Nibiru, Planet X, Dwarf Star.....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Dakle kao što naslov kaže......što mislite i dali imate kakvih saznanja o ovoj teoriji,s kojom me kolega na poslu neki dan isprepado i napričao toliko detalja koje je podkrijepio drugim takozvanim dokazima,poput Biblije,Knjiga Postanka,te zapažanja,koja se sad i u ovom trenu odvijaju nad našim glavama,običnih smrtnika sa YouTube-a koji je preplavljenj ovim informacijama...laž ili istina....neznam al znam da je lakše kontrolirat manjinu nego većinu,zbog čega i nema previše ovih info u našim medijima jer žele da nas "razrijedit"...pa masa sporednih informacija tipa u neznam koliko amerčkih gradova su se izgradili krematoriji za spaljivanje,potom vreče za mrtvace cca 5 milijuna i šta ja znam šta sve ne...... znači zanima me vaš mentalni talas sa ovim saznanjem,a da je nedaj bog istinito..... peace:spliff:

 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Što se mene tiče,ovo spada u kategoriju sa ravnom zemljom,šupljom zemljom,gušterolikim ljudima i ostalim takvim teorijama o_O
Ovakve i njoj slične yt snimke mi ne govore ništa,ne vjerujem ni jednoj a biblija kao argument :fuck:,pa dokle će se više iskorištavati za sulude teorije :oops: ...
Smatram se otvorenim tipom za svakakve ideje i vjerujem da je ovaj svijet puno više nego što vidimo i znamo ali ovakve teorije mi se ne čine bitnim nizašta :)
Bitno je oku nevidljivo :respect:
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
BaR care dovoljno da pogledaš i sam u nebo te da vidiš da sunce ne izlazi na istom mjestu kao i zalazi za oko 35-40 stupnjeva je otišlo u stranu,zemlja se nakosila,zbog približavanja večeg gravitacijskom tjela.....Pazi vijest iz svijetskih novina "Eskimi upozoravaju NASA-u da im sunce ne izlazi na istom mjestu" jer oni se ravnaju po zvijezdama i mjesecu kad idu u lov...wtf...naravno da takvo što nečeš čut u zemlji koja nema obranu za svoj narod...jedino Kina i Rusija vrte po svojim vjestima jer imaju masovna skloništa za večinu ljudi,a kina je izgradila "gradove duhova" za slučaj kakve kataklizme,šatrologija ili šta?!
osobno sam zasuko rukave i istražio malo oko toga....sve me uvjek vrati na taj ebeni planet x......polovi nam se u ovom trenutku i mjenjaju a ovaj rat ameri i koreja nam je samo odvlačenje pozornosti....ustvari daj googlu priliku i wikipediji te ukucaj Nibiru ili Planet X....Ravna zemlja,nešto sam malo čito o tome al to me nije uvjerilo jer da bi zemlja stvarala magnetsko polje njena kora se mora vrtit u jednom smjeru dok jezgra u drugom kao alternator....no opet to su samo informacije kojima hrane nas smrtnike...;) treba na naše sadašnje znanje i način razmišljanja gledat kao teoriju ao ovo što se zbilja dešava,ajmo reć da se desi,je stvarnost....neznam volio bih da napraviš i ti svoje neko malo istraživanje pa onda da vidimo što je stvarnost ašto manipulacija većine,jer kad izmanipuliraš većinu manjina koji vidi stvaran problem je ugušena,kao kod glasovanja...
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
dovoljno da pogledaš i sam u nebo te da vidiš da sunce ne izlazi na istom mjestu kao i zalazi
Bilo bi blesavo da izlazi i zalazi uvijek na istom mjestu. Na istom mjestu izlazi i zalazi samo 21. 3. i 21. 9. iliti za vrijeme ekvinocija (tocan istok i zapad). Za vrijeme solsticija izlazi i zalazi najdalje od istoka i zapada, prema sjeveroistoku i sjeverozapadu i svaki dan se mijenja. Zima i ljeto nisu zato sto je zemlja blize ili dalje suncu, vec zbog promjene nagiba zemlja pa za ljeta pici direkt a vrijeme zime pod kutom :D bolje bi zvucalo da izlaze i zalaze priblizno na istoku i zapadu.... ili da sunce uopce ne izlazi i zalaze, vec zemlja ima svoju rotaciju, revoluciju i tilt (koji takodjer variraju) pa prema tome imas razlicite izlaske, zalaske i godisnja doba.
Problem ovakvih teorija sto su povrsne i zvuce jako uvjerljivo za ljude koji ne znaju o cemu citaju pa im mos prodat sto god zelis uz par dobro uvjezbanih video "dokaza". Cim stavis to sve na papir i pocnes kalkulirat, sve to pada u vodu.
I flat earth zvuci "uvjerljivo" ako nemas pojma sto citas, sve dok ne zakopas mrvu ispod povrsine. Isto kao i sve druge debilne teorije zavjere i mljarda clickbait youtube filmica.
Jednom kad ti argumenti postanu yt filmici, znas da si u problemu ;) Pitaj flat earthera da ti objasni tu svoju teoriju pa ces umjesto objasnjenja dobit 250 yt filmica da gledas :D probaj ako ne vjerujes, imamo i na forumu FE ekipe :D

