Nepoznato sjemenje, bez opreme. Avantura počinje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
27.08.2014
48
61
18
Poštovanje!
Član sam ovog divnog foruma već duže vrijeme i konačno sam se odlučio prestati čitati o rastu biljaka i baciti se na posao. Dvije unknown i dvije posebne.jpg
Sjemenke koje sam pronašao. Za dvije nisam siguran podrijetlo, a o drugim dvijema mislim da bi trebale biti automatici. Ali sam planirao zasaditi od svake po jednu da bih provjerio vrstu. Sad, pripremljene su salvete i iskuhao sam vodu kojom bi zalio da proklijaju (samo najbolje za moje bebe). Sa e-bay -a sam naručio ovu stvarčicu. Uz mene trenutno su 2x 26w 1800lumen 3000k i 2x 24w 15300lumen 6400k fluorescentne žarulje s kojima mislim isporučivati svjetlosnu energiju biljkama u početku. Što predlažete za daljnju nadopunu? Također zemlja je spremna, još uvijek zapakirana. Mislio sam ih zasaditi u veliku posudu odmah kada proklijaju, ali ako vi kažete da bi bilo bolje prvo u malu, onda bih ovako Presadnja.jpg
jer se bojim dirati korjen.
Eh sada, dali gdjegod griješim?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Pa odmah u veliku sadi ak imaš i ak ti se neda presađivati. Ne kužim to tvoje "iskuhavanje" vode niti me zanima odakle si tu glupost izvukao. Kako je počelo dobro da nisi prvo skuhao i sjemenke, nek ti je sa srećom.
 
27.08.2014
48
61
18
Kod nas je voda dosta loša. Gadna je za pit i miriši. Ne volim ju takvu ni sam pit, pa ju nisam takvu dao ni biljci.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Piše bez opreme,dakle nema boxa? :D sretno

P.S. Ovaj kinez šta si naručio preko ebaya ne čita ništa kako treba,moj je zavrsio u smecu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Piše bez opreme,dakle nema boxa?
opet bi bilo ok da napise gde planira to drzati, tih 100w fluo cevi bez ogradjenog prostora nece bas biti ucinkovite. i kakav savet za nadopunu dati ako nemamo predstavu o prostoru, tek tako u sobi nece ici. + zemlja ne raspakovana... koja zemlja. uostalom, postoji uputstvo kako otvoriti i voditi dnevnik pa bih zamolio autora da se toga malo drzi https://www.vutra.org/threads/važno-kako-otvoriti-i-voditi-dnevnik-uzgoja.13310/
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Upravo tako,postoje neka pravila za vođenje dnevnika.
Ovako ćeš imati prvih 5 stranica pitanja i nagađanja i nitko te neće pratiti dalje,to jednostavno zamara.

Sretno do kraja ;)
 
27.08.2014
48
61
18
Ispričavam se, veličina growboxa nije određena jer nisam siguran gdje da ga postavim. Prostorija za koju sam siguran da će biti dovoljno topla cijele zime ima sjebane dimenzije.
Dimenzije koje meni najbolje odgovaraju su 25cm/30cm/3m (šir/duž/vis), ali razmišljam o alternativama gdje bi imale više mjesta. Još neka potencijalna mjesta gdje bi im bilo toplo su 50cm/40cm/60cm i 80cm/25cm/115cm. Planiram uzeti još rasvjete, ali tek kada od vas čujem što je dobro i što je isplativo. Zemlja je FloraFin univerzalni supstrat 10l (nisam mislio da je to toliko bitno, nadam se da je sternilna. Meni je zemlja.... zemlja, nemojte zamjerit).
Box sam planirao od kartona, obložit ga stiroporom i alu folijom sa unutrašnje strane, pa sad vi raspalite ako je štogod krivo ili možda loše
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ništa nevalja, moj savjet ti je da čitaš jer sve što si nabrojao ne da je pogrešno nego je užas, a vidi se da nisi niti jednu temu pogledao osim ove svoje.
 
27.08.2014
48
61
18
Ah, sad vidim svoje greške. :upiii: Ali vidim i kako ih ispraviti. Puno vam hvala.

Dali mogu obrisati thread i započeti novi kad se malo bolje izorganiziram?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.