niska biljka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ?
17 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 5-10 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 0.5 l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
humus stiropol i piljevina
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
malo kisnicu malo iz vodovoda
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
oko 5
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
6 3 6 sam poceo koristit u pola nego sta pise
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
400 W HPS 4 X 36 W
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
hps - 1m a neonke 0.5m
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
2 metra kvadratna
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
25-26 a vlaga oko 60
13.Koliki je ph zemlje ?
nemogu to nikako sa listicima izmjerit dio listića je svitli a dio tamni
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
malo

zasto mi biljke ne rastu. mislim da jos veca posuda nije potrebna. svijetla ima dosta. mogao bi bit problem u ph kako da ga povisim. jos mislim da mi je gnojenje sa ovim 6 3 6 gnjoivom potrebnom jer u zemlji nema nista gnjoiva. ako sam negdje pogrijesio ispravite me. ima vise vrsta sjemenki tako da bi bar neke trebale bit vec 2-3 puta vece

slike nemam da ih stavim
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pozdrav ...najprije da primijetiom one ocite stavri pa ako ti to ne pomogne onda idemo dalje kasnije :))

biljke kad imaju sve uvjete , one mogu biti niske, ali i razbusate ! ! tako da ih imas sta vidjeti.... sad ne znam kakav je kod tebe slucaj . sve se najljepse vidi preko slike, a posto je nema....jebigha :)

jebohte ph vode je 5 ! ! ph vode treba biti otprilike neutralan , malo manje dakle najbolje od 6.5 - 7.0 ! i jos kad dodas gnojiva, on se jos smanji ! to trebas rjesiti pod hitno...dignut ph ! na forumu imas metoda...najjednostavnije sa s. bikarbonom !

hpska je previse udaljenja od biljaka ! 1 m je previse...to trebas spustiti, ali mozda bis onda imao problema sa temperaturom , ne znam ....vidjet ces sam kad spustis !

ph tla ce biti otprilike onakav kakvom vodom zaljevas . a ono gore ti je daleko prenisko ...

imas lijepi prostor i na takva prostor hpska od 400 moze bez beda biti malo i jos kad ti je na 1 m iznad biljaka .

sta se tice presadivanja...mozda bis mogao stavit u vece potove samo da elimiras tu mogucnost da korjen nema kamo rasti, ali cisto sumnjam .

porjesavaj sitnice pa ces vidjet kako ide dalje .

sretno .
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Imao sam identičan problem i postao sam to, na kraju sam skontao da je vjerovatno bio problem sa zemljom.Uzeo sam neku domaće proizvodnje, ali kasnije kad sam presadio i počeo koristiti zemlju, koju su ovdje preporučivali sve je bilo u redu, pa možda da potražiš na forumu koju preporučuju.
Ne znam šta je kod tebe, nemam iskustva sa HPS om od 400w, pa ne znam, ali kada su neonke u pitanju definitivno su daleko od biljke, ne znam imaš li uvjete da ih približiš.
Voda ti je takodjer malo kisela.Istina je ovo što kaže M_wEeDmAn_88, možda je vrsta takva, ali je istina i ono što je, čini mi se rekao bezze-sa tj. ako biljka na početku bude kržljava, takva će i ostati.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Kakva je temperatura nocu, i jel biljke dobivaju svjez zrak kroz ventilaciju?

Veoma moguce je da imas losu zemlju + zaljevas sa krivim PH vode i rezultat je spor rast..
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Stavljas prehranu u zemlju kod biljke od 17 dana u posudi od 0.5L?????
Zasto rode?

Evo ovo ima negde na forumu ali neznam gde tacno pa vidi sta ti pH blokira od prehrane!



Moj ti je savet da ih odma presadis u posude od 10L i zaboravi na prehranu 3-4 nedelje a onda pocni prehranu sa pola doze!
Mozda su indice one sporo rastu u vis ali idu malo u sirinu!

A iz ove slike ces videti da ako ti je ph zemlje 5 kao i vode sa kojom zalivas N tj azot biljci nedostupan zbog cega mozda i stagnira jer je N sto valjda znas glavni nutrient za rast i razvoj biljke!
ZAto presadi u vece posude tj 10L i neces imati problema sa pH!
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Mislim da nije istina sto gospodin govori da ima dovoljno svjetla. Mozda ima dovoljlno ali je neadekvatno.
Stavi sjeme u zemlju. Oko 5mm pod kompostom.
Stavi stednu zarulju tip 860 (PLAVKASTA BOJA SVJETLA) dobra za vegetaciju, ista ce zagrijati zemlju koju drzis vlaznom.
Biljika proklije. Drzis razmak izmedju najvise tocke biljke i zarulje 5 cm.
Nakon 5 dana biljka pusti prvi par listica (odrzavat zemlju vlaznom, ne prenatopljenom vodom)

NE GNOJIT MALENU BILJKU
I NAJGORA ZEMLJA BEZ HRANJIVA JE DOBRA ZA PRVA 2-3 TJEDNA

toliko od mene.
na icmag-u sam citao i istina je. drzim ih prvih 5 tjedni na 24 , bez ventilatora (to je fora kao stabilna klima pa ima vise baba) i stalno imam babe sto mi je notorna glupost jer nemrem razmnozit mutante :( nema mudonja. ,Mislijo sam da krivo zemlju zmjesam ali izgleda da sam u kuferu...
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
samo da javim izravnao ph na 6.5,, presadio isad rastu nevjerojatno sad imaju 25 cm još tjedan pa na 12/12.

POZDRAV VUTRAŠIMA