NESTO MOZEMO I SAMI

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kurt_cobain

Aktivan Član
05.07.2005
71
0
0
Hej, ljudi, cini mi se da mi svi cekamo da nam xse nesto desi...Kao ono, e kad bi palo s neba.
Mislim da bismo nesto trebali i sami da uradimo...
Mislim, smislite sami, dajte neki predlog,stampajte plakate, organizujte "proteste" i te stvari...
Dajte neke predloge, mozemo ovde da pricamo o tome, mogu da napravim plakat, pa da stampamo i lepimo po okolini, sta mislite o tome?
~) ~)
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
e ja sam juce pricao sa komshijom koji mi je priznao da vari, i skontao sam da VELIKA vecina nashe i uopshte nashih (balkanskih) nacija vari, tako da, ako njih *nateramo* da "priznaju", onda ce nas biti MNOGO vishe i lakshe cemo legalizovati/dekriminalizovati (jbt. koja rech a ja mrtav pijan (u 06:13))
 

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Ljudi, ne mogu nista da radim drugo nego vrsenja uticaja kroz direktnu komunikaciju sa svima sa kojima komuniciram.
Recimo, bas sam pre neki dan objasnjavao dosta dobrom drugaru da je pusenje mjane manje stetno nego pusenje ciga. A on je bio ubedjen u suprotno. ....ali sam mu objasnio....
 

kurt_cobain

Aktivan Član
05.07.2005
71
0
0
pa, ok, vi smislite nesto, pa radite (ako hocete), ami slim da bi trebali svi po nesto. ja sad idem na goliju, tako da...kad dodjem, cujemo se
o, da, i evo mog mail-a, ako neko hoce da posalje nesto?!.
[email protected]
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
ja mislim da bi majice sa nekim (iole) provokativnim sloganom i adresom ovog sajta bile super... nesto tipa:

Ja je konzumiram (i slika marihuane)
Pridruzi se i ti u borbi za legalizaciju (ili dekriminalizaciju) ali tako da se napishe (ovo drugo) da ispadne uocljivije PRIDRUZI SE I TI (tako da direktno pozivamo ljude da je konzumiraju, a ako neko pocne da kenja, onda se vadimo na ovo "u borbi za ..."

i dole adresa www.vutra.org

sta kazete?
 
18.07.2005
2
0
0
evo bas sam se nesto interesirao dali postoji nekakva organizacija ili udruga koja se zalaze za legalizaciju u hrv pa sam naiso na ovaj forum, inace bio sam prosle godine u ljubljani na mmm-u pa me zanima dali postoji ikakva sansa da to vidim i kod nas.
ako postoji kakva udruga bio bi veoma zahvalan za nekakve informacije o tome ili tu ili na mail

ajde hvala unprijed, uzivajte ljudi...
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
..sto se tice plakata i majica, ovde je u hrv. to mnogo tesko realizovati jer zakon kaze da ne smijes nositi niti promovirati znak Marihuane.. tako da se svaka promocija smatra prekrsajem.. ali, treba malo proveriti zakon pa rijesiti nekakav stand ili mmm ovde kod nas.. ja i drug pokusavamo za sada samo proceniti koliko bi ljudi bilo zainteresovano za mmm u Varazdinu, sad pocinje nova akademska godina tako da cemo do 12. mjeseca resiti mnogo informacija, staviti cu to na forum kad dodje vreme.. treba samo da uvidimo broj ljudi koji su zainteresovani..
..sto se tice udruge, udrugu si mozes resiti.. treba ti jos 4-5 drugara, odete i resite da imate udrugu.. nisam naisao nigde u hrv. da je udruga orijentirana iskljucivo na stvari vezane uz Marihuanu, ali vecina udruga mladih podrzavaju konzumiranje...
::super
 

kurt_cobain

Aktivan Član
05.07.2005
71
0
0
b0ddah je napisao(la):
..sto se tice plakata i majica, ovde je u hrv. to mnogo tesko realizovati jer zakon kaze da ne smijes nositi niti promovirati znak Marihuane.. tako da se svaka promocija smatra prekrsajem.. ali, treba malo proveriti zakon pa rijesiti nekakav stand ili mmm ovde kod nas.. ja i drug pokusavamo za sada samo proceniti koliko bi ljudi bilo zainteresovano za mmm u Varazdinu, sad pocinje nova akademska godina tako da cemo do 12. mjeseca resiti mnogo informacija, staviti cu to na forum kad dodje vreme.. treba samo da uvidimo broj ljudi koji su zainteresovani..
..sto se tice udruge, udrugu si mozes resiti.. treba ti jos 4-5 drugara, odete i resite da imate udrugu.. nisam naisao nigde u hrv. da je udruga orijentirana iskljucivo na stvari vezane uz Marihuanu, ali vecina udruga mladih podrzavaju konzumiranje...
::super

kako je onda moguce organizovati nesto kada je zabrnjeno cak i nositi/promovisati znak m?
 

iz0t0p

Aktivan Član
07.09.2005
141
26
0
74
Kobaja je napisao(la):
e ja sam juce pricao sa komshijom koji mi je priznao da vari, i skontao sam da VELIKA vecina nashe i uopshte nashih (balkanskih) nacija vari, tako da, ako njih *nateramo* da "priznaju", onda ce nas biti MNOGO vishe i lakshe cemo legalizovati/dekriminalizovati (jbt. koja rech a ja mrtav pijan (u 06:13))

s kojim to komsijom? mogo si mene da pitas ko ti vari u kraju, sve ih znam :D
najbolje bi bilo neka peticija koja bi se poslala parlamentu, neki predlog zakona...
 

hemicar

Aktivan Član
18.06.2005
69
0
0
38
pa ne moze svaka budala da salje u skupstinu predlog zakona odjebali bi nas kao nista fora je da u komunikaciji edukujemo ljude oko sebe i da svojoj okolini pokazemo razliku izmedju marihuane i svega ostalog ukljucujuci i cigarete koje su stetnije mnogo mnogo,tako da treba da edukujemo okolinu i ako svako to uradi u svom kraju pocecemo da menjamo svest ljudi na bolje ai to sa plakatima mi se svidja nije lose ni ljudima u sanducice neke plakate ubacivati pa ako hoce da citaju nek citaju...
 

speedball

Aktivan Član
17.09.2005
142
4
0
www.spidbol.com
sve to lepo zvuci,ali ne mozes ubediti coveka da je trava ok..gomila ljudi nema pojma o gudri pa stavljju je u rang sa heroinom..
kada je bilo EP u fudbalu u holandiji policija je dozvolila konzumiranje marihuane na tribinama ,dok je alkohol bio zabranjen zbog velikog broja incidenata koje su ljudi pravili pijani.
ovo sam vam ispricao jer mi mozda mozemo da napravimo kampanju travom protiv nasilja...iz dana u dan mladi ljudi umiru od posledica nasilja gotovo svaki vikend.