Nirvana Aurora Indica fem, Coco, HPS 600W, Manifolding & HST & LST @Bulletin

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Ekipa pozdrav svima!
Evo krenuo sa jednom meni novom šprehom, nakon dosta odrađenih uzgoja, krećem sa Coco Coirom. Brže, efikasnije, dal je istina - budemo vidjeli :)

Stigle su Nirvana Aurora Indica fem, uzeo sam 2x5 komada, na klijanje ih stavio 8, proklijale za manje od 48 sati. Super rezultat - 8/8 izacilo korijen. Trenutno su stavljene u perlit, ispod 50cm ispod HPS-a 600W, čekam da niknu.
Oprema koju sam složio za ovaj grow:
1. Šator je Mammoth Pro 120, dimenzija 1,2 x 1,2 x 2m
2. Žarulja je Sylvania Grolux Dual Sectrum 600W
3. Reflekor Adjust-a-Wing Avenger Medium (original, nije kineska kopija) sa Super Spreaderom + balast Pro Gear 600W
4. Ventilacija je Prima Klima 125 (420m3 /h) spojeno na duplu Aluflex cijev (u sredini je staklena vuna kao zvučni i toplinski izolator)
5. Duct Muffler ili Air Silencer kako ga negdje zovu duljine 90cm spojen sa ventilatorom i Prima Klima karbonskim filterom
6. "Lonci" su Air-potovi zapremnine 15l (iako se meni čini da su i veći)
7. Medij za uzgoj je Coco Coir - uzeo sam pakete u ciglama od Plagrona, pH 5,5, nije ih bilo potrebno ispirati, već su tretirani ranije
8. Gnojiva su Advanced Nutrients Sensi Grow & Bloom + Big Bud - ali novo COCO izdanje - nisam ih još isprobao ranije - pH Perfect.

Trening koji planiram raditi je tzv. Manifold, tj nova verzija Mainlininga. Cilj je jednom topati bebače u startu, LST-om napraviti takvu formu ta biljka ide u slovo T, i daljnjim treningom napraviti da još jednim topiranjem dobijem 8 glavnih vrhova - znam da zvuči čudno, ali vjerujte - pali :D Trening bude detaljno opisan i poslikan. Dok ne niknu, živite svi skupa R'n'R, budite dobri i ajmo u nove pobjede :)

P.S. Imam problema sa uploadom fotki, veli da su prevelike da ih server obradi. Sredim ih pa stavim.
P.S.2. Nisam inače neki forumaš, malo sam još nespretan sa snalaženjem, do sada sam većinom čitao al reko ajmo sada otvoriti dobru temu. Tako da nemojte zamjeriti eventualne greške :)
 

Prilozi

  • Gnojiva (1280x476).jpg
    Gnojiva (1280x476).jpg
    217 KB · Pregleda: 199
  • IMG_4992 (1280x960).jpg
    IMG_4992 (1280x960).jpg
    130,5 KB · Pregleda: 182
  • IMG_4995 (1280x960).jpg
    IMG_4995 (1280x960).jpg
    263,2 KB · Pregleda: 189
  • IMG_4996 (1280x960).jpg
    IMG_4996 (1280x960).jpg
    286,2 KB · Pregleda: 197
  • IMG_4998 (1280x1280).jpg
    IMG_4998 (1280x1280).jpg
    302,7 KB · Pregleda: 188
  • IMG_4999 (960x1280).jpg
    IMG_4999 (960x1280).jpg
    193,3 KB · Pregleda: 185
  • IMG_5001 (960x1280).jpg
    IMG_5001 (960x1280).jpg
    170,1 KB · Pregleda: 190
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Super priprema ;)
Ima nesto o cemu razmisljam. Sa ovim setupom bi mogao imat monstrume u boxu. 8 komada je pun K za taj box a ti bi jos isao radit mainfolding/lining. :D Kako god, bit ce zanimljivo. sretno. ;)
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
U boxu bude ih max 6, ove dvije dodatne su tu samo ako se nešto loše desi. Inače višak ide van :) Imao sam loše iskustvo sa GHS White Rhino, nevjerojatno, ali niti jedna sjemenka nije proklijala! Popi*dio sam jer su stvarno ispali šupci, nema nikakve zamjene, poslali su mi mail u kojem piše da sjemenke izvadim, spakiram i pošaljem u Nizozemsku gdje će se u njihovom laboratoriju vidjeti šta je sa košticama, i u slučaju njihove krivice onda oni šalju nove. Reko - ajd bok :) Tako da su ove dvije samo backup u slučaju problema.
Pozz svima!
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Ekipa - pomoć. Malo sam u ludnici ovih dana sa vremenom i poslom, za dan-dva ću napraviti update. Naletio sam na problem. Do sada sam na katu u zgradi bio sam, nije bilo susjeda u stanovima oko mene a danas su useljeni novi susjedi koji su eto - zaposleni baš u organima održavanja reda i mira. Prvo me stisnula paranoja, ali ljude znam od prije iz viđenja, sada su dobili dijete i preselili se baš pored mene.
Dakle, slici u prvom postu vidi se kako mi je spojena izlazna ventilacija, sami ventilator spojen na filter i prigušivač je sada nenormalno tih ali onaj WOOOOOOSH zvuk koji ide kroz taj mali dio cijevi je poprilično glasan. Njihova spavaća soba je sa druge strane nosivog zida mojeg grow rooma. Spojeno je redoslijedom - šator --> cijev --> ventilator --> prigušivač --> filter.
Nemam više love za skupe nabave, u biti za nikakve nabave, mislio sam omotati taj mali dio cijevi u nekoliko slojeva kamene vune. Ima netko iskustva sa time, kakvi su rezultati? Sistem je i sada poprilično tih (daleko najtiši do sada), ali u gluho doba noći kada svi spavaju siguran sam da se čuje u stan do mene. Na njuškalu sam našao vunu po 10kn/m2 debljine 3cm. Pa možda dva sloja? HELP!

