nesto zanimnjivo - ali i poznato

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.05.2013
15
2
0
30
TraVniK
[SIZE=9.5pt]Marihuana je najblaže i najslabije halucinogeno sredstvo te je mnogi autori niti ne stavljaju u skupinu psihoaktivnih supstanci. Kanabis je lisnata biljka koja raste divlje u tropskim i temperaturno toplim područjima svijeta. Najčešće se upotrebljava njeno lišće i cvjetni vrhovi (pupoljci) koji se mogu pušiti ili jesti. Također dolazi u mnogo koncentriranijoj smolastoj formi zvanoj[/SIZE] [SIZE=9.5pt]hašiš[/SIZE] [SIZE=9.5pt]i kao ljepljivoj crnoj tekućini koja se zove[/SIZE] [SIZE=9.5pt]hašišovo ulje[/SIZE][SIZE=9.5pt]. Zatim se u Indiji priprema kao piće koje se zove Bhang , zatim kao Blunts[/SIZE] [SIZE=9.5pt] - marihuana srolana s duhanom.[/SIZE][SIZE=9.5pt]THC[/SIZE] [SIZE=9.5pt]se smatra najodgovornijim sastojkom za psihoaktivna djelovanja kanabisa, a on je ujedno i glavni sastojak tableta kao što su marinol - (sintetizirani kanabis)[/SIZE][SIZE=9.5pt]Pušenjem se efekti osjećaju odmah, a kada se uzima oralno, odnosno pomiješano s hranom djelovanje počinje nakon 1 - 2 sata,[/SIZE][SIZE=9.5pt] što ovisi o količini hrane koja je prije pojedena. Efekti pušenja dostižu vrhunac nakon 20 minuta i traju 1 - 2 sata, a oralno nakon 3 - 4 sata.[/SIZE]

Efekti pusenjem marihuane

[SIZE=9.5pt]Osnovni efekti koji se javljaju kod povremenih konzumenata kanabisa su euforija, opuštenost i promjene u percepciji i variraju ovisno o uzetoj količini. Kod malih doza se javlja osjećaj ugode, blagog pojačanja osjetila (miris, okus, sluh), suptilne promjene u razmišljanju i izražavanju, pričljivost, hihotanje, povećano uživanje u glazbi, povećan apetit i blage halucinacije kad su oči zatvorene. Kod velikih doza, halucinacije mogu postati izraženije, također je izmijenjen osjećaj za vrijeme, poremećaj pažnje, smanjeno pamćenje. Misaoni procesi i mentalna percepcija mogu biti znatno promijenjeni.[/SIZE]

Problemi


[SIZE=9.5pt]Najčešći negativni problemi prilikom redovitog pušenja kanabisa su pluća i problemi s grlom, uključujući kašljanje, povećane infekcije grla i pluća, smanjen kapacitet pluća. [/SIZE]
[SIZE=9.5pt]Nema potvrđenih ili objavljenih smrti uzrokovanih konzumacijom kanabisa. [/SIZE]

[SIZE=9.5pt] [/SIZE]
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
bad_cop je napisao(la):
Efekti pusenjem marihuane

[SIZE=9.5pt]Osnovni efekti koji se javljaju kod povremenih konzumenata kanabisa su euforija, opuštenost (sto je dobro zar ne ?) i promjene u percepciji i variraju ovisno o uzetoj količini (takodje variraju od samog coveka i kolicine tj. zavisi sta je konzumentu njegova percepcija). Kod malih doza se javlja osjećaj ugode, (opet rec mala doza moze da varira! kao i samo stanje u kome se konzument nalazi mozda je ljut, i nece mu biti ugodno ) blagog pojačanja osjetila (miris, okus, sluh),(da desavalo mi se da cujem iglicu na harddisku) suptilne promjene u razmišljanju i izražavanju (u razmisljanju ima istine u izrazavanju pa i ne bas mada ima osoba koje to rade), pričljivost ( opet ima i dosta onih koji vole da cute tako da bih i ubacio cutljivost ), hihotanje (desava se ali je vezano za vrstu trave kao i kolicinu kao i desavanje oko tebe ), povećano uživanje u glazbi (ovo bih ja promenio u stvarno cuti sta je pesnik hteo da kaze), povećan apetit (sto je super ali ne treba preterivati ) i blage halucinacije kad su oči zatvorene ( ovo mi bas i nije nesto poznato ). Kod velikih doza, halucinacije mogu postati izraženije (mozda ako je upitanju anksiozna i paranojicna osoba), također je izmijenjen osjećaj za vrijeme ( nene pravi osecaj za vreme i univerzum koji nas okruzuje ), poremećaj pažnje (vracanje paznje u pravom smeru ka miru i prosperitetu), smanjeno pamćenje ( I ovo ZNATNO zavisi od osobe i njene sposobnosti) . Misaoni procesi i mentalna percepcija mogu biti znatno promijenjeni ( na bolje!)[/SIZE]

