nikako da procvjeta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.07.2010
1
0
0
41
Alo ljudi ja sam novi član od danas pozdrav svima
Probajte mi vi iskusniji odgovoriti ako se kužite šta na pitanje.
Naime u 03 mjesecu sam posadio čisto iz znatiželje biljkicu i kad sam vidio kako je izbila bio sam radoznao i tako ja nju zaljevam i držim na suncu na verandi i ona raste i raste....
Napokon biljka kad je već fala bogu došla do valjda metar i pol (nemreš blivit):)) mislio sam bit će feštanja sljedećih pola godine.
Ali problem je što nikako da počne bacati cvjetove. Ne znam šta da radim, sad sam ju stavio u mrak i zaljevam ju manje i više ćak ne miriši ko prije u fazi rasta. Da se razumijemo ona još raste ali mi se čini nekako puno manje.
Ja sam totalni amater tako da nemam ni posebnu zemlju ni svjetla ni ništa, kao da sadim običnu biljku, samo što sam ju obilazio i gladio svako tolko :)) Ali sad nikako da baci nešto, da bude barem sjemenka da znam da je muška pa da ju odfikarim. Nedo bog da zna čitati jer je upravo iza mene :)))
Pomagajte šta bi mi bilo pametno učiniti? ako ovo rodi bit će maaaasu opuštanja
Fala unaprijed
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
pa hajde baci koju sliku...
tako ce ti bit puno lakše objasnit...
trebala je barem spol dosada pokazat
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Nema se tu šta objašnjavat ...nije joj još vrijeme i to je to ...
Možeš ju forsirat da procvjeta tako da ju 12h dnevno držiš u ormaru u neprekidnoj tami ....pa ju staviš na balkon 12h i tako do kraja , ali to je svakodnevna jebadaa
----
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
No sikiriki:)
Samo polako.Kod mene 'u vrtu', do sada...2 mrtve,2 ženske,1 muška(odstranjena već)....ostale će ovih dana pokazati.Napominjem da je sjeme nepoznato(više vrsta),ovisno o tome što se pušilo u periodu 'neimaštine':)
5 i 6 mjesec...puno kiše,malo sunca...glavni razlog za 'kaotično' stanje u fazi vegetacije kod moga outdoor-a.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
kao sto HS kaze nije joj vrijeme da cvjeta mozes je natjerati da je drzis u mraku 12h ili da ostavis da sama pocne cvjetati a to ce biti kada noci budu duze a dani kraci,kako hoces...a na kraju ce morati procvjetati akoje budes pazio i mazio ona ce ti to sve vratiti...
 
12.04.2010
20
0
1
vozdra kolege groweri..nisam bash takaw amater kao kolega koji je postavio pitanje na vrhu ali nisam ni pro grower...
...elem,krenuo sam sa rezimom svetlosti 12/12 nakon shto sam primetio bele vlasi na spoju granchica-shto ukazuje da je zenka,zar ne?
ewo jedne slicice:
http://img691.imageshack.us/i/biljkaa.jpg/
zanima me koliko traje faza cvetanja ...
.. de li sad valja biljku tretirati technim djubrivom sa najvecim procentom fosfora
na flashici pishe da je za cvetnu fazu shto govori i odnos N3%-P8%-K6%
ako valja da li je bolje djubriti fertigaciono (zalivanjem) ili folijarno (preko lista)
Hvala unapred
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ja sam bas takav amater ali volim da proveravam svoju teoriju koju sam stekao citajuci forum,da mi ne zamere pravi profesionalci...

iz vegetacije prelazis kad oces na rezim cvetanja 12/12, i tek onda vidis kojeg je biljka pola.
cvetanje ti traje u zavisnosti od same vrste ali mislim da je to oko 60,70 dana (neke vrste manje neke vise)
biljka kada udje u fazu cvetanja gnojis je sa npk u razmeri 9/12/36 a kasnije 0/52/34.
a to kako zalivati,bi prepustio da ti odgovore ipak pravi profi groveri,jer sam naisao na diskusije i za i protiv pa mi nije najjasnije.kontam da je jednostavnije zalivati a ipak ako gnojimo preko lisca mi ga kasnije i pusimo pa ... kao sto rekoh,ne znam,pa i mene interesuje odgovor



lep pozdrav za sve aktivne clanove!
bananallama.gif
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Fina ženkica,slabo svjetlašce:)
Trebao bi o svjetlu da se brineš,krhka je ona za neko veliko hranjenje.Do pola doze možeš slobodno kad se odlučiš,pa da pokaže šta zna,ili nezna,hehe!Nemoj ranije od 30 dana jer bi se trebala još malo udebljati ali opet se vračam na fucking svijetlo,jer nema kalorija da se udeblja,pa evo...da ne zaboraviš:) Šta se tiče zalivanja folijarno ili "po zemlji" radije se drži klasičnog zalivanja zemlje,da sebi ne daješ problem i brigu više.To je priča za sebe o kojoj bi se dalo raspravljati.
Šta se tiče N3%-P8%-K6% ne mogu ti pomoći jer slabo pamtim brojeve,ali radije se drži spomenutih gnjojiva sa "vutre" i nemožeš faliti,osim ako se ne držiš nekih osnovnih propisa,da ne pretjeraš.
I malo info.-a ako može,kolika saksija,koliko tog blaženog svjetla itd.Jedino ovakve brojeve pamtim:)
Uglavnom pohvale,curica je ok je!
 
12.04.2010
20
0
1
znam...da je problem fucking ali bash fucking svetlo jer je to 150w ali MH lampa koja,koliko sam ja upucen,ima plavi spektar a za cvetanje mi treba crveni spektar
pitam se da li mogu da je guram sa owom lampom dok ne nabavim HPS 400w ili da je izbacim na sunce,shta uraditi?
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
moja ti e preporuka da izbaciš vanka na sunce i da tak bude dok lampu ne nabaviš za cvetanje
kad lampu rješiš svjetlost uskladi da se pali kad i sunce izađe pa 12 sati tak