Za prvu ruku zatrpao sam gornji dio šatora jastucima s kauča, ali HITNO moram napraviti nešto jako kvalitetno i jako jeftino.
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Srecno i da dovedes do kraja kako to dolikuje ... ;) Kakav bed imas sa susedima jesi razmisljao da promenis gde ti ide izlaz ?Mislim da i pored svih tih creva opet ce se cuti vazduh (u gluvo doba noci) Aj valjda ce se neko javiti pametniji od mene da ti pomogne oko toga jer ja nista neznam oko toga ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bulletin

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Jako je mali stan, grow room je jako mali, u biti sam do sada imao svakakvih kombinacija sa postavljanjem ali mislim da je sada to to, nemam više opcija za mijenjanje :)
Moj vent je u biti skoro bez cijevi, sve je spojeno međusobno kvalitetnim ducktapeom, čvrsto je ko beton, samo ta cijev koja viri van, između šatora i venta stvara probleme, iako je dupla i prodaju je pod "zvučno izoliranu". Samo je treba nečime presvući, pa makar i u dva-tri sloja.
@Squerlz - Premala je prostorija i nema veze sa koje je strane ulaz, sa koje izlaz, isprobao sam sve kombinacije - rezultat je isti.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
A da pomakneš šator na drugi zid i da ispuh bude direkt u prostoriju? Svakako imaš filter. I sretno!:thumb:
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
I pomaknut je od susjednog zida, ispuh je direkt u prostoriju ali pošto imam najlošiju drvenariju na svijetu, kroz cijeli stan se kreće zrak i fino izlazi na balkon :) :) :) Tako da je prostorija sa šatorom zatvorena ili u najgorem slučaju otvoren je prozor na kip. Mislim da ide kamena vuna, nemam kaj drugo. Nije skupo a dosta efektivno.
 

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.024
163
A sta nemozes filter u box pa vent i onda prigusivač i staviš da iz prigušivača zrak udara u spužvu odmaknutu 15ajstak cm koliko sam ja bio citao po netu to je najbolja solucija za zvuk
 

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Možda je @Himalaya Gold u pravu, možda me zanijela paranoja ali svejedno - sigurno je sigurno!

@tiki - isprobano, isti rezultat. Malo sam sve poštimao ponovno, sada je OK, ducktape nije najbolje držao spojene vent, prigušivač i filter. Malo su se nagnuli i eto odmah buke, ali sada je sve OK.

Bebači su do sada bili sasvim OK, ali evo danas sam skužio da su lagano posvjetlile i dvije imaju znakove burnova - jedna na kotiledonima, a jedna na prvom pravom setu. Odmah sam ih isprao vodom iz pipe, zalio pH 5.7 vodom, i nakon toga nahranio super lakom dozom AN-a (manje od 1ml/l).

