Nikola Tesla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.05.2019
10
36
13
To je Tesla skužio, zato je i pravio velike zavojnice, između ostalog.
To je razlog zašto vjerujem da nije volio nakit na ljudima.
Kada sa naušnicom ili lančićem dođeš blizu takve zavojnice, uslijed jakog magnetskog polja, taj nakit će se početi grijati, a posljedice možete zamisliti.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
i zato želim motivirati što više zainteresiranih da to naprave.
na nacin da prvo naprave pa ces im onda rec kako da naprave to jer ne mogu znati o cemu je rijec dok nemaju aparat ispred sebe?
na ovaj nacin neces nikoga motivirati na nista. samo ces navuc gnjev ljudi.
Ne rade u pravilu na istosmjernu, ali nema razlike da li je 50Hz ili DC
Nema razlike je li 50hz(izmjenicna) ili DC(istosmjerna, al u pravilu ne rade na istosmjernu, nego na izmjenicnu???
grijacu u kuhalu na vodu je svejedno jel dobio DC ili AC od 50 ili 100HZ.
grijac je infracrvena grijalica gdje fotoni nastaju tako da elektroni u atomima vodica mijenjaju svoj energetski nivo tako da kad se spuste u donju orbitu kao visak energije ispuste foton odredjene valne duljine ili odredjenih valnih duljina.
nisam naveo LC krug jer sam predpostavio da ne treba,
A znaš da je pretpostavka majka svih zajeba, pogotovo loša.
puno toga nisi naveo. i jos ocekujes da te neuki podrze.
i lažno optužuje bez ikakvih dokaza, al' jbg., on je urednik i moderator.
bas tako :) poznat sam po tome.
Ne smijem reći jednom riječi jer će biti kontraverzno
zero point energy?
i bifilarne ravne zavojnice?
:D nemoj mi rec da o tome pricas i da oces harvestat zpe
jer nitko od vas nema funkcuonalni uređaj ispred sebe.
:D pitam se zasto
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
Ok, sve mi je jasno osim jedne stvari. Gdje tu ima prostora za smanjenje računa za grijanje, odnosno, kako dobiješ više toplinske energije nego što si uložio električne? Kosi se sa osnovnim zakonima fizike i do danas još nitko nije uspio prevariti te zakone.
Jedino što bi imalo smisla, hipotetski, je da ta naprava djeluje kao antena koja hvata neke kozmičke zrake(EM zračenje o kojima je Tesla pričao, i da se taj signal odnosno frekvencija zbroji sa pobudom u krugu, i dodatno zagrijava jezgre zavojnica(cijevi) koje griju vodu. To bi se lako dalo provjeriti sa par osciloskopa...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: serviser and .i.

serviser

mumijev drug
Poznanik Foruma
05.09.2019
712
4.468
163
Kada se sve svede na cesticu/val/energiju zagrijavanje necega nije nista drugo nego pobudjivanje atoma/elektrona da se krecu i sto je kretanje/vibracija istih brze/a, to je temperatura veca i obrnuto.

Energija se moze samo konvertovati iz jednog oblika u drugi, isto kao sto se cestica samo moze promijeniti iz jednog stanja u drugo. U tom procesu, koliko god on bio pronicljiv i "fenomenalan", ne moze nastati vise energije/cestica nego sto je ulozeno.

Ne radi se ovdje o nikakvom fenomenu i ne vidim produktivnost takve filozofije. Mozda je puno kvalitetnije uloziti vrijeme u nove nacine konverzije energije nego trositi isto na pobijanje elementarnih zakona univerzuma.::kauboj::
 
19.05.2019
10
36
13
na nacin da prvo naprave pa ces im onda rec kako da naprave to jer ne mogu znati o cemu je rijec dok nemaju aparat ispred sebe?
Upravo tako, modificirati ga je lako, tj. sva mudrost je u načinu motanja zavojnice.
Razliku u vrijednosti struje LC kruga prije i poslije možeš izmjeriti odmah ili vidjeti na osciloskopu (nakon modifikacije, znači, prije i poslije). Cijena komponenata za "igračku" je ispod 15€ po dućanima, a iz kine još jeftinije. S tom igračkom možeš potvrditi ove tvrdnje. Ja sam dosta komponenata "iskopao" iz starih napajanja za računalo(feritna jezgra za prigušnicu), tamo možeš pronaći i malo prikladnih kondenzatora(samo sa MKP oznakom i viskokonaponski), možda mosfet, ako imaš sreće.

na ovaj nacin neces nikoga motivirati na nista. samo ces navuc gnjev ljudi.
Nadao sam se da od toliko električara na forumu, da barem jedan ima neki stari uređaj s kojim se je igrao. Shema nije komplicirana (ja kad imam sve komponente, tu elektroniku složim za 5min + mehanika (hladnjak za mosfet)).
Sad da mi se javi netko tko tvrdi da ima indukcijski uređaj ispred sebe, odmah bi mu opisao kako treba namotati tu zavojnicu. U tom slučaju bi bilo dobro da ima neke instrumente, koje zna koristit, i da podijeli svoja mjerenja s nama (strujnu transformator da ima bilo bi odlično (AC1025 ili neki slični(naj preciznije mjerenje))) ili mjerač temperature.
puno toga nisi naveo. i jos ocekujes da te neuki podrze.
Nisam mogao odmah u početku jer bi bilo off topic.
Nikad nije kasno za naučiti nešto novo.
Nadam se da će se naći netko odvažan i riskirati tu sumu novca i malo vremena.

