News media

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

grouchy

khoo-vakh!
16.08.2013
3.613
7.995
298
procitah malopre neki vise nego pristasan tekst o psihozama izazvanim skankom :) koji je, jelte, skank a ne kanabis/marihuana i ko kec na jedanaJS dodje ovo

Alcohol-Induced Psychotic Disorder
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
312
1.268
143
Pa druže, SSSSKANK ti je ko babura za papriku ... nabudženo ... hahahaha zvuči svemirski , pogodno za novinare koji su se školovali na botovskim sastancima

• Like
Reactions: trevor

grouchy

khoo-vakh!
16.08.2013
3.613
7.995
298
NE!!!
skank u prenosnom smislu na paprike je ono sto neki nasi drugari gaje, oni otrovi u chilly temi :)

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
312
1.268
143
hahaha .. pa znala sam da nije vutra nego nešto marsovsko ..

Vidi šta čovek kaže .........o groweru..
Neko bi reko - lako je njemu na Havajima , ali mislim da i svi mi imamo isti takav osmeh kad smo u blizini biljaka ...

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
312
1.268
143
Čovek drži predavanje na temu obogaćivanja tla bez skupih ulaganja.
Obeležila sam da video počne na mestu gde kaže da ide u šumu i skupi micelijum gljiva i to doda u kompost - i tako sam napravi mikorizu .. Kako sam razmnožava gliste itd ... Trenutno pratim kako se pravi kompost pa odlgedah i ovo ...
Napraviila sam u ćošku od dvorišta gomilu od lišća , trine , drvenog pepela , golubijeg đubreta .. sve zaliveno i dodat rastvor od nekog ušećerenog džema ... Za neko vreme videću šta sam dobila .

• Like
Reactions: likfrik

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
312
1.268
143
Biljka kanabisa više voli da se korenom širi po površini u živom biološki aktivnom tlu ,
nego da ide u dubinu u potrazi za hranljivim materijama. Zato koristi široke i plitke platnene potove ( kontejnere) odnosno torbe.
U površinskom sloju nalazi se kompost i malč, koji zadržava vlagu i sprečava sušenje površinskog sloja ... ( nije gola okopana zemlja okobiljke)

Zaliva kompostnim čajem ( koji se pravi tako što se potopi šaka supstrata - komposta u kanti s vodom . Doda se malo šećera i kvasca i spusti pumpa za akvarijum da ispušta kiseonik preko neoći . I bez pumpe do sutra bude gotov "čaj" za zalivanje)

Formula za živo tlo je NPK - azot, fosfor kalijum i kalcijum to su makro nutritijenti - svi to znaju. Apsorpciju kalcijuma podstiču aminokiseline - i to im je glavna preokupacija u toku growa. Važan je za fazu cvetanja.

Azot je važan za fazu rasta ,, i ako se pretera s tim može doći do izduživanja biljaka između nodova - spratova.
Fosfor daje energiju. nešto kao priprem za bolju iskorišćenost azota . I razvoj korena.
Kalijum je važan za zdavlje biljaka. Najvažnije je da biljka ne ostane bez kalijuma u fazi cvetanja jer ga to može usporiti i čak zaustaviiti.

Ph vrednost mu kontrolišu gliste ,, crvene gliste i neke druge dve vrste koje sve žive u odvorenim slojevima zemljišta , Da bi podstaknuo njihovo kretanje po vertikali ,on stavi rasečeni avokado na površinu zemlje i giste idu prema voću, u međuvremenu se i pare - umnožavaju i stvarajući kanale kroz zemljište - snabdevaju ga vazduhom i održavaju rastresitim.

Uz upotrebu mikroba , on obnavlja zemlju za kanabis - i nikad ne kupuje novu, nego obogaćuje jednu istu. U pitanju su mikrobi koji podstiču vrenja raznih vrsta i uz takvu ishranu biljke mogu se lako postići sve boje - roze do ljubičastih - za razliku od korišćenja veštačkih đubriva sa kojima je to vrlo teško jer se moraju postići precizni odnosi u sastojcima.

Ubacivanjem micelijuma u zemljište oko korena postiže se mikoriza - tj gljive razlažu materijal oko korena pa mu je lakše da iskoristi metaboite micelijuma .. Micelijum neće napasti koren jer se gjive razmnožavaju samo na mrtvim delovima biljaka.

Za micelijum - ode u šumu i iskopra -- pa pomeša u odnosu 10 % sa površinskim kompostom. Micelijum i bakterije vrenja obezbeđuju hranljive materije za biljku, a gliste rastresito tlo - i strujanje vazduha kroz kanaliće koje prave .

U proizvodnji kanabisa nije najvažnije imati velike prinose uz upotrebu veštačkih đubriva nego organska proizvodnja - da bi se dobilo najkvalitetnije ulje za lečenje ljudi
Malčiranje je oponašanje prirode jer u prirodi ne postoje ogoljeni delovi zemljišta oko biljke . On u tomsloju naseljava bele termite . da bi održavali tlo živim. drugavarijanta je da se oko biljke sade sitnije zeljaste biljčice kao što je vidovčica . koje isto drže vlagu ...

Za proveru dal groweri govore istinu - tj jel prskaju herbicide ili ne - on povede zeca ... i ako neće da pase travu oko biljke onda je prskana.

