me jako veseli :dada Jel mi savjetujete kakvo topiranje ili druge vrste treninga? Ja sam mislio da je pustim i dodajem plantelu (list, pa cvijet kad pocne cvijetanje) pa da vidim što će mi Majka Priroda podariti

Inace sad je visoka točno 40 cm
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ma daj iskopaj poshteu rupu..cca 30lit...dodaj josh malo kupovne zemlje-kvalitetnije..npr. terra magma..i pazhljivo presadi u tu rupu..
nadji lokaciju na kojoj che imati najvishe sunca...a da je sklonjena od pogleda...i...u 10mj. chesh se pitati shto sa tolikom vutrom..
mislim..imash idealne uvjete za outdoor...ne vidim razloga da ju drzhish u posudi/pitaru...a visinu mozhesh kontrolirati treningom tj..potrazhi LST termin na netu ( na youtubeu imash preko 100tutoriala )...i rijeshio si sve probleme...stavi puzhomora oko biljke..ili shto je vech sada aktuelno kao repelent za puzheve ( pitaj u agrariji )...
i..ostaje ti samo moliti Boga..da je ta..jedna prezhivjela..zhenskog spola...
sretno

( ljubomorna sam na tvoju lokaciju i takvu moguchnost outdoora...)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić
14.05.2014
10
9
3
Vještice, znam da su mi uvjeti idealni za zabijanje u zemlju, problem je taj što kad mene nema o imanju se brinu ljudi koji to ne smiju vidjeti, a vole njuškati okolo :D Uglavnom da ne objasnjavam sad, kanta mi je za sada najlakše i najsigurnije rješenje.
 
02.04.2014
52
54
18
Odradi LST , topitanje ti nebi' preporucio jer je to stres za biljku ,a random je sjeme da nebi dobio muskica ili hermija ;) ,bar ja tako radim ;)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
ma slobodno topiraj,trebao si već početi,ionako ne mora značiti daće biti ženska biljka ...zato random uvijek nekoliko komada :D ičuvanje od puževa,hehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smoky69

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
pa stavi ju malo van imanja-ako je otok toliko pust..
hahhah.ako ti ljudi koji njushkaju rade za tebe...vjeruj ..jedva odrade ono shto treba..sigurno neche i oko imanja njushat/radit..dosta je cca 100m.van ograde da stavish..medju neko raslinje..ali da dobija sunca..
 
14.05.2014
10
9
3
Pozdrav,
nije me neko vrijeme bilo ovdje, pa da napisem sto ima novoga....raste dobro, topirao sam je prije tjedan dana, onako da probam......zalijevanje ko i prije, svakih 4-6 dana i plantela svakih 10-12 dana. Na 2 lista imam neke pjege, zanima me jel znate od cega su? P5280001.JPG P5280004.JPG P5280005.JPG
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Može biti od ph vode ako zalijevaš direke iz pipe ...tako se i meni nešto slično pojavljuje.
No,ne sekiraj se ...ima lisne mase poprilično već ... mantramo da bude cura :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: indy