Netko ce nam sakrit cijeli planet da bi manipulirao nama? :D nacini manipulacije mase su puno jednostavniji od ovih nabrijanih teorija hahhaha.

edit: sto se tice promijene polova, koliko ja znam to je normalna pojava i zemlja je navodno vec x puta promijenila magnetne polove kroz povijest, sto ne znaci nista posebno :) al ne znam o tome dovoljno da bi laprdao :D
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
u pravu si Stipe ali zemljini polovi se mjenjaju kroz stotine godina ova če se dogodit samo u ovoj godini...ravna zemlja je priča za sebe ušo sam i izašo iz toga jer neke stvari nemogu funkcionirat na ravnoj zemlji,no nemožeš ni pričat o okrugloj zemlji samo zato što su te tako učili u školi....pa nemožeš vjerovat više uđbeniku i učiteljici nego vlastitim oćima...druga stvar je to da sam uzeo u obzir zarađivanje po kliku na youtube-u,no objasni ti meni zašto nam povijest seže samo do nekih 300-400 godina,zašto nam je sječanje tako kratko gledajući u povijest zemlje koja ajmo reć postoji 4 i kusur biliona godina,a mi se još vozimo na benzin i koristimo žicu kao prijenos struje iz utičnice u uređaj,zašto su na kamenim tzk tabletima Maya našli taj nepoznati planet koji izaziva pisane kataklizme naroda koji je živio u to vrijeme....ovaj planet navodno dolazi svakih 3,600 godina što bi bilo razumno riješenje zašto se ljudi ne uspijevaju razvit u naprednu civilizaciju....o ovom problemu ntrebaš ni pogledat Youtube-da se razumijemo ni nemožemo neznam kako napredno evoluirat jer na DNK nemože evoluirat,može da ga fizički netko promjeni...kao što je i naš DNK netko izmjenio,tj 46 i 48 kromosom suspojeni,te je tako nastao čovjek...postoje znanstve činjenice o tome ali da ne skrećem daleko s teme.....što se tiče smaka koji su Maya-e predvidili nigdje nije rečeno u kojoj godini 2000-ite,te su temeljem prvog smaka svjeta napravili dobar film 2012.....no to su sve gluposti,te sam uvjeren da se nešto događa....objasni ovo prženje sunca sve jače zadnje dve-tri godine,ili radijaciju koje je počelo emitirat naše sunce,zbog pada prirodne zaštite zemlje,tj izmjenom polova pada i zaštita zemlje od sunčevih oluja,zračenja i sl...opet velim pusti mene,ujek će bit onih koji vole držat radije glavu u pjesku nego otvoren um....dakle mišljenja si da je to jedan veliki parank,ok ......
 
  • Haha
Reactions: maška

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
ova če se dogodit samo u ovoj godini
ma nego sta. preko noci u 02:32 i 15 sekundi
zašto nam povijest seže samo do nekih 300-400 godina
mozda amerikancima :D puska i tiskarski stroj su izumljeni pred ... 500-600g
zašto nam je sječanje tako kratko gledajući u povijest zemlje koja ajmo reć postoji 4 i kusur biliona godina,a mi se još vozimo na benzin i koristimo žicu kao prijenos struje iz utičnice u uređaj
zato sto smo jako mladi :) sta je 200-300 000 godina kolko je "moderan" covjek.
jer na DNK nemože evoluirat
kako ne? tzv Breeding ako ces kod od ljudske ruke i evolucija od strane prirode. da nam dnk nije evoluirao, ne bi imali pluca sad, neg bi i dalje na skrge u vodi.
kao što je i naš DNK netko izmjenio
kako to znas? ne velim da to nije moguca opcije, al bez dokaza ne mozes to tvrdit. izuzetne tvrdnje zahtjevaju izuzetne dokaze.
prženje sunca sve jače zadnje dve-tri godine,ili radijaciju koje je počelo emitirat naše sunce
global warming. napravili smo staklenik od hrpe co2 plinova i sad nam je toplije za cca 2°C od pocetka industrijske revolucije.
nije poclo sa radijacijom, oduvijek zraci, samo sto imamo rupe u ozonu pa negdje prolazi vise a negdje manje UV koje su stetne za sva ziva bica.
Znaci ja pricam o stvarima koje su nepobitne i postoje dokazi, mozes izmjerit i testirat.


dakle mišljenja si da je to jedan veliki parank,ok
Misljenja sam da ne zelim vjerovat u nesto sto nema niti jedan dokaz. Moze bit tocno, a i ne mora bit tocno.

