Nirvana Aurora Indica fem, Coco, HPS 600W, Manifolding & HST & LST @Bulletin

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Lijepe riječi uvijek dobrodošle!
Jesam, nekako sam ju ukrotio ali mi još zadaje poprilične muke. Puno hvala, na žalost, dobroj organizaciji nikad kraja pa tako i ovim growom planiram unaprijed jer samo u bajci imaš ovakvu avanturu bez i jednog problema :D
A kada bi bili legalni, umjesto na forumu mislim da bi se svi članovi rado okupljali na raznim događanjima, degustacijama, dodatnim tečajevima i cijelom jednom novom svijetu. Jebiga, do tada smo underground scena. Jednog dana, ako doživimo...
P.S. Plivam u poslu zadnjih dana i nikako da stavim update, stiže, samo što nije :) Pozz svima!
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
DAN 43 12/12

Dragi Vutroljupci, pozdrav!
Evo, ovdje sve po starom. Gospodična Razgranata je polako obuzdana i zavezana, i više do kraja života ne izlazi iz tenta, moram još osmisliti kako ću sa njom izvesti flush pri kraju.
Temperature su narasle za koji stupanj kako se i vrijeme vani proljepšalo, tako sada dnevna temperatura iznosi oko 26-27 stupnjeva (i to u najtoplijem djelu šatora, ravno gore kod filtera, pored lampe), noćna je oko 20. Vlaga varira od 40 do 55%, kako koji dan.

Na nekoliko zadnjih fotki vidjet ćete jedan fenotip (gornja desna u tentu) koja očito ima genetsku grešku, koliko god je lijepo izgledala dok je bila mlada, očito je da sa njom nekaj ne valja. Listovi su joj mali, okrenuti konstantno "prema suncu" i ne znam što bi joj moglo neodgovarati jer su ostale tri hepi i rastu. Vrhovi su puno manji, ali su "frosty" i tvrdi. Nekaj bude bilo iz nje :) Sad mi je žao jer sam odrezao druge dvije koje su bile dobre i ostavio jednu koja je totalno čudna! Bad luck.

Danas evo čisto za test nisam radio flush (koji je obavljen prije nekoliko dana) nego sam ih zalio sa 25% snage AN Sensi Grow-a i Big Buda, umjesto dosadašnjih 75%. Reko čisto da vidim. Iako su lijepe boje, na listovima nema nikakvih čudnih fleka i savijanja, možda im dobro dođe koji dan malo ublaženog hranjenja. Pratim pa izvjestim kako je :D

Inače kad smo kod gnojenja, napisao bi samo mali osvrt na Advanced Nutrients. Do sada sam koristio sva druga poznata gnojiva, koja i većina vas koristi u svojim dnevnicima, i uvijek mi je nekako išlo na živce rihtati pH vrijednosti, oduzimalo je dosta vremena ponekad kada jednostavno nemaš volje za utakanjem sto različitih tekućina u kantu. Tu se AN pokazao stvarno jako dobar, išao sam po uputama i stvarno taj njihov pH Perfect pali, pogotovo u ovom novom coco izdanju gnojiva. Skupi su, ali se stvarno isplati, sa vremenom im nekako povjeruješ :D Od prvog dana rekao sam "Neću ovaj grow staviti pH mjerač u otopinu, nema šanse!" - I nisam. Je*ena stvar.

Počele su prve smeđe dlake, tako da mislim da budu stvarno stale u max 9 tjedana (piše flower 7-9 weeks), samo da se fino zadebljaju još malo i R'n'R. Na kraju sam ubacio i par fotki sa upaljenom lampom, da vidite kako su popunile prostor, ali mob je star + HPS je upaljen pa su fotke svakakve.
Svi budite dobri, pazite kaj radite, sretno i čujemo se! Peace :)

P.S. Nisam ih vadio van za fotkanje jer su sada već stvarno velike i nespretno mi ih je vaditi simo-tamo, izvadio sam samo jednu koju ionako moram da dođem do stražnjih.

IMG_5757.JPG IMG_5758.JPG IMG_5759.JPG IMG_5760.JPG IMG_5765.JPG IMG_5762.JPG IMG_5763.JPG IMG_5764.JPG IMG_5766.JPG IMG_5767.JPG IMG_5768.JPG IMG_5769.JPG IMG_5772.JPG IMG_5774.JPG IMG_5775.JPG IMG_5776.JPG IMG_5777.JPG IMG_5778.JPG IMG_5780.JPG IMG_5784.JPG IMG_5785.JPG IMG_5787.JPG IMG_5788.JPG IMG_5789.JPG IMG_5790.JPG IMG_5791.JPG IMG_5792.JPG IMG_5793.JPG
 

Prilozi

  • IMG_5762.JPG
    IMG_5762.JPG
    372 KB · Pregleda: 5
17.05.2016
83
101
33
Beograd
www.vutra.org
@Buletin... -Sat vremena sam gledao ovih tvojih 28 umetničkih dela. :gled::thumb:
-Slažemo se u potpunosti... preostaje mi samo da POŽELIM još jače taj izlazak iz undergraund skeča, pa da svi mi damo doprinos i mnoga imena našim lepoticama, našim balkankama!!! Ružne stvari zaboravljvamo, tako da svaki Grow je ČAROLIJA, a tebi ŽELIM da maximalno UŽIVAŠ u ovom, POZZ...!!!
 