Iako sam sa zemljom imao super iskustva i naučio se na nekakvu automatiku već u svakom grow-u, sa sjemenkama u perlitu iskreno i nisam baš na ti, nekoliko me stvari zbunjuje ali nadam se da će sada biti sve u redu i da će uskoro biti spremne i zdrave za presađivanje u coco.

Kada sam već spomenuo, buni me jedno - Advanced Nutrients pH Perfect sada korstim prvi put. Slijedim upute, malo ih i smanjujem (kažu 1ml/l za seedlinge), za sada mješam sa destiliranom vodom, a pH tekućine na kraju ispada oko 6.5. U redu, po dosta mjesta na netu pročitao sam da ta "tehnologija" daje biljkama hranu u puno dostupnijem spektru od 4.5 - 8, i nisam očekivao probleme sada već u prvoj fazi :(
Čak sam isprobao i ful dozu staviti u normalnu vodu iz pipe i pH ispada 5.8, što je super za kasnije faze rasta - bez brige, nisam ih time zalio, to je bio samo test da vidim dal ću i kasnije imati ista sranja. Trebao sam ih staviti ravno u velike tegle sa kokosom, mislim da je ovo sa perlitom bila greška.
Nadam se da imate dobre savjete i da netko može malo pomoći!
Na zadnjoj slici imamo i jednog X-mena, možda je kakva greška u genima, al izgleda ko mini kupus :)
I da, zanimljivo što sam pročitao vezano za pH Perfect gnojiva - ako se u vodu nakon dodavanja gnojiva doda i pH minus kako bi se uštimalo na dobru vijednost, ppm raste u nebesa! Nemam ppm mjerač pa ne znam, nisam mogao probati, ali sam čitao da je dosta ljudi imalo takva iskustva. Čudno :)
I ne znam jel moguće da nisu sretne radi Coco gnojiva u perlitu (pojačani cal/mag)...
Pozdrav svima!
 

Prilozi

  • IMG_5064 (960x1280).jpg
    IMG_5064 (960x1280).jpg
    169,5 KB · Pregleda: 98
  • IMG_5065 (1280x960).jpg
    IMG_5065 (1280x960).jpg
    163,7 KB · Pregleda: 93
  • IMG_5066 (1280x960).jpg
    IMG_5066 (1280x960).jpg
    173,5 KB · Pregleda: 93
  • IMG_5067 (1280x960).jpg
    IMG_5067 (1280x960).jpg
    160,6 KB · Pregleda: 95
  • IMG_5068 (1280x960).jpg
    IMG_5068 (1280x960).jpg
    138,4 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Evo draga ekipa dugo me nije bilo. Prijašnje probleme sa zvukom sredio sam nabavom izolacijskih guma i spužvi i montažom kontrolorera napona i okretaja za ventilator (skup sport). Venta sada radi tako dobro da se pored tenta može doslovce leć i spavat, potpuno je bešumno!
Biljčice od prije su pobacane u smeće jer je grow prekinut, ali dalje se nastavlja sa istom sortom - Aurora Indica - koja je sada istrenirana sve u 16 :) :) :)

TRENING: Dakle išao sam manifoldom. Ukratko - biljke su topane još kao skroz male (ukupno su bile na 6 katova - topane na treći, niže na četvrti). Svaka strana je špagom pričvršćena na teglu, dok lijeva i desna strana nisu dobile svaka po 4 kata. Tada je svaka strana topana na trećem katu, i odrezan je također i drugi. Dakle ostali su prvi i treći.
Kako su dalje rasle, samo sam ih špagom držao što vodoravnije, spuštao ih, tu i tamo odrezao velike fan listove koji su mi prekrivali bud siteove i tako smo došli do danas :) Pokušavao sam teglu okruživati glavnim granama da unutrašnjost ostane što praznija.
U vegeu su do sada provele ukupno mjesec dana.