Ono sto sam ja citao o nubiru je da ima neku super mega daleku orbitu oko sunca i da kad prodje svakih tolko napravi sranje. Ne bas smak svijeta nego potrese, poplave itd itd, tipa ovo sto se sad dogadja, pojacana zemljina aktivnos uslijed djelovanja gravitacije.
Sve je to divno krasno, al mene zanima kako je moguca takva orbita i da uvijek ostane na njoj a ne ode u bespuce svemira.
Puno toga mi jos ne znamo o zemlji i svemiru...tj ne znamo skoro pa nista. Nije sramota reci ne znam, jer nas to tjera da naucimo....a vjerovati u nesto bez cvrstih dokaza je budalastina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD and Blader

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
sve štima sad mi samo reci od kud ti te informacije,želiš reči da ti imaš dokaz za nešto ovog navedenog ili se sve to bazira na čitanju s interneta?jer vidim i ti imaš na sve odgovor no ne i dokaz....ok di je tih 300000 godina naše povijesti....ok čitao si da napravi sranje ali jesi čitao da kad dođe toliko blizu da izbije takav EMP puls(ElektroMagnetskiPuls) da če ti izbrizat kompletno pamćenje,da češ se,ali doslovno,upišat u gaće i reć si wtf...ali si to nećeš moć reć zbog čisto obrisanog mozga....beba u jednom velikom tj....zaštita od takvog pulsa je jedino olovo... ovo što ti pričaš slušam od rođenja ništa novo....evolucija daj wtf,znači breedingom iliti fizičkom manipulacijom kažeš,pa di jeto care prije bilo,onda bi sad već trebali pokretat mislima i komunicirat kao i vanzemaljci....sad mi još reci da smo sami u svemiru....
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Taman sam krenuo pisati molbu da mi Stipe ne salje novog pokojnika.
Ljudi moji, gdje sad ovog da utrpam?
Dajte da se organizujemo.
Predlazem povecanje takse na grobljanske parcele, pa kad skupimo dovoljno vaucera dokupimo 160000 gb prostora za nove leseve.

Sta bi tema? - Nibiru?
Model suncevog sistema je baziran na modelu atoma. Sunce je fol jezgro, a planete fol elektroni.
Tako je prihvaceno u nauci, a iskren da budem, ne sjecam se koji ga je naucnik prvi iznio.
Nije ni bitno.
Ako je tako, onda bar jedan elektron, citaj planet, mora dijeliti sa susjednim atomom, citaj zvijezdom.
Mozda Nibiru obidje djir oko sunca, pa kad bude blizu Alfa Kentaurija, biva privucena njenom gravitacijom, koja joj da moment dovoljan da centrifugalna sila planete nadjaca centripetalnu silu sunca, pa onda obidje djir oko Alfa kentaurija, pa opet oko Sunca, pa opet oko....