:smoke18:

[SIZE=9.5pt] [/SIZE]
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
nepotrebna tema totalno xD
uglavnom... sve ok napisano ali ovo pod "Problemi" ni rijec nije istinita...
naprotiv , poboljsava kapacitet pluca, smanjuje sanse infekcija (bilo kojih), i jos je dokazano da polako (ali sigurno) uzgaja nove stanice u mozgu, znaci mozak nam raste od vutre... malo provjerite vise izvora o vutri pogotovo ako vas zanima... jer tako mozemo ici i na mupovu stranicu i citati sta oni kazu o vutri i vjerovati im sve...
ali necemo je tako, isto kao sto necemo za ovo :)

peace out !
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ta koplja oko "slabog pamćenja" ukoliko se puši marihuana...to je takva gadarija i neistina i popi*am se na tupe onom ko je takvo što prvo izreka...Istina, ponekad me netko pita nešto a ja ka zombie "aaa AAA aaaa" dok se kao "sjetim"...ali onda kad um, skuzim da su to sve nebitne informacije. i da mozak u tom stanju >proširene percepcije< jednostavno glupoću uzrokovanu suvremenim dobom ne registruje. Tako što se ne može nazvati "smanjeno pamćenje" već "šira percepcija" ili u tom fazonu, a sve doktore i njihove tupe isto nabijem na jednu stvar ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nešto na tu temu što je Dj napisao sam gledao u nekom dokumentarcu... onaj doktor iz San Francisca mislim, je u svojem istraživanju otkrio da unatoć činjenici da osobe koje konzumiraju kanabis pušenjem udišu dim koji je kao po sastavu jednako štetan, ako ne i štetniji od duhanskog, iz nekog razloga nemaju iste probleme kao pušači cigareta.
Nemojte me držat za riječ, ali ako me moj napušeni mozak dobro služi, to je to :D Sad baš tražiti to mi se neda :icon_lol:
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
"Istraživanja djelovanja marihuane na zdravlje postala su zanimljiva u posljednje vrijeme jer su brojne nove studije pokazale da ona ima neka pozitivna terapeutska svojstva – među ostalim da može ublažiti kronične bolove i povećati apetit."


U koje bre poslednje vreme :?> Vrte sve jedno isto krug
 
07.05.2013
15
2
0
30
TraVniK
drustvo ovo je bio rad za seminarski, pa sam vam pokazao o cemu se sve moram pisati, a sta ja trebam njima pisati da je trava ok i da nije stetna, da je zdrava, da je treba legalizovat iii da me izbace iz obrazovnog procesa, ovo gore sto sam posatvio je samo primjer koliko lazi i neznanja ima o njoj, sada da li je to namjerno postavljeno da se javnost sa tim upoznaje tako, zbog cega je to tako nezz, uglavnom to je sve nadjeno oko policiskih stranica hrvatske, i jos nekih bez stranica nebitne suu


DJFlyHigh je napisao(la):
nepotrebna tema totalno xD
uglavnom... sve ok napisano ali ovo pod "Problemi" ni rijec nije istinita...
naprotiv , poboljsava kapacitet pluca, smanjuje sanse infekcija (bilo kojih), i jos je dokazano da polako (ali sigurno) uzgaja nove stanice u mozgu, znaci mozak nam raste od vutre... malo provjerite vise izvora o vutri pogotovo ako vas zanima... jer tako mozemo ici i na mupovu stranicu i citati sta oni kazu o vutri i vjerovati im sve...
ali necemo je tako, isto kao sto necemo za ovo :)

peace out !
drug kao prvo mozak ti ne moze rasti, mozak se razvija do 18 godine i poslije samo moze znanje rasti u tvojoj glavi, a za to da ti se pluca sire nije istina ba, sve sto covjek udise osim cistog zraka, ali i toga slabo ima vise, je stetno, samo cisti zrak ne steti pluca, a nit ti mogu pluca da se sire, hahah :dada
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pa kako je bilo tko to mogao znati? Ako je sve skupa istina. Naslov teme ti je "nesto zanimljivo ali i poznato" - ???
I da, opce nije super nacin na koji prezentiras vutru.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
bad_cop je napisao(la):
drustvo ovo je bio rad za seminarski, pa sam vam pokazao o cemu se sve moram pisati, a sta ja trebam njima pisati da je trava ok i da nije stetna, da je zdrava, da je treba legalizovat iii da me izbace iz obrazovnog procesa, ovo gore sto sam posatvio je samo primjer koliko lazi i neznanja ima o njoj..
znamo i sami koliko se laži piše o njoj.. pazi, u udžbeniku iz biologije za 8. razred postoji cila stranica o travi, kako utječe na tilo, efekti, nuspojave.. same dezinformacije! svuda! prema tome, možda bi i triba u taj rad ubacit koju riječ hvale.. ;) have no fear!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname