Nesto malo ozbiljnije sada..

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.10.2010
13
0
0
32
Ovako, hteo sam da pocnem neki indoor grow (nista ozbiljno, po prvi put, samo da isprobam), i poceo sam ovako:

https://forums.vutra.org/threads/7579-Par-pitanja-oko-presadjivanja

i videcete vec u tom topicu kako se zavrsilo... Ispade da nije konoplja uopste xD

E, sad sam se odlucio za nesto malo ozbiljnije, i evo da pocnem.. Seme je od neke domacice (nepoznatog izvora, videcemo sta ce da ispadne), ali ovog puta je sigurno konoplja nikla, vidi se po rebrastim listovima. Posadio sam pre 2 nedelje, i evo kako napreduje biljka:









Po mojoj proceni, treba joj veca saksija, pa mi kazite sta mislite o ovome, za pocetak:



Dalje, jel ce da bude ok da tu saksiju napunim samo humusom, mislim jel to ok zemlja za grow?
Sto se tice boxa, resio sam da napravim pc-box, i treba da bude gotov za par dana. Osvetljenje sam nasao, samo da kupim, slikacu i postavicu slike da mi kazete sta mislite, posto se ne razumem bas. Za ventilaciju cu staviti dva kulera za kompjuter, jedan da duva na napolje jedan na unutra, jel to ok? Oblozicu unutrasnjost pc-a alu folijom..
Za aprox. 3-4 dana bih zavrsio taj box pa me zanima da li bi biljci sada nesto falilo da za to vreme stoji normalno pored prozora, na sobnoj temperaturi? Bila bi, logicno, osvetljena dok je dan napolju, a u mraku dok je noc...

To bi bilo to za sada, neki odgovor, sugestija?
Hvala ;)
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Mogao bi zemlju da pomesas sa peskom,stiroporom...15-20%
Trebao bi da nadjes dublju posudu od te bele
I biljcice sto pre pod sijalice na par cm razmaka...jer ce se izduziti i prelomiti
Zalivanje tek kad se zemlja osusi i olaksa saksija

to je nesto osnovno za pocetak,a valjda ces malo vise ozbiljnosti uneti u pricu... poz
 
29.10.2010
13
0
0
32
pa evo ova saksija braon, pored biljke, u nju planiram da presadim pa sam slikao da mi kazete jel ok? evo stavljam pod sijalicu, ali pod onu najobicniju od 60W, dok ne nabavim bolje..
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
niposto pod obicnu...neka je dok ne kupis stednu.
ova braon je ok,mada je bolje da je veca. lako ces presaditi. gledaj ostalo da napravis.

Kao saksiju mozes da iskoristis plasticnu flasu ili brik od soka ili cega vec.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Najbolje su se pokazale Philips 23W...takvih 4,5... ali one su dosta skuplje od obicnih stednih od 20W. Ako naletis,ima i jacih stednih 45,65,85W...jedna takva zavrsava posao donekle i kosta od 6-13e. dok je philips 23w 4,5e i vise. Prosetaj po radnjama,raspitaj se...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mogao si u 10 dana da pročitaš mnogo mnogo toga i pripremiš se,ima o svijetlu,zemlji,saksijama...svemu.Suludo da nakon več nekog vremena tu na forumu spominješ običnu žarulju ili dnevno svijetlo s prozora...
Koliko se trudiš toliko i dobiješ,ne s ovim samo,čak je i s drugim stvarima u životu tako al nebitno.I ja san iz kraja di su ljudi među najljenijima,ali za biljku i dobar high...e to mi je u interesu da se potrudim:)Čitaj,nemoj kao u školi da nabubaš i zaboraviš nakon ispita,ovo znanje mora biti memorirano i da ga koristiš dovijeka.Sretno!