Jbt, zavrti mi se u glavi!
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Super, aj sad na kopanje rake.
Kod nas strajk!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ni biru nisam popio danas, sva sreca jel sam naleteo na pandure i duvao, al ne dzoks neg onaj dreger i mogli su k da mi poduvaju jerbo je bilo 0.00 :) ha, uzoran gradjanin, al sam popio kaznu zbog pojasa, fuck :( pio/ne pio, popijes ga na kraju, sa rogatim se nije bosti
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
volio bih da napraviš i ti svoje neko malo istraživanje
Ok,recimo da sam malo istraživao i povjerovao u tu teoriju :) i sad sam samo u paranoji i strahu zbog toga što se dešava :eek:. Upravo ono što svijetska vlada želi kako da se osječamo zbog lakšeg manipuliranja nama ;)
Moje mišljenje je da ovu i ovakve teorije nije vlada skrivala od nas već je upravo ona to i lansirala,da ljudi okrenu glavu od pravih problema :D
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
I ja volim ovakve teme, o planetu nibiru astronomi se najprije nasmijase, nedavno na "andromeni" voditelj zg. zvjezdarnice više ne iskljucuju postojanje, orbita je moguća, svemir je velik i do sada nije pronađen, ali pronađena je dvojna zvijezda a pretpostavlja se da bi mogla biti i trojna, bas o kakvoj Dogoni pričaju priče, bas taj sjajni Sirijus, Zanimljivo mi je sad gledati sa strne, oni znaju, oni žive drukčije, kako je frustrirajuci živjeti tisucama godina pored onih što ne vjeruju dok ne izmjere, pa i kad izmjere ignoriraju, oni se ne ljute, ni na druge bogove ni na one koji "znaju" da takvo što ne postoji. S druge strane dali je stvarno rat i divljaštvo, ono najgore što tad izlazi na vidjelo, to rusilastvo dali je to ta pokretacka snaga uma. Jer ovi mirni ne izgradise ništa.
Sunce pak izlazi i zalazi svaki dan na istom mjestu kao i lani, kao i sto ce sljedeće godine opet izaći. Svaki dan jedan stupanj dalje od jučerašnjeg.
Elektroni u atomu nemaju orbitu poput planeta, oni putuju, jure, sferno. A masu istih tih elektona se neda usporediti s masom planeta u toj usporedbi, masa elektrona je zanemariva u odnosu na jezgru u atomu dok masa planeta bas i nije u odnosu na sunce.
Meni je najdraža ona o Atlantidi, mislim da je to vrijeme a ne mjesto. Takve "price" nisu iz svijeta mašte, (kako se mjeri mašta, ako se ne mjeri dal postoji...) nisu ni inicijacijske poput bajki, mudre kao basne, one su istinite a istina se traži bas kao i sto se za slobodu treba izboriti, nic na pladnju.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
:D spojio ti jedno 10 tema u jednu hehehhehe

sve je to super, lijepo je pricat o tome. puno toga je moguce i vjerovatno, al je problem sto za nesto o cemu malo znamo vezemo sve moguce teorije zavjere i izmisljena SF scenarija. bas kako su i nastajali razno razni mitovi. 2% istine i 98% bullshita.
orbita je moguća
i da je, sto radi ta ekipa ostalih 3599 godina dok je mrki mrak i led ledeni heheh.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Elektroni u atomu nemaju orbitu poput planeta, oni putuju, jure, sferno. A masu istih tih elektona se neda usporediti s masom planeta u toj usporedbi, masa elektrona je zanemariva u odnosu na jezgru u atomu dok masa planeta bas i nije u odnosu na sunce.

Fino si srocio komentar, lijepo razmisljanje, al sa ovim dijelom se ne slazem. Jebaiga, moramo se u necemu i neslagati.
1 proton je jezgro atoma Vodonika i tezi je oko 2000 puta od elektrona koji pici oko njega. Zanemariva je masa elektrona.
Sunce ima 300000 puta vecu masu od Zemlje. Zemljina masa je nistavna.
I kod atoma i kod Suncevog sistema jezgra cine preko 99,9% ukupnih masa.
:rolleyes:
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
@Stipe drago mi je da ti se sviđa, zahariju sam citao davno, puno knjiga a prevrce jedno te isto, mislim da godina tog planeta traje dulje, bilo je zanimljivo dok nije postalo napadno.
Nisu mitovi bulsit, bulsit su novine, traju jedan dan.
Ti si pun znanja, razumiješ više i kako to kod struje ide 100 stvari odjednom na umu treba imati. Religija se bavi savješću, zato privlaci ljude.
@Papa Romeo hvala bogu da se ne slažemo u svemu, to bi nas odvelo u jednoumlje.
Suncani sustav ima puno kamenčića, Pluton je izbačen iz drustva planeta zbog ljudske zloće a ne nekog trivijalnog razloga kao što je veličina. (kome smeta Pluton zato jer je mali, mali je i pinc pa je ipak pas) puno je tog kamenja i iza Plutona i to sve skupa ide u masu u predodbi modela atoma i suncevog sustava. Hocu reci tvoja zemlja je prevelika, nesrazmjeran je taj omjer masa, masa elektrona se ni ne racuna toliko je mala a masa samo ovog prvog kamenja je nekih 700 dio mase sunca a di su mjeseci, meteori, kometi. Nije dobra usporedba ali dobro da bismo si predocili prolazi s puno ako. Veća razlika je u tome što elektronu ne možemo naći mjesto, samo vjerojatnost da bi se tu negdje mogao naći.
O svem tome znam malo, informativno, stvarnost je puno kompliciranija, upamtim neke jednostavnije stvari, poput većine, znanost razumijem tek kad netko poput akademika Para to znanje zna približiti laicima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.