Nesto jede moje biljke pomoc!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.06.2012
2
3
0
35
malo sam zakasnio sa sadnjom ove godine , i odabrao malo rizicniji sajt , e sada , danas kada sam obilazio bilje , primetio sam da su listovi neravno pocupani kao da su pojedeni od strane nekog glodara , ne verujem da su insekti jer ne vidim nista neobicno na donjoj strani listova, primetio sam ranije isto , ali na vecoj bilci posto nisam zasadio sve istog dana , medjutim danas su pojedeni i listovi na manjim bilkama od 4cm neki savet?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
puževi po noću skakavci po danu.....ako ne vidiš skakavce,prospi malo pepela okolo biljki...zaštitit će ih od puževa bar do kiše
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
U zasedu,maskiraj se i čekaj...I mene baš interesuje kakva se to životinja navukla na tvoje biljke.

Bez fotografije ne može,kako da ljudi znaju ako ne vide.I ne otvaraj teme bezveze,prvo čitanje pa onda ostalo...Moj dobronameran savet,nov si.

Pozdrav dzonislave
 
17.06.2012
2
3
0
35
[h=1] IMG_20120626_020302.jpg [/h]Evo fotke ... trazio sam slicno u drugim temama ali ne znam dali bi ovo mogao da uradi neki insekt , i dali treba da se plasim kerova i macaka posto sam primetio da se neki psi motaju oko sajta , a jednom sad primetio kada sam po noci isao da obidjem biljke da se jedan puz migolji po saksiji ali ako pogledate ovu prvu biljku njoj je najvislji list pojeden dali je on mogao da se izmigolji skroz gore? ne verujem ... dali je ovako nesto uopste opasno ? i sto mi je ciniti ...


hookeru nebih otvarao novu temu da nemam ovoliko pitanja :)
previse sam zabrinut , zapalio mi se box i nisam imao druge opcije nego da ih zasadim sada , odnosno pocetkom juna ...
 

Prilozi

  • IMG_20120626_015954.jpg
    IMG_20120626_015954.jpg
    155,1 KB · Pregleda: 71
  • IMG_20120626_020326.jpg
    IMG_20120626_020326.jpg
    179,8 KB · Pregleda: 54
  • IMG_20120626_020151.jpg
    IMG_20120626_020151.jpg
    192,1 KB · Pregleda: 72
02.07.2012
19
4
0
33
Pozdrav svima ja sam novi i ovo je moj prvi post pa ako sam nešta zaj. Recite mi.

Registrirao sam se upravo radi ovoga tj. ove teme. Neki vrag proždire moje biljčice,stvar je slijedeća:
napada kad je biljka oko 30cm,buši rupe u stabljici s tim da kreće od vrha prema dolje,na korijenu izboja se može vidjeti piljevina koju je izbacio bušenjem,nakon bušenja stabljika tj. izbojak se obori prema dolje i osuši,pripremio sam sačekušu :D i uhvatio malo đubre,radi se o malome crvu koji je na jednoj strani crn,da li mu je to glava ili guza tko bi znao,ali to je otprilike opis,znači crv dugačak oko 5-7 milimetara crne glave,buši u korijenu izbojka vidljiva je piljevina i po jedna rupiva na izbojku,nakon čea se izbojak suši,a crv prelazi na slijedeći krećući odozgo prema dolje.
Ima li netko isustva s njim i ako ima kako ubiti gada????
 

JaSiniša

Aktivan Član
02.05.2012
73
1
0
46
dzonislav je napisao(la):
Pogledajte prilog 2178Pogledajte prilog 2176Pogledajte prilog 2179

Evo fotke ... trazio sam slicno u drugim temama ali ne znam dali bi ovo mogao da uradi neki insekt , i dali treba da se plasim kerova i macaka posto sam primetio da se neki psi motaju oko sajta , a jednom sad primetio kada sam po noci isao da obidjem biljke da se jedan puz migolji po saksiji ali ako pogledate ovu prvu biljku njoj je najvislji list pojeden dali je on mogao da se izmigolji skroz gore? ne verujem ... dali je ovako nesto uopste opasno ? i sto mi je ciniti ...


hookeru nebih otvarao novu temu da nemam ovoliko pitanja :)
previse sam zabrinut , zapalio mi se box i nisam imao druge opcije nego da ih zasadim sada , odnosno pocetkom juna ...

