Nirvana Afghan sjeme?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
pozdrav svima!!imam par pitanja zato svaki odgovor dobrodošao..koji je najraniji period vegetacije u kojem možemo prebaciti biljku na cvjetanje a da time ne izgubimo praviše na kvaliteti i njezinoj količini?njezina visina potrebna za to i broj internoda? što je sa 48h mraka?u kojem periodu joj to pružamo i dali je to moguče ponoviti?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
za PH
počeću da sumljam da ima prs leeh dzankija na ovom forumu:watchplant:

ozricu drago mi je da si pronašao mjesto za pitanje
mada koliko si tema pisao mogao si sve to pročitati
jer moraš znati neke osnove
ssamo ti tako možemo pomoći
na forumu imaš i više od osnove napisano
samo naprijed:hehe:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nije mislio na tebe ozri nego na ubojicu koji se malo razmaho savjetima koji ne drze vodu ni uz pomoc bazena.. vidila zaba da konje potkivaju pa i onda digla...

7.5 je zbilja pre visok PH medija.. ako si u pocetku zalijevao vodom sa pipe velika je vjerojatnost da je bila takodjer luznata i to je dodatno poremetilo PH i mozda je sada vec debelo preko 8 sto je vema lose. U zemlji idealan ph je 6 - 6.5 cca.. a u hydrou cak i nize.. 5.6 - 6.

Dakle trebalo bi hitno uravnotezit PH i onda ce biljke vjerovatno nastaviti napredovati imas li srece.

Ja bi to zalio za prvu pomoc kisnicom i stavio 2-3 kapi limuna na 1.5L vode.. i tako LAGANO poceo spustat PH.

Ako netko zna bolje neka me ispravi. NEMOJ PRETJERAT SA LIMUNOM I 2-3 kapi znaci bas to 2-3 kapi. Nemoj limunadu pravit..
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
moje misljenje , posto je zemlja od starta krive pg vrijednosti , je da biljke

presadis u novu zemlju bolje kvalitete, ako ne bolje onda barem dobre ph vrijednosti .

elephantor....iskreno mislim da je to dobro rjesenje ako ph nije mnogo veci , ali kao sto

sam kazes moguce je da se dosta povisio . opet to su samo nagadanje dok ne kupi ph

metar pa da se konkretno vidi na cemu je .

uglavnom , dok se on polako spusti na odgovarajuci ph trebati ce dosta vremena a u

tom periodu dok se ne popravi biljke nece ici nista na bolje i nece se brze razvijati .

one su jos male i mislim da je jednostavnije rjesenje presadivanje u zemlju

odgovarajuce ph vrijednosti . mislim da ce se tako u kracem roku poceti brze i bolje

razvijati .

pozz
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Ubacio sam 2-3 kapi limuna danas
prietio sam da se vrh jedne biljke krenuo da se susi :(
Nisam nasao ni listice za merenje pH bedak
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
sve sam više manje pročitao i informirao se...ali zanima me metoda kojom bi ubrzao vegetaciju i cvjetanje da bi dobio urod u što kraćem vremenu! Tnx!
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
znam da nema ništa na brzinu ali ograničen sam vremenom tj. prostorm,novi sam u tome i priznajem da je to najljepši hobi zato pozdrav svima na forumu
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
@elephantor.....

mislim da je dobra vijest to sta nije kasno .

ja sam u jednom growu imao slican slucaj....zemlja je inace bila odlicna i nikad s njom

nisam imao problema, ph 6.5 .

ali vjerojatno je bilo da je rijec o sorti i biljkama se nije svidjelo to da u njoj ima premixed

fertilizer . i jednostavno je doslo do nutrient burna odmah od starta . pola drugog para

listica je totalno izgorilo .

presadio sam u drugu zemlju i nastavile su se razvijati bez problema .

tako da u svakom slucaju mislim da ima sanse da ih spasi .

sve ovisi o njemu .

pozz
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
@elephantor.....

mislim da je dobra vijest to sta nije kasno .

ja sam u jednom growu imao slican slucaj....zemlja je inace bila odlicna i nikad s njom

nisam imao problema, ph 6.5 .

ali vjerojatno je bilo da je rijec o sorti i biljkama se nije svidjelo to da u njoj ima premixed

fertilizer . i jednostavno je doslo do nutrient burna odmah od starta . pola drugog para

listica je totalno izgorilo .

presadio sam u drugu zemlju i nastavile su se razvijati bez problema .

tako da u svakom slucaju mislim da ima sanse da ih spasi .

sve ovisi o njemu .

pozz

Presadjene
Koiko im je dana trebalo da se oporave(otprilike) ?
posto trenutno izgledaju isto kao i kad su bile u casama
 

KaraJack

Aktivan Član
@Griva

Ovako, imam nirvana biljke na održavanju već 6mj. isklijanje i rast je trajao do 4mj veg. 90cm . simptomi katastrofa na kraju sam mislio ništa od ovoga ali nakon vremena se pokazalo da su to čudne biljke koje lupaju po glavi :)

Vidio sam par dobrih savijeta, sačekaj da se zemlja osuši, dodaj koji vent i više svijetla ili jače kao jednu od 125W i basta stime dižes nilske bebe iz jajeta !!! :D

Nirvana ima jako čudne biljke koje se u samom startu vegetacije pokazuju jako loše ili čudno reagiraju na gnojivo i etc. ali ako skužiš prvu turu onda će biti puno lakše, naravno ovo su još bebe koje trebaju mira i puno svijetla i puno mira :D



Vozdra
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ne mogu ti ja to tocno rec...nadam se samo da si to obavio bez puno stresa , elegantno .

ph nove zemlje ? ima sta nutrienta u njoj ?

u mojem slucaju vec drugi dan su nastavile dalje .

sretno .
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
nabavio sam ph metar Milwaukee ph meter cd 611 ko zna gde su ga ove barabe ukrale(samo sam im rekao da mi treba pH metar)
ali je bez baterija ako neko zna koliko i koje baterije idu u njega bilo bi ok da napise(posto pise da ide 4 a tamo nemoze da stane ni jedna normalna) i dali je ovaj ph metar ok ?
Cini mi se da se polako oporavljaju da ne ureknem videcemo.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
bit ce ti super taj ph metar ! bas mi je drago da si ga konacno nabavio ! :)

unutra ti idu 4 baterije kao sta idu u npr laser ! one okrugle .

samo opet imas razlicith tipova pa pripazi koje kupis ..... !

kad stavis baterije ....moras ga obavezno kalibrirati ! ! jer ako ne nece ti dobro

pokazivati....

kalibriranje se vrsi ca calbration fluid ....a ako nemas.....moras uglavnom imati odredenu

tvat konstantne ph vrijednosti a ti znas koliko ...onda njgea upalis , umocis u u tvar i posto

znas njezinu vrijednost, nejga nastimas na tu vrijednost .

ako ti treba neka pomoc. reci .

kad to napravis, obavezno odmah izmjeri p vode kojom zaljevas i runoff ph !
pozz