nesto zeleno na zemlji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
Znaci prije 2 dana sam primjetio da se na zemlji nesto zeleno pocelo pojavljivat, ali je toga bilo jako malo, no evo danas je sve zeleno od toga.. evo kako to izgleda:

xcT78033.jpg
 
21.05.2008
5
0
0
44
to ti je pljesni koji se pojavljuju kada je zemlja previše vlažna a ne ma dovoljno svjetla
.Poradi malo više na svjetlu i pripazi da ti se nije pojavio crv koji se rado pogosti korjenom biljke.Najbolje bi bilo kada bi mogao presaditi biljku u novu zemlju i dati joj manje vode i više svjetla.
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
da zalio sam bio malo zesce jer me nie bilo 2 dana pa da se ne osusi.. sad ju nisam zalio jedan cjeli dan i biljka kao da se malo oporavlja... neko je rekao da nema dosta svjetla, pa ja mislim da ima sasvim dovoljno jer je vani na balkonu a vec dosta dugo przi sunce bez prestanka.. danas ujutro sam primjetio neku bolest na biljci, naime na listovima joj se pojavljuju smedje-zute pjegice, jos su jako male al neznam sta je to :S
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
ovako, sad sam presadio biljku u vecu vazu i odvojio one vlazne zemlje od nje koliko sam mogao.. e sad,
1. dali da zalijem ovu novu zemlju?
2. dali da biljku stavim na sunce il nek bude u hladu?
3. dali da odrezem listove na kojima su zute pjege ili da sve ostavim?
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
, mislim da bi jutrebo zalit(ne pretjeruj) pusti malo da zemlja upije, stawit je na suncu i vidi kako će reagirat na to presađivanje..nemoj ništa rezat
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
dobro ce joj biti ima zdrav vrh .. mozda joj je prejaka zemlja uzmi vodu pa isperi tako da procuri od dole jedno 1deci vode ostavi onda da se osusi vrh pa tako stalno zalivaj ( voda koja procuri nemoj ostavljati u toj posudi od dole nego prospi) ili je najverovatnije posleica od prosle zemlje nije to po meni nista... nemoj gnojiti dve nedelje.. sretno pa javi sta se desilo za jedno 7 dana pozz
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Moj ti je savet da uvek seces listove koji su na neki nacin bespovratno osteceni jer biljka gubi energiju pokusavajuci da regenerise te ostecene delove pa samim tim ne koristi svu svoju energiju na celokupan razvoj!!!
Te fleke su ti posledica prezalivenosti i nesto sto joj je trebalo od prehrane nije joj bilo dostupno!!!
Sada bi trebalo biti bolje ali postoji i dalje jos jedno ali.......
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
Slažem se s tobom dotore ako je po rubu lista neke anomalija pa da samo taj dio capneš al owako u sredini bi pustio..mala je još, trebala bi se vratit brzo..
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
odrezat cu taj list, samo da te pitam di da odrezem? dal da odrezem list sa onom svojom stabljikom ili da odrezem samo dio lista koji je bolestan?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pomislite li nekad da mozda i prirodi treba ostaviti nesto da uradi.Nista biljci nece biti ako se taj list osusi sam od sebe i otpadne.To se cesto desava.Ne mora bas uvek covek svuda da umesa prste.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
pravite nauku oko prirodnih stvari
biljci ne odgovara=umire
biljci uslovi odgovaraju=vraća se u život

ovoj fali vazduha
korijen se davi
jaka zemlja

ako hoćeš da je vratiš imao bi posla
ovako zasadi drugu i po ovom suncu ili pod lampom ima da bude takva za 10-15 dana ako joj uslove omogućiš(iskusnijima i manje)

gibiš energiju i živce
novo sjeme i growaj
 

n0p

Aktivan Član
02.04.2008
50
2
0
41
EDIT:ne citiraj bez potrebe

ma necu pustit da mi krepa jbt, zraka sigurno ima jer je vani...

kako je zemlja jaka :S pa ima 5.5 - 6.5 ph :S tolko bi i trebalo bit :S
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
pod zemljom fali zraka
onda puno sreće jbt
presadi u slabiju zemlju
da li mjeriš PH vode
jer se zemlji brzo poremeti ako drugom tvrdoćom zalivaš
jaka može biti ako je previše zasićena raznim korisnim i nekorisnim stvarima(zemlja)