GNOJENJE: I dalje koristim Advanced Nutrients pH Perfect COCO gnojiva, po prvi put u životu nisam gurnuo pH mjerač u kantu i dobivao slomove živaca! Trenutno smo na ful dozi svaki drugi dan, 4ml/l, kako je napisano i na uputstvima (AN coco su jedina gnojiva gdje se STVARNO treba držati toga što piše, max dozu su dobivale već nakon 13 dana jer su iz coco-a rasle puno brže nego iz zemlje. Na nekim starim listovima vide se fleke na par biljaka ali to nije od pregnojavanja nego od variranja pH koji je išao gore-dole radi isušivanja zemlje, 3 dana sam morao ostaviti cijeli grow pa su ostale u malom šoku ali odmah drugo jutro već su mi oprostile :D
pH očitanje uz ph perfect može te jedino dovest do ludila, nije potrebno jer su svi minerali iz gnojiva dostupni ako je voda između pH 4-8,5 (moja je 8.3). Koliko god ljudi srali po AN, meni su se pokazali za sada vrhunski! Isto vrijedi i za PPM, ne gledaj nego samo sipaj, mješaj i toči :)
Dok još nisu previsoke temperature, zalijevam svaki drugi dan, coco je i tada težak i mokar ali ne škodi, nikad nisam imao overwater.

Do sada nisam radio sa Aurorom, nisam ziher kakve su sa izduživanjem i kad da ih prebacim na cvjetanje jer su se već dobro ispunile a prostor u tentu se na žalost ne povećava :D Kaj mislite?

Svjetlo je na 24h, reko idem i to probati, do sada u ni jednom growu nisam išao s tim režimom, čini mi se da rastu brže, nakon topanja se oporavljaju već nakon 2-3 dana max, sretne su bujaju!

Dugi post, ali morao sam nadoknadit :) Nadam se da vam se sviđaju! Kaj mislite za cvjetanje, kada? Nisam išao još sa sličnim treningom pa da čujem ako neko ima dobar savjet. PozZ!
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    1,5 MB · Pregleda: 169
  • DSC06106.JPG
    DSC06106.JPG
    230,9 KB · Pregleda: 170
  • DSC06107.JPG
    DSC06107.JPG
    236,9 KB · Pregleda: 172
  • DSC06108.JPG
    DSC06108.JPG
    239,4 KB · Pregleda: 161
  • DSC06109.JPG
    DSC06109.JPG
    266,2 KB · Pregleda: 164

DalmatinoMediterano

Banned
Banovan
12.04.2015
143
997
93
Podrav , nisan neki profesionalac , ali samo da ti kazen da racunas da in fali auxiona , hormona koji luce cvijetanje na 24/0 vege rezimu , pa uzmi to u obzor kad budes prebaciva na 12/12 , trebat ce im sigurno 12+ dana da pocnu pistile ,a scratch ce ici svejedno , mada indike su , nebi tebale previse .
Super oprema bas sve super samo sta je po meni 8 komada previse , i oce li ti pravit problem AAW s obzirom da ce lito za 2 miseca , neznan tribat ce tu po meni dosta razmaka izmedu AAW i vrha krosnje , osim ako si mislio radi dobru cirkulaciju zraka , i jos neki dovod svjezeg zraka bi sigurno malo razbijo to.
Ali bilo kako bilo ,siguran san da mislis i sam na to sve, vrhunska oprema , sve indike samo po meni 2 viska :p , coco , AAW , dosta toga sta me zanima tako da pratin i zelin svu srecu i puno masnoce !
:gled:
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
samo guraj! lep LST radiš, težim ka tome :D
nego, gde si kupio air-potove? i koliko si platio? možeš mi i u inbox napisati da ne spamujemo temu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bulletin

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Vidim da si gore napisao da skače ppm ako se koriste AN i ph-. Imam taj metar i nije baš tako. Kad bi smanjio ph limunskom kiselinom ppm bi pao za 150 jedinica, a sad koristim ph- bloom od hesi-a i ppm ostaje isti kao prije spuštanja ph. lijepe su ti biljke , sretno dalje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bulletin

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Hvala ekipa, inače temperature su jebene, gore je i super spreader tako da je razlika max 5 stupnjeva sa vanjskom.
@DalmatinoMediterano - fala stari, al unutra je 6 komada :) Za sada je sve OK!
@Frizhideron - Poklonio frend nakon šta se oženio, gotov mu grow zauvijek :)
@Triptank - Vidiš ja sam imao drugačija iskustva, isprobavao sam pH perfect + ph- i imao čuda od ppm očitanja unutar jednog dana... Malo gore, pa u nebesa, pa dolje... Ko će ga više znat!
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
e poruci frendu da je sisa :D

xD ako se ozenio ne znaci da ljubav prema drugim stvarima treba da prestane.
jbg, bas ih trazim, kod nas ima najvece od 7-10 L (tako nesto), a meni treba 15-22L, s obzirom da hocu jednu biljozu/auto.