U fazi cvetanja - na površinu stavlja zrelo voće koje počinje da se kiseli - i stvara probiotike i aktivnosti vrenja u zemljištu. Za zalivanje koristi vodu bez hlora.

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
312
1.268
143
Ne znam kolko je popularna ova tema na engleskom ... ali ...
tragom živog zemljišta - još jedno predavanje ... Ovo se zove holistički pristup .. Gospođa secka uzgoj na sitna crevca i ide dotle da objašnjava da kod nje ne mogu da rade nezadovoljni i nervozni ljudi jer to utiče na biljke . Čini mi se da je rekla da su zarade vrlo pristojne pa tako očekuje od svojih zaposlenih da se posvete biljkama kao maloj deci.

Ovo je kao neki andergraund - kao i sve što se tiče povratka majci prirodi . Prvo su uveli veštačka đubriva , pesticide i herbicide bez kojih sad ne može da se išta sadi u industrijskim uslovima - a uništili zdravlje ljudima, ekosisteme na njivama i u baštama i nikom ništa . Zemljište je ispošćeno, suvo i sklono eroziji , puno otrova zbog korišćenja svega navedenog.

Ova gospođa priča o ponovnom uspostavljanju divljine u baštama i na njivama . ..tj prepuštanje prirodi da sve sama reguliše .. Potpuno organski uzgoj kanabisa na živom zemljištu koje se ne menja posle branja nego obogaćuje za sledeću setvu ... očuvanje vode u sistemu, negovanje korenovog sistema ... kolonija gljiva i bakterija u zemljištu.

Kakvu frizuru ima ... :) :)

east

Aktivan Član
11.07.2014
467
1.498
143
Mexico city
Ti možeš slobodno nas kao u prošlom texu obradovat kojom pametnom na našem jeziku, naravno ukoliko ti se bude dalo tipkat. poz

• Like
Reactions: Minja3

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
312
1.268
143
Ti možeš slobodno nas kao u prošlom texu obradovat kojom pametnom na našem jeziku, naravno ukoliko ti se bude dalo tipkat. poz

Ona je indor grower iz Humboldt okruga i prešla je iz Kalifornije u Kolorado.
- Industija kanabisa je u razvoju i za koju godinu i vi možete držati predavanja o growu - ima toliko mesta za sve ... - rekla ja ljudima u sali.

Naše posude za gajenje nismo menjali već tri godine. Mi ne radimo - no til - no diging ( bez kopanja , riljanja, oranja ) metodu ali rekoncioniramo zemlju posle svake berbe. Mi stvaramo živu zemlju , biološki aktivnu , kojom zamenjujemo istrošenu - dodajemo u nju svež biljni materijal, minerale i žive organizme. Kada dodajete vodu u zemlju vi hranite gljivice i mikrobe koji žive u zemljištu i održavate eko sistem i sprečavate eroziju . Erozija je neminovna u klasičnoj poljoprivredi kad se voda ne vezuje za zemlju nego protiče kroz nju, spirajući hranljive materije u nepovrat, tj zagađuju se reke s tim. Bakterije i hife gljiva drže zemlju na mestu i sprečavaju spiranje.

Mi pravimo mini kompost hrpe u posudama u kojima su biljke . Naš način ne zahteva veliki period za stvaranje komposta i nemamo prazan hod - imamo šest žetvi godišnje.
Biljke su tako raspoređene da beremo svake nedelje - cele godine. Jer od naše efikasnosti zavise sudbine mnogih ljudi koji rade kod nas i moramo da budemo produktivni i sigurni u tom procesu.
Pesticide ne koristimo jer su štetni na više nivoa .
Mi hranimo zemlju ne samo biljke a pesticidi bi narušili tu finu harmoniju u zemljištu i zatrovali biljku.

Kore od banane su izvor kalijuma - i mogu se koristiti kao malč ili kao otopina za kompostni čaj za zalivanje .
Biljka mora da se oseća sigurno i zaštićeno . Inače je u stresu, ako je napadaju insekti ili nema vodu. Ako je osoba koja je gaji nervozna ili ljuta to nije dobro za biljku. Za rastvor za zalivanje se može koristiti i sasušena balega - krava, konja ili ovaca ...

Guano šišmiš đubre , ostaci od kafe - talog , kore od banane, i sve što se stavlja u kompost , biljni materijal suv i zeleni ... melasu stavljaju u probiotik - kompost čaj ...
Potapaju preslicu biljku u vodu za silicijum . Preslica ili rastavić - barska biljka .. Koprive , gavez - se stave par dana u vodu kojom se zaliva biljka - ne mora da počne vrenje tj da smrdi - nego za par dana se otope etarska ulja iz biljaka i spremno je za zalivanje .. Ovo važi za sve biljke - ne samo za kanabis.. Biljke imaju raspon koliko hranljivih materija mogu da asorbuju - i to treba znati - da se ne pretera ili da biljka ne gladuje. Sa ovim prirodnim načinom gajenja to se neće desiti, kao što je lako moguće kod upotrebe veštačkih đubriva.

ovo je donegde .. prevod ... nastavak neki drugi dan :)

( tek sad vidim da ljudi u publici puše :) pitam se šta li dime ... xixixixi nešto za reprezentaciju)

-

• Like
Reactions: gica-prasica