17.05.2016
83
101
33
Beograd
www.vutra.org
-Moram vam priznati da sam havarisan u letećem objektu od dima :let: neverovatno SPONTANO došao do magičnog sajta VUTRA.ORG!!!
-Želim da vam saopštim da spremam pilot projekat :), tako što ću snimiti jednu ali VREDNU :watch:... snimiću ceo njen rast od samoga početka pa do samoga kraja i snimaću je u periodu od 3-4 sata neprekidno preko ''dana'' i 3-4 sata preko ''noći'' i na kraju sve to pustiti onoliko ubrzano da sve stane u npr. 15-20 minuta... znači ništa iz snimka ne izbacujem, kada završim sa njenim potrebama preko dana, onda palim kameru na 3-4 sata i u znak NAUKE i ZNANJA o Marihuani videćemo ceo njen rast ubrzano, a ja lično se NADAM da će svako od nas koji to pogleda naućiti makar nešto a ako ne nauči to jest već sve to zna, onda neka makar UŽIVA u dokumentarcu...!!! :)
-Nema tačke ni ? ni ! već samo ... iz razloga što sam sve napisao u jednome dahu od uzbuđenja. ;)
 
17.05.2016
83
101
33
Beograd
www.vutra.org
Svaka cast bulletin izgleda super! @Cvećar zasto si ovo napisao u dnevniku koji usput nije tvoj? To se zove time lapse i vec postoji, ali naravno uradi to, uvek izgleda super :)
-Upao sam već u priču sa *Bulletin* i kada sam njemu odgovorio palo mi na pamet da napišem i moju nameru za time lapse za koji znam da postoji i da je ODLIČNA fora na samom kraju, kod mene je skoro sve spontano pa i ovo, POZZ...!!!
 
17.05.2016
83
101
33
Beograd
www.vutra.org
@Bulletin - Znam da je prošlo samo 4 dana od poslednjih slika i moram ti priznati da sam nestrpljiv kada ćeš postaviti najnovije jer se radi o najlepšem periodu Grow-a?!
-P.S.-Jesi osmislio kako ćeš izvesti flush za kraj razgranate gospođice?! :cool23: SREĆNO i POZZ...!!! :sun2:
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Strpljen - spašen :D
Muku mučim sa temperaturama, tu kod mene je doslovce u jednom danu krenuo temperaturni udar, vidim da se curama baš i ne sviđa ta promjena. Sad bi dobro došla klima, ali jbg nemam ju pa ću probati malo olakšati situaciju u tentu nekim konkretnim ventilatorom da barem vrti taj vrući zrak. Trebao sam i prije ali radi hladnijeg vremena nije bilo neke ekstra potrebe. Složim pa stavim update, pozz!

P.S. Postoji velika mogućnost da ću nabaviti Black Dog Phytomax 1000, trenutno top of the line LED čija je prava snaga 1015W (iz utičnice). Biti će na posudbi koji mjesec pa budemo bacili test.
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
DAN 48 12/12

Ekipa, pozdrav!

Kako sam napisao u prethodnom postu, mislim da će što se tiče vrućine ovaj grow biti na SAMOM RUBU dolaska vrućeg vremena, nadam se samo da ću uspjeti izgurati do kraja sa normalim temperaturama da se vrhovi ne rašire i postanu prozračni i nikakvi. Iako su hedovi na nekim biljkama stvarno mrcine, nađe ih se dosta gdje ima razmaka među cvjetovima ali to kompenziraju stvarno, ali stvarno opakom tvrdoćom.

Osim toga ništa novo, podvezao sam viseće grane, na dvije biljke sa lijeve strane (pred ulazom i iza nje do zida) vrhovi padaju na sve strane pa sam ih zavezao. Baš u tom kutu (gore lijevo) jedan je vrh dobio light bleach, posvjetlio je ali sam ga sada pomaknuo i nadam se da se bleach više neće širiti.

Hranjenje je opet na 75%, iako sam sa AN-om pri samom kraju, ostalo mi je možda 1,5dcl Bloom-a (u svakoj boci, A i B), jbg, hranit ću ih dok ima, možda taman doguramo do samog kraja growa, ipak im je ovo kraj sedmog tjedna cvatnje (jbt, brzo je prošlo!). Zadnji tjedan planiram napraviti jedan dobar flush i zatim ih zalijevati sa običnom vodom dok ne popiju hranjivo iz listova pa idu na smrtnu kaznu. Kao i uvijek, osim prošlog tjedna kada su dobile malo laganog hranjenja, 25% tokom sedam dana, opet smo na 75% Sensi Grow i 100% Big Buda. Nisam siguran kada točno da im prestanem davati Big Bud, pošto smo kroz (nadam se) 2-3 tjedna gotovi. Po uputama bi već bilo vrijeme da stanem.

