nesto zanimnjivo - ali i poznato

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.05.2013
15
2
0
30
TraVniK
hahah ma ne vjerujem da ce se to ikada kod nas legalizovati, mslm da se nece ta istina otkriti bas tako u vecoj mjeri, cisto sumnjam, ali da se mene pita prije bi ja zabranio alkohol i duhan, jer vise stete po zdravlje covjeka ai njegove okoline proizvedu ove dvije "vrste droga", a marihuanu bi legalizovao, jer nema nikavih opasnosti od njene strane :leafblunt:
 

nox1cous

Aktivan Član
07.01.2012
159
54
0
30
Ma bravo, a da ti "grow a spine" pa napravit esej kako spada iskreno i istinito. Ne radis nista ilegalno i sta mislis da ti profa moze napravit?
Svako od nas je "messenger", ako cemo svi sutit i drzat se njihovih lazi, nista se nikad nece promjenit
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
nox1cous je napisao(la):
ako cemo svi sutit i drzat se njihovih lazi, nista se nikad nece promjenit
Ali ne cutimo kao sto vidis iako samo pricamo na forumu mi menjamo . Sve sto ima svoj pocetak ima i svoj kraj . Sve se menja hteli mi to ili ne ,ali da li na bolje ili na gore to ostaje na nama .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
07.05.2013
15
2
0
30
TraVniK
sada nez odak ste vi svi, ali kada bi se organizovali i napravili neki protest, npr da cilj tog protesta bude da se zabrani alkohol, kao sto vidimo da je on najveci uzrocnik nesreca i zla kod nas, a da legalizuju travu, ne moraju u potpunoj mjeri je legalizovat, neka to bude ograniceno opet, neka bude legalizovano jedno 5- 10 grama koje smijes posjedovat, ali ako ti vise nadju ide ti neka kaznica, kad bi to uspjelo bilo bi super, i jos bi trebali uvesti da se moze i kupiti na legalnom mjestu, neki posebni market za nju :bong7bp:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Daj se malo informiraj. Ozbiljno, nije sad ovo ništa protiv tebe usmjereno, nego se stvarno trebaš informirati. Neko će reći da su to teorije zavjere, ali nekim mega industrijama nikako ne paše legalan kanabis, dok im alkohol i duhanski proizvodim donose velike profite. Zapitaj se malo, hoće li prosvjedi i parade išta napraviti, ili je edukacija pravi način ;)
 
07.05.2013
15
2
0
30
TraVniK
ma kakva je korist ako se ja samo budem edukovao ili vec nez ko, nego treba se sira javnost upoznati sa tim, da se javnosti prikaze prava istina, a ne lazi i da se toliko "blati" ta biljka koja je lijek br1. u svijetu, lako je nama reci u ovoj grupi da je ona zdrava i da je ok, ali kako da dokazes da je ona ok ovima koji su protiv nje.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Dobro, argumenti su na mjestu. Sad opet postavljam pitanje :) Kako ćeš TI pridonjeti otkrivanju istine o kanabisu? Da bi informirao druge, sam moraš raspolagati relevantnim informacijama. To je sve što pokušavam reći. Nhf ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Na ovakav način se ne otvara tema a još manje se radi nekakav seminarski rad.

drustvo ovo je bio rad za seminarski, pa sam vam pokazao o cemu se sve moram pisati, a sta ja trebam njima pisati da je trava ok i da nije stetna, da je zdrava, da je treba legalizovat iii da me izbace iz obrazovnog procesa
Da li si ti već napravio i obranio taj seminarski rad ili si još u procesu izrade i koja je upće tema/naslov seminarskog ?
Pričaš o educiranju javnosti a praviš i prezentiraš rad koji se temelji na totalnim lažima. Balls, go get some!

Ne može tebe nitko izbaciti "iz obrazovnog procesa" radi iznošenja istinitih činjenica, zato kada iznosiš neke tvrdnje pisano ili usmeno bolje ti je da to potkrijepiš validnim referencama na određene znanstvene radove. U protivnom ne razlikuješ se uopće od svih ostalih crackpot ili korporacijskih lažova i muljatora koji pričaju napamet a na upite o dokazima zamuknu ili krenu izmišljati još nebuloznije izjave.

drug kao prvo mozak ti ne moze rasti, mozak se razvija do 18 godine i poslije samo moze znanje rasti u tvojoj glavi, a za to da ti se pluca sire nije istina ba, sve sto covjek udise osim cistog zraka, ali i toga slabo ima vise, je stetno, samo cisti zrak ne steti pluca, a nit ti mogu pluca da se sire
Evo jedan lijep primjer iskazivanja općeg neznanja i to u svrhu pobijanja tuđeg komentara koji je velikim djelom potpuno točan.
Niti si provjerio da li je to na što odgovaraš točno a niti si provjerio da li je to s čime ti odgovaraš točno.
FAIL na svim razinama.