kolko sam skužio po fotkama,sve su izgrickane pomalo pa mi prvo pada napamet neki insekt s krilcima ili neki skakavac, oni sitni nebi baš tako lako napadali sve odreda,koncentrirali bi se na jednu dok ju ne dokrajče.
uglavnom, search za nekom mušicom ili mini skakavcem....to bi bio moj prvi ges, i svakak našpricaj to s nečim dok ih nije prožvako dokraja, ak napadne stabljiku, gotovo je...

aj sretno
 
11.03.2015
0
0
1
44
i ja san sada od njih 6 primijetija da mi gricka jednu nesto ali nemogu nac smrada od nametnika.poceja je glodat od vrha na par listova,neman ideju sta bi je moglo jest ako neko zna da mi kaze hvala
 
11.03.2015
0
0
1
44
primjetija san da je tema od vanjskom....auff moje su u satoru i napa mi je buble gum-a pri vrhu trazin cilo vrime i nista a bas se vidi da samo jednu nesto gricka i to lipo.pokusat cu je slikat pa cu stavit i sliku
 
25.06.2014
28
6
8
Pozdrav,trebam savjet od iskusnih nešto mi je pojelo već dvije ture od par komada.sada treće tura znači izašle su 2-3 cm i pokrio sam ih plastičnom kantom od 5l probušio rupe ali čini mi se da slabo napreduju u kanti.e sad me strah skinut kantu ali moram obložio bi s mrežicom.a sve je na polju modragalica,kosa,nafta,ocat a donesem otrov za miševe(crvene ko bobice) i sve pojedu.Dali mogu tako male biljke špricat s koprivom i češnjakom?prije nisam stavljao nikakve otrove i niko ih nije pojeo
 
21.04.2017
4
1
3
43
Znaci protiv puzeve po zemlji stavimo pepela koliko toliko a za insekte sto lete poput skakavac i drugin dinosaurusa mogu da prokuvam ZARIGU ( koprivu) i cekam da se ohladi... onda poprskam po biljci....? da li sam upravu... 1 biljka mi je vec preko metra nema veze ako je poprskam zarigom..? hvala unapred
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Znaci protiv puzeve po zemlji stavimo pepela koliko toliko a za insekte sto lete poput skakavac i drugin dinosaurusa mogu da prokuvam ZARIGU ( koprivu) i cekam da se ohladi... onda poprskam po biljci....? da li sam upravu... 1 biljka mi je vec preko metra nema veze ako je poprskam zarigom..? hvala unapred



Protiv puževa :

https://www.vutra.org/threads/stop-puŽevima-step-by-step.14137/


Možda je divljač odnesi i kraj biljke ne uz stabljiku već malo dalje stavi pseću dlaku ili pseći izmet ili se jednostavno popišaj.


Skakavci i slično :

https://www.vutra.org/threads/bio-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi.2764/


Gnojivo od Koprive

1 kg svjezih, nasjecenih kopriva potopiti u 10 lit vode i ostaviti u vodi dok gnojivo ne prestane da pjeni (oko 2-3 tjedna).
Za to vrijeme ga treba svakodnevno pomijesati drvenim stapom. Poslje nekoliko dana gnojivo od koprive dobija jako neugodan i prodoran miris i zato ga treba praviti izvan kuce, a posudu djelomicno poklopiti ili staviti neku mrezicu da bi zastitili gnojivo od upadanja insekata.

Kada pjena prestane da se stvara, gnojivo treba procijediti i razrijediti desetostrukom kolicinom vode (napomena:u nekim tekstovima ne pise da se razrijeduje sa vodom), a zatim time zaljevati biljke. Ocito ako razrijedimo mozemo gnojiti cesce tj. jednom na tjedan, a ako ne onda jednom u dva tjedna.

Takoder nasjecenim koprivama, ako ih ima dovoljno, treba pokrivat i tlo oko same biljke, sto veoma povoljno djeluje na pojacani rad organizama i na mineralne vrijednosti zemlje. Samo treba obratiti paznju da kopriva nema sjeme inace bi mogla niknuti kopriva izmedu biljaka.
I nek je posuda na suncu dok ne prestane da pjeni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.