Temperature su porasle sa ovim ludim vremenom. Pošto su prazici, nemam gdje kupiti ventilator da malo rasprši tu vrućinu u tentu, sutra je radni dan pa idem po neki mali sobni vent koji planiram objesiti unutra da kružno raspuhuje zrak između lampe i biljaka.

I da, evo za kraj da nešto podijelim sa vama. Kako sam prethodno spomenuo Black Dog Phytomax 1000, izgleda da ću ga se uspjeti dočepati. Kako sam jedan dio života proveo radeći po cruiserima, obišao pola planete (i da, jedan cijeli ugovor bio jednom tjedno na Jamajci, kupovao PRAVU stvar, ne ono što su prodavali turistima :D :D :D) tako sam stekao i brojna poznanstva u iz mnogobrojnih zemalja. I eto, igrom slučaja, jedan baš ludi tip iz Kalifornije, čiji roditelji imaju Grow Shop (a možete si misliti kakav je to shop u jednoj takvoj zemlji), sredio je neku jako dobru nabavnu cijenu Black Doga, i u HR se iskrcava krajem 9.mj., skupa sa mojom novom lampom!

Trenutno br.1 LED rasvjeta u svijetu, snage 1015 pravih W (zaboravite na Kind K5 i sl.), po mnogim pravim grow blogovima vidim recenzije da ne samo konkurira HPS-u DE 1000w, nego ga u mnogim stvarima i premašuje. Kog interesiraju detalji, dovoljno je upaliti njihovu stranicu i pogledati galeriju, a stranica je zgodna jer sadrži sve korisne informacije, usporedbe, jako dobru galeriju fotki, i onog po meni najvažnijeg, detalja o tome koliko se druge firme lažno reklamiraju, na koji način i kako uočiti "trljam ti laži u oči" reklame. I naravno, sve informacije o vrstama LED-a, čipova i sl., što se može pročitati i kod nas na Vutri.

E, kada to čudo stigne, onda budemo imali dnevnik i pol :D

Eto dragi moji, navijajte mi da cure što prije završe da ih ne ubije vrućina nego škare :) Pozz svima, budite dobri i pozitivni! Peace!

IMG_5814.JPG IMG_5815.JPG IMG_5816.JPG IMG_5817.JPG IMG_5818.JPG IMG_5819.JPG IMG_5820.JPG IMG_5822.JPG IMG_5823.JPG IMG_5825.JPG IMG_5826.JPG IMG_5827.JPG IMG_5828.JPG IMG_5829.JPG IMG_5830.JPG IMG_5831.JPG IMG_5833.JPG IMG_5835.JPG IMG_5838.JPG IMG_5839.JPG IMG_5840.JPG IMG_5841.JPG
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.289
14.533
358
Fino izgledaju biljke...
Obrati paznju na jedan vrh....9. Slika prema gore......pljesan....pogledaj unutra kakvo je stanje
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: StepaTHC

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
@Imbra Presvetli - Napisao sam gore u dnevniku, prvo sam i ja mislio da je pljesanj ali nije, light bleach. Vjeruj mi, provjeravam ga svaki dan, paranoja me oprala. Zanimljivo, u prošlom growu bila je ista situacija. Sadio sam Auto Ultimate (Dutch Passion) i u tom istom čošku stajala je biljka koja je bila više phenotip sative, izrasla je puno više iznad ostalih, i jedan njezin dugački vrh je isto tako izbjelio. A čak nije bio ni isti reflerktor u igri, sada je Adjust a Wings, prošlu turu je bio klasičan najobičniji reflektor. I ista situacija.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Growao sam je u outu i inu, i oba puta je pokazala koliko je zahvalna biljka.
Urodom zahvalan, i nadasve relaksirajuci strain.
Samo napred do kraja (~3-4 nedelje jos), fino ti to guras :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bulletin

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
@Imbra Presvetli - Teškog srca moram ti priznati da si bio u pravu - mold. Nastavilo se širiti zadnjih koji dan koji centimetar prema dolje pa sam uzeo škare, odrezao bolesne vrhove i za sigurnost još kat zdravih ispod njih.
IMG_5869.JPG
A onda jebiga, moraš odrezat i još jednog zdravog da probaš kakva je. :spliff::spliff::spliff:
IMG_5872.JPG
Duboko se nadam da ću još tih tjedan-dva preživit bez ovakvih dana.
Pozz svima!
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Pala mi je ideja na pamet, ali se dvoumim dal da to napravim ili ne. Radi početnog stanja u tentu kada ih je bilo 6, izduljile su se i hedova ima posvuda, i gore i dole, ali ima i jako puno lišća. Listove nisam skidao već cca 3 tjedna, kakva bi bila reakcija biljke da sada poskidam većinu fan listova da se osvjetle svi vrhovi i popiju maksimum svjetla? Bojim se da ih ne šokiram previše, da na samom kraju ne napravim hermiće!
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
a neznam odakle vam to da vrhovima treba svjetlosti, listovi su tu za svjetlost i bez njih nema debelih vrhova ;) pogledaj pojam fotosinteza. svaki dan barem jedan koji bi kidao listove da vrhovi dobiju svjetlosti :) :)