Ako misliš išta naučiti o ovoj temi lagano se uhvati čitanja, pritom zaobilazeći sve news/žutilo/crackpot/propaganda stranice, drži se većinom znanstvenih radova i tekstova koji se referiraju na iste.
 
07.05.2013
15
2
0
30
TraVniK
sta trebam, da profesorima koji predavaju predmet koji se protive svime ovime sto mi pisemo na ovoj stranici, ja da se njima suprostavim tako sto cu negirati sve sto oni imaju protiv te travke, da ih ubjedjivam da to nije droga, nije to bas lako, i ako bi mogao, ali gdje bi to zavrsilo, a u ostalom rad pisem iz izvora koji su vise skolski
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ko te može pobiti ako imaš reference? Mislim, ok ako se plašiš profesora. Razumijem da tražiš kompromis. Možda bi bilo bolje da se ostaviš te teme. Nije vrag da baš moraš pisati o tome.
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Polazis od vrlo negativne cinjenice da mislis da znas sta profa misli i zna . Vec automatski padas sa takvim stavom . Lepo kaze zloinaopako . Ili kazi istinu ma kako ona se njima cinila ili nadji drugu temu . Nemoj molim te da napises kako mozda ovo mozda ono , nema mozda tako je kako je .
Nakon svake tvoje negacije neka postoji odgovor .

mir
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
bad_cop je napisao(la):
sta trebam, da profesorima koji predavaju predmet koji se protive svime ovime sto mi pisemo na ovoj stranici, ja da se njima suprostavim tako sto cu negirati sve sto oni imaju protiv te travke
DA!
I nećeš negirati sve, samo ono što nije točno, a ako oni imaju dokaze koji će potkrijepiti njihove tvrdnje onda neka ih slobodno prezentiraju, razni pamfleti i propagandni tekstovi pisani od strane represivnog aparata nisu nikakav dokaz i kao takvi nemaju mjesta u ozbiljnoj raspravi.


bad_cop je napisao(la):
da ih ubjedjivam da to nije droga, nije to bas lako, i ako bi mogao, ali gdje bi to zavrsilo, a u ostalom rad pisem iz izvora koji su vise skolski
Ne moraš ti njih ubjeđivati ništa, na tebi je da prezentiraš rad najbolje što možeš a na publici je da te informacije (ne)prihvati i ukoliko ih materija zanima da se sami bace na istraživanje. Također ne postoji nikakav legalno/pravni način da tebe netko izbaci iz škole na osnovu seminarskog rada koji se nekom profesoru subjektivno ne sviđa.
I zašto bi se morao ograničavati samo na "više školske" izvore? Koji su to uopće izvori? Svaka škola ima računala, računalo ima internet, internet ima google, google ima informacije.
Ergo - google = školski izvor ...

Malo da te ohrabrim: Ja sam također na fakultetu pisao seminarski rad koji je u glavnini bio baziran na kanabisu i njegovoj iskoristivosti. Profesoricu sam pitao da li mogu pisati o kanabisu/konoplji i načinima primjene u kontekstu poboljšanja određenih grana gospodarstva države, uz naravno priču o povijesti i sl.. Rekla je da može ali da to ne bude hipsterska propaganda. Nisam taj njen naputak uzeo kao upozorenje da ne pišem o dobrobitima već samo da rad ne bude pisan iz perspektive hipster/stonera već da ima ozbiljan "ton" te bude znanstveno i činjenično utemeljen. Od 15min koliko je trebala trajati powerpoint prezentacija to se na kraju razdužilo na skoro sat vremena budući da je profa nakon skoro svakog većeg djela upadala s podpitanjima, jer tema je stvarno opširna. Na sva njena pitanja sam imao točne i precizne odgovore koji su mogli biti provjereni preko linkova na reference, tako da nije bilo scena da te profesor nešto pita "odakle/zašto/kako" a da ti ne znaš. Ako si već nešto stavio u tekst/rad onda moraš znati kako i zašto je to tako.
I tada ti nitko ništa ne može.
 
07.05.2013
15
2
0
30
TraVniK
ma nisam mislio bas bukvalno da me izbace iz skole, to je vise bilo kao da poslije tog seminarskog necu biti u dobrim odnosima sa prof, a hvala vam na podrsci, jos samo ako moze od vas nekih korisnih linkova o marihuani, ali koji su bas dobri dokazi da je ona ok, hvala vam jos jednom za podrsku ;)
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
Moja nova po meni istinita uzrecica iz jedne knjige...........
Da bi se laž razotkrila prvo je potrebno spoznati istinu, sve do tada čovjek robuje zabludi. Da apsurd bude veći, što je istina jednostavnija to ju ljudi teže prihvaćaju. Bez promjene srca mnogi nikada neće stati na njenu stranu, preoholi su da bi priznali kako su cijelo vrijeme bili u krivu.
 
