nisam siguran da sam dobro razumeo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
citajuci satima teme napravio sam neku racunicu . za prostoriju od 12 kvadrata mi treba 4 grow- lux philips sijalice od 600 W . da li sam u pravu ? planiram da ubacim termo akomulacionu pec za odrzavanje konstantne temperature . Dva ventilatora za cirkulaciju vazduha . zanima me kako mogu da neutralizujem miris odvodnog ventilkatora . koja je ph vrednost zemlje normalna . planiram da nadjem seme " shiva " i da sa tim pocnem . koliko biljki mogu da gajim u tom prostoru ?
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Koliko biljki? Hmmm dovoljno da završiš u zatvoru...šta ti nije dovoljan ormar za početak?

Ima da trošiš više od 2.4kw struje na sat a to nije malo...teško se to može nazvati hobijem :icon_lol:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Sve je vise 'profesionalaca' zadnjih dana, a mi to niti volimo niti podrzavamo... Ako je za osobne upotrebe, kao sto kaze Svizac, dovoljan ti je ormar...
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
I sada je treba da gubim vreme odgovarajuci da bi neko tamo zaradjivao pare. Ako planiras komercijalnim uzgojem da se bavis uzmi i naruci knjige i dvd za tako nesto... ako ces zaradeti pare, moras prvo da ulozis.

Nemoj nas da smaras sa pitanjima... isto vazi i za onog na 20 kvadrata.

A inace kada budes povukao 2.5kw struje pasces kao bela lala posle 1-2 meseca.

EDIT: ne 4x600w ... 4x1000w bi ti trebalo... znaci 4kw... pa ti vidi...

edit2: Brain obrisi ovu temu za neki dan ako ja zaboravim.
 

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
kome je tesko da pomogne i ne mora . Ja sam zeleo u taj prostor da ubacim 10 biljaka . posto mi je prvi put da probam unutrasnji uzgoj ne znam koliko bi biljaka prezivelo a i jedan deo sam zeleo prodati kako bih otplatio opremu koja za mene i nije bas jeftina . a tu su i troskovi struje :icon_lol: . u koliki prostor bih moglo da se smesti 10 biljaka ?
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
Ma shto vise to bolje, samo pazi na struju - naglo ce da skoce racuni, ako je potkrovlje mozes recimo da imas fleku zimi - da se istopi sneg, i najvaznije miris moras da resis...
 

hadebili

Banned
Banovan
11.09.2007
6
0
0
101
e brate nemoj se zajebavati sad tim, gajiti 10 biljaka je ozbiljna stvar, upotrebi samo mozak sta ce ti toliko, treba sebi da navuces robiju ili ako si glup krenes da dilujes, pa sklonice te ostali sa njihove teritorije, ne mozes da prodajes na njihovom terenu, ali u pravu si ti samo oces odgovor. Dobio si dovoljno upozorenja brate:smilie_vampire:
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Deset komada ti stane i na 2m kvadratna, a ne na 12m...samo pitanje je kolike biljke ti želiš. A što se tiče 10 sjemenki, pa ne moraš odmah posaditi svih deset.

10 sjemenki je slab izgovor za 10 biljaka...:icon_lol:
 

moralno_nedonosce

Aktivan Član
18.09.2007
57
1
0
44
smatrao sam da mi je bolje kad vec imam toliku prostoriju da mi je lakse da ona bude box jer cu lakse regulisati temperaturu i vlaznost vazduha velike prostorije nego malog box a . ostaje mi pitanje ventilacije bez mirisa . mislim da cu ipak da vas poslusam i da pocnem sa tri biljke u prostoru od 2 kvadrada . hvala na savetima i prijateljskim upozorenjima , kad budem imao rezultate moracu izbaciti neke slike da pokazem kako sam uradio
 
16.09.2007
4
0
0
42
2 lampe od 1000w da ti gore bez prestanka dobit ćeš 800 kn veći račun, a to ti je već na granici da ti dođu u kontrolu, i ovo za kontrolu je provjerena informacija od ljudi koji rade u elektri baš na takvim stvarima...

:fun_61:
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
Ma i ja sam razmisljao sto bi se jebavao cele godine kad mozes samo 3meseca. pa ne radis nista 9. pa opet 3. elem dosta love ti treba za pocetak, mozda cak i 1000evra, pa onda gledas da povratis repa... jedino ti se isplati da imas da tapnes loki, povratis pare i krckas najvece i najbolje hedove 9m. e posle ce ti biti vec laganica. ako prodajes na sitno i narocito mladjima od 18g i imas precesto livadu padas za 6-9meseci.
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
E sad koliko sam procitao u pravilniku nije zabranjeno podsticati i pomagati ljudima da naprave 12m2 i vise ako imaju mogucnosti, jer i sa ormanom sa jednom biljkom i sa sobom sa 12m2 krsis zakon. vidi sliku.
hydroponics-grow-room.jpg
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
E sad koliko sam procitao u pravilniku nije zabranjeno podsticati i pomagati ljudima da naprave 12m2 i vise ako imaju mogucnosti, jer i sa ormanom sa jednom biljkom i sa sobom sa 12m2 krsis zakon. vidi sliku.
hydroponics-grow-room.jpg


nema vrata ha...
ah pusta masta...
 
29.08.2007
40
1
0
32
Ja se i nebi bas s tim zaje.....,ako sadis u kuci kao sto sadis onda sadi samo za sebe 1,2 biljke i to u kako su rekli u malom prostoru,koji te nece kostat puno,koji ces ti moci platiti,a kada dode 3 mjesec odi negdje u neku sumu u PM pa si zasadi 50 biljaka i onda da se nebrines!!!Ali naravno neces se brinut ako nikome nekazes!!!Moj savjet!!!

Ti odluci sam na tebi je,al ja nebi u buksu...
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
dehhiher istina je, ne krsi se sa pravilnikom, ali gledaj to ovako. Mi se zalazemo za legalizaciju, i nije bas ok da kao takva zajednica pomazemo 'wanna be distributerima' sa savjetima kako da zarade pare na crnom trzistu...

Odbrojavanje prije brisanja teme... 10, 9, 8...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.