Nirvana Short rider feminized

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
29.01.2012
2
0
0
30
Dobar dan!

Nakon nekoliko godina radosnog konzumiranja trave, odlucio sam da mi je dosta placati po 600 kn za 10g ove plemenite biljke te planiram pokusati s vanjskim uzgojem. Nakon sto sam procitao upute za uzgoj na ovim stranicama, prvotni plan mi je bio skupiti stotinjak sjemenki i pobacati u neku vukojebinu nakon sto prokliju te kontrolirati par puta mjesecno. Nakon malo vise istrazivanja i edukacije dosao sam do zakljucka da iz toga vjerojatno ne bi ispalo nista te sam odlucio kupiti kvalitetno sjeme poznate sorte. Izbor je pao na ovu ljepoticu Nirvana Short rider

Odabrao sam te sjemenke jer je biljka niska, brzo dozrijeva, feminizirane su i sto je najvaznije autoflowering... a koliko ja shvacam to znaci da nakon klijanja i sadnje ne bih trebao imati previse posla... I sad slijedi par pitanja kako ne bih napravio glupost u prvom pokusaju uzgoja i kako bih dobio bar par grama za pusenje:

1. Koliko se moze ocekivati prinosa za ovu sortu, po stabljici?
2. Koja je razlika u kolicini njege potrebnoj feminiziranim i autoflowering feminiziranim biljkama?
3. Da li je ta sorta dobra za pocetnike? Citao sam puno reviewova i ljudi generalno jako hvale i Nirvana Shop i same te sjemenke.
4. Da li je moguce da stabljike u rastu pojedu jeleni ili neke druge zivotinje?
5. Mislili smo uz sjemenke kupiti i kit za germinaciju sjemenki. Da li je to isplativo za vanjski uzgoj?
6. Na stranici Nirvane tvrde da je sigurno platiti kreditnom karticom, a citao sam da vi to ne preporucate, pa mi nije jasno zasto?

Hvala vam puno na odgovorima!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
neznanac1 je napisao(la):
... a koliko ja shvacam to znaci da nakon klijanja i sadnje ne bi trebali imati previse posla...

pa sad, posla imas krace, ali ne i nesto manje u odnosu na bilo koju kada procveta ;)

1. pise na sajtu, Average yield: 200 - 300 (g/m² in SOG), sad jos nauci sta je SOG :)
2. nema neke razlike po tom pitanju
3. sorta je ok, kao sto ima i drugih (ja bih za outdoor pre uzeo neki standard strain)
4. da, naravno, lako je moguce ako ih ima u okolini
5. takav kit se obicno uzima za indoor
6. sigurno je, nema problema, gde si to citao

***
i ne bi trebao stavljati direktne linkove za njihov site, pravilnik tacka 11.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Molim bez linkanja na druge grow shopove izuzev Aliena. Nije pošteno prema sponzoru koji plaća za reklamu.
Hvala
z&n
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
1. Koliko se moze ocekivati prinosa za ovu sortu, po stabljici?
2. Koja je razlika u kolicini njege potrebnoj feminiziranim i autoflowering feminiziranim biljkama?
3. Da li je ta sorta dobra za pocetnike? Citao sam puno reviewova i ljudi generalno jako hvale i Nirvana Shop i same te sjemenke.
4. Da li je moguce da stabljike u rastu pojedu jeleni ili neke druge zivotinje?
5. Mislili smo uz sjemenke kupiti i kit za germinaciju sjemenki. Da li je to isplativo za vanjski uzgoj?
6. Na stranici Nirvane tvrde da je sigurno platiti kreditnom karticom, a citao sam da vi to ne preporucate, pa mi nije jasno zasto?

Prvo, sorry za pametovanje, nisi napravio temu do kraja, jbg...

1. Tamo piše da može do 300 grama, raste do 1 metar, kako oni navode... Ako nisi neki iskusni grower normalno da nemozes ocekivat maksimalne brojke.... Budi zadovoljan kolko god dobio....
2. Kako misliš, količina njege je jednaka za bilo koju biljku, bez obzira bila ona AF, muska ili zenska... Kolko se brineš - tolko će dat....
3. Na stranici njihovoj piše da je "easy to grow, good for limited space and time"... znaci da, lagana je i brza - 6-8 tjedana cvjetanja.
4. Moguce je da ti zeko popapa biljčice, ali postoje tretmani za sprječavanje toga...(ne, ne mislim na dvocjevku... )
5. Ne treba ti taj kit, bezvezno trosenje para... u tanjure, maramice nek budu vlazne i provjereno radi....
6. Neznam o tome, pogledaj ovaj link https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...citi-seme-iz-aliena-dummies-[sa-slikama].html mislim da sve seed banke imaju opciju slanja para u kuverti.... Provjereno radi....

Eto, jos jednom sorry. Ali samo makni ovo "mi" jer je to protiv pravila.... (udruzivanje....)

Pozzz
 
29.01.2012
2
0
0
30
Big L je napisao(la):
Koji je smisao ove teme?

https://forums.vutra.org/content/220-Pravilnik-Vutra-Organizacije

Procitaj pravila, predstavi se... i otvori temu lijepo a ne ovako...

I zapamti, nema "prijatelj i ja"....

:)

Ma stisnuo sam slucajno enter pa je prvo postavljen krnji post od par recenica ali sam to odmah ispravio.


@powerseed - Procitao sam sto je SOG, samo mi nije jasno koliko je to stabljiki po metru kvadratnom :). A sto se tice kreditnih kartica, procitao sam da se ljudi boje da im policija ne moze uci u trag, tako nesto.

@zlo&naopako - ispricavam se na tome, nisam vidio da je to zabranjeno ali ima smisla.

Kako se onda stiti od jelena i takvih napasti, ogradicom? :)
 
29.01.2012
2
0
0
30
Hvala puno decki na brzim odgovorima!

Samo jos jedno pitanje: Zivim u okolici ********... sto mislite koje bi bilo najranije razdoblje kad bih mogao poceti sa sadnjom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.