Neznam ništa..možete me malo uputiti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Dakle o ozgoju dima to znam...to mi i ide i to je sve uredu...
Ali polako se pojavljuje u meni da uzgajam neke gljive :)
Ali naravno problem:
ja neznam ni g od gljiva.ni koje gljive imaju,ni kako uzgojiti,ni gdje uzgojiti, ni gdje nabaviti...
ali aposolutno neznam niti jednu jedinu stvar o gljivama...NIŠTA...aposutno NULA...

Možete me uputiti kako najbolje da se educiram da vidim šta je to,koje vrste,kako uzgajati...
hvala puno...

p.s.to je kao trip..trip doslvno POKIDA MOZAK..kako ovo djeluje na mozak?
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
I ovo kida mozak. Frend je bio u amsterdamu na maturalnoj, reko je da se dva dana iskljuèio od stvarnosti. Kaže da mu je u glavi velika rupa poslije nastala!
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
ok..ali zanima me sve ostalo.Htjeo bi o gljivama znati kao i o uzgiju mare pa èak je i uzgojiti ako bog da :)
 
24.06.2006
1
0
0
Posto gljive spadaju u kategoriju "eko droga" sto bi znacilo da su u potpunosti prirodnog podrijetla misljenja sam da uopce ne stete na fiziku covjecjeg tijela. Sto se tice psihickog dozivljaja, procitavsi svakojaka trip iskustva i svjedocanstva ljudi koji su iskusili taj carobni svijet mislim da se to ne bi moglo nazvati ostecenjima zbog konzumacije vec se radi o jedinstvenim dozivljajima koji su tako intezivni da ostavljaju za sobom snazan i neizbrisiv trag. Kada covijek iskusi vandimenzijsku novu stvarnost tesko da moze ostati ravnodusan i nastaviti zivjeti kao do tog trnutka. Zato mislim da se za ovakva iskustva treba dobro pripremiti ponajprije psihicki da ne bi doslo do nezeljenih popratnih efekata ako je to uopce moguce!

Pozdrav!
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
bilo je sluèajeva da ljudi zbog trip završe poremeæeni,i u ludnici..da nisu mogli više shvatiti pravi svijet...
èak sam i èitao to negdje davno...

mrzim kemiju,.nikada je necu ni uzeti..ali htjeo bi samo jednom probati kakav je filling trip...da vidim drugu stranu :D
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ma ja mislim da su glijve štetnije nego što mislimo.. Ipak je to vrsta droge koja ti se igra s mozgom a svi znamo da droge koje se igraju našim mozgovima nisu baš bezazlene. I to što vremenski putnik govori da posljedice koje ostavljaju gljive su "jedinstvena iskustva" nije baš u pravu. Ta "jedinstvena iskustva" su zapravo ta ošteæenja (jednostavnije, budeš spaljen) koja se kasnije javljaju u mozgu, sad neznam toèno koliko ti gljiva pali mozak ali ga sigurno pali. Pa i trava ga pali, i to nitko ne može pobiti... :wink:
 
24.06.2006
1
0
0
Ljudi su od pamtivjeka koristili prirodne supstance za uzdizanje nivoa svijesti i dostizanje cilja samospoznaje. To je ujedno i bio nacin evoluciskog uspona, od plemenskih naroda preko maja, egipcana, hindusa , kineza itd. Razlike u njihovom i nasem koristenju tih darova prirode je sto su oni posjedovali mudrost i znanje koje mi tesko da cemo ikada dostici! Njihovi su ciljevi i razlozi bili daleko viseg ranga od nasih. Nevjerujem da su oni imali bilo kakve stetne posljedice zbog konzumacije tih gljiva i biljaka. Oni su za razliku od nas imali mjeru a prije svega su imali razvijeno veliko postovanje premu prirodi. Na taj nacin priroda ne uzvraca udarac vec zasigurno nagraðuje i otvara vrata za sva nova znanja! Zato je moj savjet da prvo treba znati i rascistiti koji su razlozi zbog kojih se uzima takvo nesto. Treba izgraditi postovanje prema prirodi pa tek onda preci na daljnje korake.