07.05.2013
15
2
0
30
TraVniK
Ma ovi sto zastupaju stav o tome da trava ne valja, da je losa, i kada spoznaju istinu nece da ju priznaju u sebi, opet ce nekako suprotno tvrditi, samo da bi oni barem sebi bili upravu ako ne i drugima.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
"We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them."
Jacque Fresco
http://youtu.be/3t0kCyHeO70​

http://youtu.be/nrSABU3_IIo​
Nema direktne veze sa ovom temom, ali pogledaj si malo šta ovaj stari priča. Ja mislim da je malo lud :icon_lol: Možda ti ovaj intervju pomogne da razradiš pristup ;)

Btw, imate i titlove (klik na CC)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
koji je mujo napisao da je pušenje marihuane zdravo i da ne šteti plučima... i da na kraju krajeva, ne šteti mozgu?????????

u ovoj temi sam se načitao, da oprostite, stvarno svakakvih gluposti,.. neznam dali ljudi žele ispasti više pametni, ili su jednostavno toliko zatupljeni i toliko se drže fanatički prema toj biljci... neće vam nitko ništa napraviti ako iznesete svoja mišljenja ako pritom i nisu baš onakva kakva biste vi to željeli??? wtf...
loše je biti fanboy ičega, ... ljudi to ne toleriraju, niti im se sviđa... pričajte o tome normalno, ne unosite svoj život i neznam kakve osjećaje u to...

sry, to je moje mišljenje... malo sam off... :eek:hno:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
SiD je napisao(la):
pričajte o tome normalno, ne unosite svoj život i neznam kakve osjećaje u to...
Malo ironično budući da si ti s ovim postom napravio upravo to. :vb_kez:
Post koji je napisao DJFlyHigh aka mujo =), iako donekle karikiran nije uopće daleko od istine, čak naprotiv, veoma je blizu.

Pluća - utjecaj dugotrajnog pušenja kanabisa.
http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=110https://www.vutra.org/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=reply_post&f=8&t=10507&qpid=2406044848
FVC i FEV1 su dva pokazatelja "kvalitete/zdravlja" pluća, ukoliko su parametri niži od prosječnih smatra se da je došlo do pogoršanja u radu pluća, bilo zbog bolesti ili različitih polutanata.
In this 20-year study of marijuana and pulmonary function, we confirmed the expected reductions in FEV1 and FVC from tobacco use. In contrast, marijuana use was associated with higher FEV1 and FVC at the low levels of exposure typical for most marijuana users. With up to 7 joint-years of lifetime exposure (eg, 1 joint/d for 7 years or 1 joint/wk for 49 years), we found no evidence that increasing exposure to marijuana adversely affects pulmonary function. This association, however, was nonlinear: at higher exposure levels, we found a leveling off or even a reversal in this association, especially for FEV1. Although our sample contained insufficient numbers of heavy users to confirm a detrimental effect of very heavy marijuana use on pulmonary function, our findings suggest this possibility.
Znači za "kroničnu" uporabu gdje se konzumira više od jednog (1) jointa dnevno kroz radoblje duže od sedam (7) godina oni predviđaju da bi u tom slučaju vjerovatno došlo do određenih pogoršanja u radu pluća, kao što je i slučaj s duhanom. Ali to je samo predviđanje jer nemaju dovoljan broj testnih subjekata za takvu studiju.


Druga nevezana studija potvrđuje ove rezultate o poboljšanju funkcije pluća tokom umjerene faze korištenja (pušenja) kanabisa.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19679602
Cumulative cannabis use was associated with higher forced vital capacity, total lung capacity, functional residual capacity and residual volume. Cannabis was also associated with higher airway resistance but not with forced expiratory volume in 1 s, forced expiratory ratio or transfer factor. These findings were similar among those who did not smoke tobacco.
Cannabis appears to have different effects on lung function from those of tobacco. Cannabis use was associated with higher lung volumes, suggesting hyperinflation and increased large-airways resistance, but there was little evidence for airflow obstruction or impairment of gas transfer.

O antibakterijskim svojstvima kanabinoida se zna već dugi niz godina, a u zadnje vrijeme posebno popularno svojstvo jer je otkriveno da kanabinoidi eliminiraju određene sojeve MRSA bakterija, od kojih godišnje umre više ljudi nego od AIDS-a.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18681481
http://pubs.acs.org/doi/citedby/10.1021/np8002673


Za "rast" mozga :icon_razz: je on vjerovatno mislio na studiju koja je pokazala da kanabinoidi promiču neurogenezu tj. razvoj novih neurona.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1253627/

I da, možemo reći da ne šteti mozgu zato jer niti dan danas nije otkriveno da šteti!