New grow box ( oprema )

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.02.2011
3
0
1
43
Bok svima, novi sam na ovom forumu, tek ulazim u indor pa da vas pitam par stvari...
Tek idem sklapat Box, nabavio sam folije, ventilatore, posude, zemlju...
Ukratko zanima me:
Koju zarulju mi preporucujete za box velicine ( 40x30 cm x 90cm visina )
Druga stvar imam 3 pc ventilatora jel ovo stvar koju trazim za napajanje tih ventilatora
http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=8071400035
i dali bih mogao napajat sva tri ventilatora s tim ili to ide jedan po jedan neznam...

Oprostite na nubizmu i fala unaprijed...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Pozdrav disibio!
Ko prvo dobro nam došao!
E sad teško je odgovorit na tvoja pitanja kad neznamo šta se sprema u tvojoj glavi.Jer na tvoja pitanja o žaruljama ima više kombinacija.Možeš koristit neki slabi HPS ili jači u CTu.Možeš nakrcat štednim ili ti CFLima.Imaš da biraš al sve ovisi o tvojim željama.
ZATO TI PREPORUČAM DA PROLISTAŠ GOTOVE DNEVNIKE DOBIT ČEŠ HRPU IDEJA I BIT ČE TI VIŠE STVARI JASNIJE!!!
A šta se tiče ovog napajanja dobro je za pc ventove.Moči češ spojit više njih dok god ne zbroj tih ventova u snazi ne prelazi nazivnu snagu napajanja.
Dobar je u tome što češ moč regulirat vrtnju istih pomjerajuči napon na napajanju.
To je to od mene za sada!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Dobar adapter,ali za kojih 20-tak kn više ima stabilizirani kod njih.Ja imam isti koji si linkao.Dobar je,samo je problem što kod manjeg opterečenja (jedan ili dva venta) daje ipak veći napon od onog koji bi trebao biti.Na jedan adapter možeš staviti više ventilatora,ali kao što ti je Smok rekao,sve ovisi kakvi su ventilatori,odnosno kolika im je amperaža - mA je oznaka,ali ne piše na onim jeftinim ventovima.Ja sam na jedan takav adapter nakačio 7 komada od 80mm i 2 komada od 120mm :) to je malo puno komada,ali za sad ih uspjeva gurat :)
Box ti je mali.Tu može jedna biljka,eventualno cvije stat,ali urod će bit minimalan.Za to ti mogu preporučiti 3 opcije.U grow shopovima imaš štedne žarulje od 125W - jedna takva bi bila dovoljna.Možeš stavit 5-6 štednih od 23W ili jače,ako nađeš (preporuka-Philips,Osram,Sylvania) ili HPS 150W ,ali onda ti treba jaka ventilacija.Tri venta ti svakako neće bit dovoljno u toj kombinaciji,a sumnjam da bi bilo dosta i sa štednima.
 
08.02.2011
3
0
1
43
Fala decki, evo imam 3 ovakva dupla ventilatora
fanxi.jpg
fanxi.jpg
fanxi.jpg
http://img511.imageshack.us/i/fanxi.jpg/, mislio sam stavit 2 za ispuh jedan da upuhuje, box je mali al to sam i mislio stavit biljku dvije unutra, cisto za pocetak da srezem malo troskove na ''fumu'', e sad posto imam samo jedno grlo slozeno na utikac za struju bilo bi pozeljno da je to samo jedna zarulja, jel bi bila dovoljna jedna stedna od 125W ?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Da,dosta bi bila,ali te su ti žarulje ogromne i montiraju se na veće grlo (obične su grlo E27 a ove velike su E40).Jbga,ako ne znaš kako spojit više grla na jedan utikač,educirat ćemo te :)
 

Marker

Aktivan Član
03.02.2010
85
3
8
disibio je napisao(la):
Fala decki, evo imam 3 ovakva dupla ventilatora
fanxi.jpg
fanxi.jpg
fanxi.jpg
http://img511.imageshack.us/i/fanxi.jpg/, mislio sam stavit 2 za ispuh jedan da upuhuje, box je mali al to sam i mislio stavit biljku dvije unutra, cisto za pocetak da srezem malo troskove na ''fumu'', e sad posto imam samo jedno grlo slozeno na utikac za struju bilo bi pozeljno da je to samo jedna zarulja, jel bi bila dovoljna jedna stedna od 125W ?


to ti je preslabo....bilo bi ti najbolje kada bih mogao uzeti 3 od 120mm jedan ti je cca 60kn(2300okr/min.)