zero point energy?
i bifilarne ravne zavojnice?
:D nemoj mi rec da o tome pricas i da oces harvestat zpe
Ovo što sam ja napravio ne izgleda kao bifilarna, barem ne u klasičnom smislu riječi, više kao "glista" ili "gusjenica" iako ni to nije pravi opis. Zavojnica treba zauzimati što više prostora, a da namoti ostanu mali (3-5 cm promjera)
Ja znam, jer nisu zainteresirani, možda su prije dobili krive informacije, provjerili i ostali razočarani. Ovo što planiram podijeliti s vama na forumu provjerljivo je i ponovljivo (znanstveno).
Što mi vrijedi što sam ja to, ne znam koliko puta ponovio i dobivao pozitivne rezultate kad i moji instrumenti možda lažu, iako sumnjam. Zato tražim nekoga tko će reći: "Evo, imam ja" i da je spreman podijeliti sa nama svoja mjerenja.


Ok, sve mi je jasno osim jedne stvari. Gdje tu ima prostora za smanjenje računa za grijanje, odnosno, kako dobiješ više toplinske energije nego što si uložio električne?
U tehnologiju izrade ovog uređaja nije ulagano ništa tj. sad nema ništa, moramo krenuti od nule, još je relativno dalek put do gotovog proizvoda.
Kosi se sa osnovnim zakonima fizike i do danas još nitko nije uspio prevariti te zakone.
To mi je jasno, ja bih rekao da nam prešućuju bitne stvari, ovo treba probati baš zbog toga jer nigdje nije dostupno matematičko objašnjenje.

Jedino što bi imalo smisla, hipotetski, je da ta naprava djeluje kao antena koja hvata neke kozmičke zrake(EM zračenje o kojima je Tesla pričao, i da se taj signal odnosno frekvencija zbroji sa pobudom u krugu, i dodatno zagrijava jezgre zavojnica(cijevi) koje griju vodu.
Možda nešto slično i može raditi, no upitno je kako i što. Ovdje nema antene. Samo LC krug i elektronika za pobudu rezonance.

To bi se lako dalo provjeriti sa par osciloskopa...
Osoba koja ima pristup osciloskopu je idealan kandidat, sa osciloskopom možeš još preciznije izmjeriti promjenu.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ovo bi se moglo nazvati novi način konverzacije energije
ne moze se nazvat jer nije novi nacin. pretvorba elektricne energije u elektromagnetizam i/ili toplinu nije nista novo.
Nadam se da će se naći netko odvažan i riskirati tu sumu novca i malo vremena.
Nadam se da nece i radi takvih pisem ovo sve da ne bi ljudi povjerovali u teorije zavjere i nemoguce "izume" i magiju
ja bih rekao da nam prešućuju bitne stvari
pokusavas koristit znanost na nacin da ne vjerujes u znanost al kostis iz znanosti ono sto ti pase. jer kad ti matematika pokaze suprotno onda u to ne vjerujes nego prakticim djelovanjem zelis prkositi matematici. :D :D :D good luck with that
baš zbog toga jer nigdje nije dostupno matematičko objašnjenje.
tako je. ne postoji matematicka formula ili objasnjenje u kojem ces dobit vise od ulozenog ili da ces dobit nesto iz nicega
koji dio toga ti "presucuju" ???
još je relativno dalek put do gotovog proizvoda.
zbog cega ako imas sve komponente i znas tocno kako namotati zavojnicu? potrosi te novce kolko ti treba i ceka te nobelova nagrada, neogranicena kolicina novaca. i propast svemira.

prestani omalovazavat ljude govoreci im da ne znaju sto pricaju bez ijednog dokaza, sa netocnim informacijama, neznanjem i teorijama zavjere.
znao sam u startu kud to vodi jer ste svi isti i prozirni i pustio sam. al omalovazavanje ljudske inteligencije je bezobrazno i nezahvalno.
jedini razlog svemu tome je jer zivis u deluziji kako ti je netko presutio bitne informacije kao sto je besplatna energija i sad ti je bed sto ne mozes nac istomisljenike iliti kako ih ti zoves elektronicare. To kao da trazis pilota ili moreplovca koji ce se slozit s tobom da je zemlja ravna. wtf
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Tako je. Nitko ne zeli jer skoro svi na forumu znaju za zakon o ocuvanju energije i da ne postoji energija iz nicega pa cak i oni koji vole teorije zavjere.

pa sad sam tek vidio. ti si isti onaj kreacionist flat earther sa zrakama sunca i "svi nam lazu". jaoooooo. ok. nazad u skolu ili kod psihijatra.
jos jedan pokusaj ovakvih tema i teorija zavjere ide ban instant !!!
 
  • Haha
Reactions: budalin
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.