Pozdrav!
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
zato su inki i majue izmurli..tako? :D :lol: :lol:

kažeš koji mi je razlog:
maziti zmajeve :D :D :D :lol: :lol: :lol:

Ma šalu na stranu....zanima me šta je to što svi prièaju...što svi kažu da je trip prejeben...ali iskreno užasno se bojim to probati...
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
ma hoæu nešto od èega æu vidjeti zmajeve,..onako da vidim totalno drugi svijet..
što je to?osim lsd :)
 
24.06.2006
1
0
0
Amanita muscaria - vodi te u tajanstveni svijet svega
sto si ikada zamislio ali i onoga sto ti nikada nebi moglo pasti na pamaet. Trebas ju samo znati pripremiti prije konzumacije, nikako ju jesti sirovu. I znati odrediti pravilnu dozu! Sve ti je objašnjeno na Erowid web stranici. To ti je pravi halucinogen poznat od pocetaka ljudskoga roda.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
e to me i strah...da cu krivo pripremiti..nešto zajebati i umrijeti.a to nebi bilo ljepo :D
 
27.08.2006
0
15
0
45
Brate, ovaj vremenski putnik samo pricha o nekom pucanju sa tim pechurkama...neko nam je navuchen na pechurke,aaaaa :rofl:
I ja imam mnogo jaku zhelju da probam neke 'shrooms ali trenutno me i vutra sasvim ok radi tako da za sada nemam potrebu za nechim jachim...
Slozhio bih se sa konstatacijom Vremenskog putnika da su pechurke skroz prirodna droga i da se koriste od pamtiveka ali nije tachno da ne mogu toliko da te isfleshuju...od prevelike doze i te kako mozhe da se zaglavi ludara :shock:
 
24.06.2006
1
0
0
Posto posjedujem enciklopediju gljiva i stalno proucavam i citam o gljivama znam da je amanita muscaria otrovna gljiva ali ne i smrtonosna tako da se od krivog nacina konzumacije ne moze umrijeti vec si samo moze priustiti jaka mucnina i bolovi u trbuhu! Mislim da se samo po sebi podrazumijeva da ako se i ide na to da se konzumira gljiva da ces prvo sve nauciti o njoj i provjeriti sve sakupljene informacije pa tek onda jesti gljivu.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Svaka biljka koja potièe zapravo na otvaranje percepcijske spoznaje, jest "otrovna" po mjerilima botanike i njenih prirodno-znanstvenih ogranaka. Ono što oni nazivaju otrovom, jest i ono što to živo Biæe i pruža za obuhvatnijim su-Osjeæanjem i samo-prožimanjem sa Cjelinom Jednoga.


Što se tièe Amanite, propaganda ju je lagano zacrnila, ono, niko ne zna za njenu moæ koju posjeduje al zato i svi misle da je smrtonosna. Možda i bolje nek je tako, samo nam fali još jedna sveta biljka koju æe ljudi rekreativnom konzumacijom degradirat... Al èinjenica jest, da sirove se nikako ne mogu jest i da je bilo nekih smrtnih sluèajeva, ali veoma veoma malen broj.
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
èitam baš i gledam što ljudi dožive u tripu..koje hale i slièno..da vide buduænosti..:D
LOL

ma neznam..moram još promisliti da uzmem nešto za trip.
iako 99% da cu necu jer mrzim kemiju.
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Samo vutra za mene i to rijetko, ja ipak zelim imati malo kontrole sa sobom, a ne da pojedem nekakvu gljivu i da sam totalno out of body, zar se nebi pitao gdje si gdje je tvoje tijelo dok je tvoj mozak
iza svemira???
Boze sacuvaj!!
 
27.08.2006
0
15
0
45
@ domba:
Pa brate, nisu ti pechurke hemija...to ti je prirodna vrsta halucinogene droge... :shock:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.