Nevjerovatni promašaj - neproklijalo sjeme

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.04.2009
21
0
0
43
Ljudi, neznam dal da placem il se smijem, fakat neznam, al moram ovo podjelit... evo sta se desilo...

Kupim sjeme od grean hausa i to arjans haze, great white shark, hawaiian snow i himalaya gold... od svake vrste stavim po dvje sjemenke na klijanje i to u vlaznu krpu, natopljeno sa cca 20% kisnicom, 30 % destiliranom vodom i 50 % obicne vode... prosao je 6 dan klijanja... NI JEDNA SJEMENKA NIJE PROKLIJALA .... ono sto me zanima, postoji li mogucnost da se jave ovakvi porazavajuci rezultati grean hauseu, i da trazim nadoknadu ? Jedino sto je u qurcu sto nemam racun... tako da, neznam, sumnjam da ce ista vratit... sad sam stavio novu turu, isto tako od svake vrste po 2 sjemenke, pa cemo vidjet.... samo da napomenem, da nikad do sad nisam imao problema sa ovakvim nacinom klijanja, i sumnjam da sam ja u icem zajebao... inace, cudno mi je bilo ispocetka, jer sjemenke su onako, odoka, lose izgledale, dosta njih male, ko zakrzljale, ispucane... ma kvragu... neznam vise ni sam sta cu... frustrira ovo u PM.... :icon_mad:

samo da pitam, kakva su vasa dosadašnja iskustva sa grean haus sjemenkama ?
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Ja sa green housom imam loše iskustvo od prije 2-3 godine. Platio sjeme, nikada mi stiglo nije. Poslao nekoliko desetaka mejlova...i na kraju odustao.

Tako da, još si dobro prošao... :icon_lol:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
moguce da je lose sjeme.. al za slucaj da nije..
najbolje to odmah u zemlju.. najmanje stresa za biljcicu.. eventualno ako je sjeme suho namocis ga u vodi dan prije sjetve.. ta batrljkanja sa rupcicama/krpama i sl. cesto podju krivo a da nismo ni svjesni kada i zasto.. zato jer je neprirodno za pocetak pa moze i nastat 100 nepredvidivih problema u spletu okolnih uvjeta koje previdimo uzeti u obzir.. skupo je to sjeme za se igrati :)

imho zemlja pruza stacionarniji kontinuitet stalnosti stvarnosti.. tj. idealne uvjete za klijanje o_O

eh da.. i nemoj se nervirati.. fino odvoji par muskica i napravi si sjemena u dosta kombinacija.. steta potratit tu genetiku :)
 
16.04.2009
21
0
0
43
Ma inace, kupio sam sve feminizirano sjeme, upravo zato da se ne hebem sa mudonjama (tolko).... a i jest neka genetika...
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
e pitanje je jel si uzimao direktno od greenhousea ili od distributora,distributori znaju imat sjeme staro i preko koju godinu i još ga prodavat,ja sam recimo prošo s lemon skunkom i the church,uzo lemon skunk sve proklijale,a church 8/10 tako da vjerujem u njihovu genetiku!
 
16.04.2009
21
0
0
43
Inace sjeme sam osobno kupio u sloveniji, s tim da sam u sloveniji prosao jeftinije nego da sam uzimao preko neta, prakticnije mi je sjest u auto i uzet tamo nego narucivat iz holandije, koiko je sad to isplativo, to je druga strana medalje... Moze bit caka u tome sto sam uzimao od distributera, a ne direktno od grean hausea.....

@ teglica, pa cisto matematicki kad gledas, jos sam i jeftino prosao... kvragu, feminizirano sjeme je skupo, genetika se takodjer masno naplacuje... jedan pak. po cca 40-60 eura, a uzeo sam ih 5.... imao sam neku glupu ideju da od svake po 2 zasadim i zavrsim uzgoj, pa onda sljedeca tura (u isto vrijeme) od svake po 2 da ih drzim u vegetativnoj fazi dok ove nebudu gotove, a za to vrijeme se bavim sa klonovima i tako to... ma volim da mi uvijek bude zeleno u kuci... :icon_lol:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Meni je od 10 fem greenhousa proklijalo svih 10(sativa mix),ali nakraju ih je ostalo pet,3 vrste.Kontam da san ih previše drža u vodi i čini mi se da su se sjebale one koje su prve proklijale.Iako je meni to solidan prosjek iako san ih utopija malo...
Čini mi se da je najbolji način dan-dva u vodu pa u zemlju,isprovano kasnije s domačim sranjem.Nažalost,od slika i dnevnika za sada ništa jer mi grom zapali komp,uskoro nadam se pa prezentiran taj upitni greenhouse.
 
23.04.2009
46
1
0
34
Meni od deset sjemenki proklija nekih pet, ali meni nije problem jer ja nabavljam za 10 kn jedna sjemenka i kvalitetne su....lik je kupio iz aliena i kada mu je naraslo je uzeo sjemenke i sada prodaje....to je onaj yugo45 efi ili kak vec....